PDA

Zobacz pełną wersję : założony gaz- kilka pytań



brzooza
08-08-05, 10:42
Witam.
Kilka dni temu zagazowalem (instalka brc II gen. ) hanie (d14a3i) z tego powodu mam kilka pytan...

1. Na gazie nie ma odciecia, wiec do jakich obrotow moge krecic teraz moj silniczek (bez wiekszego ryzyka) - na benzynce odcinalo przy 7500

2. wyczytalem gdzies w archiwum, ze jak sie ma 2 sondy lambda to powinny byc dwa emulatory, bo elektronika po jakims czasie glupieje... czy w moim silniku jest tylko jedna czy sa dwie? jak to moge sprawdzic bo emulator mam jeden...

3. generalnie przez ta zwezke spadla moc (rowniez na benzynce) - czy jest sens zalozenia blos'a (obecnie dostepny glownie z silniczkiem krokowym - xzytalem rozne opinie na ten temat i dalej nie jestem przekonany ani w jedna ani w druga strone... http://www.czakram.pl/katalog1.php?name=blos ) i nie chodzi mi tu o wzrost mocy na gazie lecz na benzynce, czy ten blos z silniczkiem krokowym rowniez zweza dolot?
obecnie nie moge poprawic sobie humoru nawet po przelaczeniu na paliwo :cry:

4. mozecie podac mi jakies namiary na tania i w miare dobra hamownie w krakowie?

pozdrawiam
P.s. przepraszam, ze kilka pytan w jednym temacie :oops:

kosiniak
08-08-05, 14:41
dla mnie to dziwne te pytania moze dlatego ze jestem wielkim przeciwnikiem gazowania aut a to juz wynika z autopsji a nie z opowieści znajomych, ty masz prawdopodobnie 2 sondy ale nie slyszalem o tym zeby gdzies gazownicy zakladali 2 emulatory jak sa 2 sondy, nie wiem moze sie myle i wypowie sie ktos madrzejszy??? oprocz tego raczej ciezko bedzie podniesc ta moc bo masz tak zwana zwezke ktora barzdo zle wplywa na wyniki auta na benzynie, zwiekszenie jej zas bedzie mialo zly wplyw na wyniki auta na gazie, wiec nasuwa sie chyba jeden wniosek!!! nie da rady albo inaczej nie ma sensu nic robic???

Adam R.
08-08-05, 15:46
Ad.1. benzyna do 7500=gaz 7500

jinjet
08-08-05, 15:57
Ad.1 mozesz krecic do konca i krzyczec " WOW moja hondzia kreci do 9 tys "

byl tutaj kiedys taki kolega KHALAD - na pierwszym zlocie w borkach prezentowal nam odcinke na gazie - niektorzy to pewnie pamietaja :twisted:

brzooza
08-08-05, 16:12
no tez mi sie serce krwawilo :cry: jak ten gaz zakladalem, ale przy tych cenach paliwa to studencina nie pojezdzi :(

jesli chodzi o ta kryze to wiem ze wielkich mozliwosci nie ma, dlatego pytam o tego blos'a, bo to substytut zwezki, tylko nie wiem jaki ma przeswit, jesli wiekszy niz zwezka (u mnie byl otwor o srednicy ok 60mm a teraz ze zwezka jest ok 30 mm) to dla mnie jest sens bo choc na benzynie powinien lepiej chodzic... (czasem H na klapie, najczesciej pod swiatlami zobowiazuje, co by nie depnac:)) )

a jesli chodzi o te sady i elektronike to juz zupelnie zglupialem, bo tez sie nie spotkalem z dwoma emulatorami, tylko, ze ktos tu na forum pisal, zeby dopilnowac, zeby gazownicy zalozyli dwa emulatory jak sa dwie sondy lambda...

p.s a co z hamowniami??

ppm702
08-08-05, 16:18
Ad 1 AdamR ma rację
Ad 2 Ja mam 2 sondy i 2 emulatory. Tak powinno być bo elektronika faktycznie zgłupieje (doświadczenie z poprzedniego auta)
Ad 3 o blosie juz było - uzyj opcji "szukaj" Do Twojej instalki jest jak najbardziej zalecany - Rikoo dawał linki do opisu
Ad 4 niestety Krk to nie moja domena.

Pozdrowienia i udanej eksploatacji (pamiętaj częstej o regulacji luzu zaworowego, żeby nie spalić uszczelniaczy - gaz ma wyższą temperaturę spalania).

