PDA

Zobacz pełną wersję : EK3 problem



myncy21
04-04-13, 20:53
Witam. Zakupiłem seryjne EK3...lecz ciągle brakowało emocji podczas jazdy więc za namową znajomego jak i dzięki niemu postanowiłem pomodzić D15Z6...co następuję wsadzona została klawiatura i wałek o D16Z6 oraz został wystrojony komp pod ten setup,czyli wałek,dolot,przelot...jednak auto jeździ nadal jak seria,nawet śmiało mogę powiedzieć że nieco gorzej...komp został wystrojony na procedure startu,shift light,przesunięta odcinka oraz vtec,wszystko zapina się prawidłowo lecz auto nie jedzie...próbowane było już wszystko przesuwanie rozrządu,ustawianie zapłonu...z zerowymi skutkami lub pogarszającymi stan rzeczywisty...lecz nie daje mi to spokoju,chciałbym żeby moja Hanka dostała nowe życie dzięki temu setup'owi. Dlatego proszę o pomoc,może ktoś spotkał się z taką dolegliwością,może ktoś wie gdzie leży przyczyna...słyszałem że głowica nadaję się do remontu,lecz może ktoś ma inne podejrzenia do wynikłej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc.

billiejoe
04-04-13, 21:24
Który magik stroił, pytam otwarcie bo piszesz o tym strojeniu pod kątem bajerów które nie mają wpływu na jakość jazdy, może z wyjątkiem punktu załączenia VTECa który często jest ustawiany jak kto chce :D

Pytanie też jak to jest poskładane, jeśli rozrząd jest o ząbek przestawiony to do każdego nowego ustawienia rozrządu będzie kolejne strojenie, kolejna mapa paliwa czy zapłonu, nie da się na jednej mapie żonglować rozrządem, zapłonem etc :) Ojj, przeprasza, da się ale właśnie bez efektu :)

Po trzecie przydałby się jakiś onboard, wiem że pogoda nie sprzyja ale coś żeby był punkt odniesienia :)

myncy21
04-04-13, 21:30
Ogólnie zajmował się tym mój znajomy,bo ja jestem mało oblatany w kwestii mechanicznej...lecz bym obecny przy modach...znajomy prowadził konsultacje ciagle z ludkiem od strojenia po kolejnych wahaniach rozrzadem czy to zapłonem...staneło na tym ze jest głowica do remontu przy przebiegu (powiedzmy na blacie 180tyś) ogónie auto od dołu na każdym biegu jest elastyczniejsze lecz brakuje mu mocy w górnych partiach...nie mówiąc już biegu 5 kiedy przy prędkości 140km/h auto nie jedzie wręcz zaczynna zwalniać z braku mocy pod maską...

billiejoe
04-04-13, 21:34
Powiedz mi jak wyglądał proces strojenia, kolega wziął lapka, poszukał ecu w aucie i co dalej robiliście :rolleyes:

myncy21
04-04-13, 21:36
Jeśli chodzi o onboard postaram się ogarnąć coś na dniach....

Nie strojenie przebiegło "Pocztą Polską" zostało zrobione zamówienie pod konretny setup,komp został wysłany i efekt mamy taki jaki jest...

billiejoe
04-04-13, 21:39
Wiesz może lepiej nie żeby się silnik nie rozleciał :)

Źle się dzieje jeśli stroi się auto przez telefon...nom :)

edit: no właśnie, kupiłeś eproma za kilkadziesiąt złotych, wszedł w podstawkę i wioo :) Tak się nie stroi, można zrobić jakieś korekty w ten sposób ale nie oczekiwać od auta wydajności po takich modach :)

myncy21
04-04-13, 21:42
no cóż za niewiedze się płaci...kasa została utopiona w błoto...chyba czas wrócić do seryjnego setup'u ;)

była zakupiona przejściówka z OBD2a na OBD1....

billiejoe
04-04-13, 21:45
A moim zdaniem czas skontaktować się z kimś kto zajmuje się strojeniem, często ogarnia też mechanikę bo musi sobie poradzić z rozrządem czy zapłonem :)

