PDA

Zobacz pełną wersję : civic d13b2 wymiana silnika



teope
09-12-07, 12:28
Witam wszystkich po raz pierwszy na forum!!!

Otóż zakupiłem civica eg3 1,3 16V i stwierdzam ze ten motor na tle civic IVgen 1,5 16V to "pędzi jak wóz z węglem" :d

Tak sobie kombinuje żeby przełozyc sobie silnik z IVgen - nie dość, że mniej pali to i dynamika jest bez porównania lepsza :)

-czy ktoś już robił takową zamiane???
-czy po za silnikiem i komputerem trzeba przełożyc coś jeszcze??? (skrzynia z półosiami)?
-czy układ wydechowy podejdzie do 1,5???

Ogólnie: czy czeka mnie jakieś szczególne rzeźbiarstwo czy pruje 4generacje z bebechów i bez kombinacji wkładam do Vgeneracji???

I jeszcze mam jedno pytanie: kupując Vgeneracje tablica zegarów była bez obrotki, wsadziłem wersję z obrotką i stwierdziłem w niej obecność kontrolki rezerwy paliwa - czego nie było w uboższych zegarach. Czy owa kontrolka zapali sie gdy w baku zostanie rzeczone przez producenta 6,5litra paliwa???

pozdrawiam

Frydzio
09-12-07, 13:11
nie zapali sie :/

teope
09-12-07, 13:22
nie zapali sie

a może ktoś wie co zrobić aby sie zapalała???

!markos
09-12-07, 13:25
zmienic bak paliwa. totalnie nieoplacalne, w sensie uruchomienia lampki, ale i tak cie to czeka przy zmianie silnika.

Lcfr
09-12-07, 13:28
nie zapali sie

a może ktoś wie co zrobić aby sie zapalała???

w wersjach z wtryskiem prawdopodobnie trzeba tylko wymienic na pompe z pływakiem----> szczegóły: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21697&highlight=rezerwa
w d13b2 gdzie pompa jest przy silniku nie wiem jak jest rozwiązana sprawa pływaka....

teope
09-12-07, 18:46
ale i tak cie to czeka przy zmianie silnika

co jest powodem zmiany baku przy zmianie silnika?

karpik85
10-12-07, 11:53
co jest powodem zmiany baku przy zmianie silnika?

D13B2 ma pompe paliwa mechaniczną, a w innych jest elektryczna zamontowana w baku