Mariusz19b
08-08-05, 18:37
o blosie juz bylo niby ale nie wyczytalem gdzie w Wawie cos takiego zakladaja ?
a obdzwonilem juz kilka miejsc ze strony czakrama

nightcrawler
08-08-05, 23:15
u mnie prawdopodobnie nie ma dwuch emulatorow do sondy, i komputer pokazuje zawsze ten sam blad, po resecie gasnie i po jakims czasie znow sie zapala, jestem umowiony z gazownikiem bedziemy walczyc, natomiast powiedzial mi ze blos to nic innego jak tylko chwyt marketingowy i nic to nie daje bo rowniez posiada zwezke.

ppm702
09-08-05, 00:43
komputer pokazuje zawsze ten sam blad, po resecie gasnie i po jakims czasie znow sie zapala
jak dołożysz drugi emulator to się ten problem skończy. Miałem identycznie (na początku założyli mi tylko jeden). Co do blosa nie mam doświadczeń - wtrysk bezpośredni LPG) ale jak poczekasz trochę i ludzie wrócą z urlopów to na pewno ktoś coś na ten temat napisze. Ja przekazałem tylko to co słyszałem, także nie sugeruj się za bardzo :) Jesli będę coś innego wiedział to pomogę :)

brzooza
09-08-05, 08:47
Witam ponownie:)
dzieki za wyjasnienia dotyczace 1 i 2... (ppm702 - co dla Ciebie znaczy "elektronika zgłupieje" - nie bedzie chciała na paliwie gadac, czy co:?: )

co do 3 - wlasnie czytalem archiwum i w sumie to sie nie dowiedzialem czy blos dziala na podobnej zasadzie co zwezka czy innej (tzn czy zmniejsza przeswit czy nie)
Wyczytalem tam rowniez, ze ludzie polecaja tego blosa bez silniczka krokowego tyle, ze wowczas wywala sie komputer bo juz niepotrzebny, a jest tez z silniczkiem krokowym pod kompa... ktory lepszy :?: co daje :?: dobry Boze kto pomoze :?:

no i ad 4 :?:

pozdrawiam Wszystkich i czekam dalej na dalsze sugestie

ppm702
09-08-05, 12:59
Dla mnie znaczy to tyle, że w poprzednim aucie (bez emulatora) po 100k km na LPG musiałem wymieniać kompa bo nie chciał jeździć na benzynie a na LPG latał jak głupi. Fakt, że poprzedni właściciel, który instalkę zakładał wcale nie uzywał benzyny... A mimo tego pompa paliwowa i wtryskiwacze były OK.

chichol
10-08-05, 03:16
(pamiętaj częstej o regulacji luzu zaworowego, żeby nie spalić uszczelniaczy - gaz ma wyższą temperaturę spalania)

jak często warto regulować w tym przypadku zawory..?

ppm702
10-08-05, 09:40
ja reguluję przy kazdej wymianie oleju, a ten wymieniam co 10k km, czyli o 5k km wcześniej niż zaleca książka.

brzooza
18-08-05, 10:48
Witam ponownie
Jak wczesniej wspomnialem niedoawno zalozylem ta instalke, w zwiazku z czym pojawily sie te pytania.
Na chwile obecna zrobilem na niej jakies 600km i cos niecos moge juz powiedziec i tak :

pkt1 - okazalo sie ze w mojej instalce jest odciecie :lol: a to dlatego, ze przy obrotach 6k znow przelacza sie na benzyne a na benzynie jak wiadomo odciecie jest :idea:
okazalo sie tez, ze ta granice przy ktorej znow przelacza sie na benzyne mozna dowolnie przestawiac :lol:

pkt2 - mam jedna sonde, wiec wystarczy jeden emulator

pkt3 - na poczatku faktycznie czuc bylo duza roznice w mocy, dlatego chcialem zakladac tego blosa... na szczesie (nie wiem czy tak jest zawsze) teraz jakby cos sie poprawilo, i praktycznie spadek mocy jest niezauwazalny (choc nie ma takiego "kopniecia" przy 4500obr tylko ciagnie rowno), wiec nie bede bawil sie w kombinowanie zeby odzyskac te pare kucy (mam zamiar jedynie zrobic porzadny dolot i wywalic kata), pozatym zwezke faktycznie mozna wykrecic w chwil pare :lol:
Co do spalania... razie wyszlo w granicach 9,5l/100 km ale instalacja jeszcze nie byla "ulozona" a ja krecilem ja dosc ostro :twisted: sadze, ze teraz powinno wyjsc mniejsze

pkt4. nie wiem natomiast czy jest sens mierzenia tej mocy, bo moc jaka jest taka jest, ale jak by ktos podal jakies namiary i nie byal by to droga impreza to z ciekawosci....

reasumujac (na razie) jestem zadowolony 8)
pozdrawiam

Rikoo
18-08-05, 10:56
Zobacz u mnie ja zmierzylem moja hanie na gazie i trace troche koni ale teraz cena beny :shock: wiec sie ciesze ze cisne na NOSie :D

Wykresik (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=1795&start=45)

brzooza
18-08-05, 12:22
dokładnie Rikko :lol: przy rosnacych cenach benzyny,gdyby nie gaz to moja hania wyjezdzal bym tylko w niedziele do kosciola :grin:
co do wykresu faktycznie troche sie traci...ale nie jest AZ tak zle ;)
pozdro

Toms
22-08-05, 23:39
jak chcesz zerknij tez na moje wykresy, zasilanie mamy podobne tylko pojemnosc lekko inna. a tania i dobra hamownie masz podana w rogu na wykresie. www.xoron.republika.pl