Mój filmik jak jeszcze miałem Honde...na mapie która nie byłą finalna, dodam że to sedan na pełnym wyposażeniu więc lekki nie był :)


http://www.youtube.com/watch?v=wYP9cn3VMlA


była zakupiona przejściówka z OBD2a na OBD1....
I słusznie, bez niej ciężko :)

kiler113
04-04-13, 21:48
a moze poprostu silnik zajechany???

myncy21
04-04-13, 21:49
to moja maszina zbiera się ciutek gorzej,ale właśnie jest lższejsza....i brakuję jej 4 i 5 ...te biegi nie istnieją na wyższych obrotach...

billiejoe
04-04-13, 21:50
a moze poprostu silnik zajechany???
Widziałem Hondy które biorą ponad 1l/1000km oleju i na hamowniach wypluwają seryjny wynik po 20 latach od zejścia z linii :)

myncy21
04-04-13, 21:51
co do silnika to pali na dotyk nie puszcza smugi dymu za sobą...kompresji nie sprawdzałem...

billiejoe
04-04-13, 21:53
To na jakiej podstawie głowica do remontu?

myncy21
04-04-13, 21:55
bo nie jedzie na podpietym wystrojonym kompie...dla mnie to juz czarna magia...moze ktos zna kogos kto zajmuje sie takimi sprawami z okolic Łodzi?

jasiek09
04-04-13, 21:59
Może jednak impuls idzie na Vtec ale nie zapina się mechanicznie

billiejoe
04-04-13, 22:00
Auto nie jedzie na chipie wypalonym przez telefon i silnik do remontu...nie skomentuje, ale masz prawo nie mieć pojęcia na ten temat :)

Napisz do Jogala, porozmawiajcie, jak się dogadacie to możecie się nawet spotkać zapewne bo daleko nie będziesz miał, gość ogarnie Ci furkę, ma już za sobą econo z wałkami od d16 nie jedno więc działaj :)

myncy21
05-04-13, 07:39
Dzięki serdeczne Panowie,musi sie zajasc nią jakiś dobry doktor;)lecz najpierw lalka będzie sie malowac;)Dzięki,pozdro!:)

Dominik22
06-04-13, 23:43
Zmień skrzynie i od razu poczujesz różnicę. Podstawowym modem w tym silniku, jest zmiana skrzyni na krótszą ;)

michalekbmw
07-04-13, 22:03
wszytsko ok fajnie a czy jak robiles walek zmieniles aparat zaplonowy?? ja w moich ek3 mialem robic takie mody walek z klawiatura i nowy komp to wszedzie gdzie czytalem na ten temat ludzie ktorzy robili takie mody wymieniali aparat zaplonowy od d16z6 druga sprawa sa wtryski najlepiej z b18c4 i mysle ze powinna sprawa sie wyjasnic:)

billiejoe
08-04-13, 18:31
A po jakiego ciorta zmieniać aparat, trzy stówki komuś leżą darmo czy jak :D

Problem z aparatem od EK3 jest taki że nie pasuje górne mocowanie pod klawiaturę z d16, są dwie możliwości, pierwsza to mieć go na dwóch śrubach a druga to wywiercić w klawiaturze otwór co jest daremne kiedy mogą trzymać dwie śruby :)

Jeśli chodzi o wtryski to mogą być zarówno 190cc jak i 240cc...oczywiście albo stroimy pod te, albo pod te...nie ma mapy która będzie banglać na obu typach :)

bednar_ek35
09-04-13, 04:35
x2

myncy21
12-04-13, 16:02
Aparat jak i wtryski zostały seryjne...co do strojenia kompa robił je właśnie Jogal...chyba jednak jak najszybciej musze sprawdzic tą kompresje ;)

Robson
16-04-13, 21:14
Nie rozumiem co to za strojenie na odległość... Albo chcemy mieć jak Bozia przykazała i osobiście pofatygujemy d**ę, albo mamy taki właśnie efekt