PDA

Zobacz pełną wersję : Spryskiwacze do szyb



intel86
08-12-07, 17:17
Chciałem zamontować w swojej Hondzie zbiorniczek do spryskiwaczy. Niestety nie mam żadnych kostek tylko poucinane kable. Chce żeby działał tak jak jest to w oryginale. No i tutaj rodzi sie moje pytanko. Co naciskacie w swojej Hondzie żeby użyć spryskiwacza przednich szyb a co tylnych? :)

ziomal007
08-12-07, 21:16
Podepnę się pod temat. Normalnie spryskiwacz z przodu "sikał" :) 4ema strumieniami ,
teraz 3ema . O co chodzi ?

skolopendra
08-12-07, 21:22
teraz 3ema . O co chodzi ?

zabrudził się i zatkał
...............weź igłę :d i poprzetykaj spryski

patyk_lks
08-12-07, 23:01
Aby przedni to ciagniesz wajchę do siebie. Od tylnych jest takie pokretlo ktore dziala gora dol.

intel86
09-12-07, 10:26
Aby przedni to ciagniesz wajchę do siebie. Od tylnych jest takie pokretlo ktore dziala gora dol.

Dzięki

rbb
09-12-07, 17:01
kupcie sobie spryskiwacze w citroenie od c3 pasują jak ulał i fajnie rospryskują mgiełkę na szybę. koszt to ok. 12. zł. sztuka

ziomal007
10-12-07, 13:45
Hmmm , a jak jest z wymiana spryskiwaczy ? Jak patrzyłem pod maskę to siedzą na wtyczkach ale nie mogłem ich wyjąć zbytnio.

Próbowałem z igłą , to raz jest lepiej raz gorzej :(

rbb
10-12-07, 14:38
Ja założyłem bez problemu szczypce i trzeba ścisnąć. a różnica jest oszałamiająca.. tylko wężyki wychodzą w cytrynie prosto na dół a w civiku w bok ale to nie stanowi problemu wężyków starczy. Jest też taki temat na forum...
pozdr.

bolon
10-12-07, 14:42
wymieniałem w sobotę
czas wymiany ok 2 min :afro:
bez żadnych narzędzi - wystarczyło mocniej nacisnąć i same wyszły

patyk_lks
10-12-07, 15:08
a ja dzisiaj, tylko zastanawiam sie czy jest jakas regulacja wysokosci bo wydaje mi sie,ze troche za nisko sikaja :aloha:

gruszkin
10-12-07, 19:22
jasne ze jest!szpilke bierzesz, wkładasz w dziurke spryskiwacza i regulujesz.

Tian
21-01-08, 21:21
jasne ze jest!szpilke bierzesz, wkładasz w dziurke spryskiwacza i regulujesz.

Gruszkin co ty pier... , w spryskiwaczach od c3 nie ma regulacji, w stock'owych są.

Szlag mnei tarafia jak ktoś nie czyta dokadnie co inni piszą i udziela "dobre" rady, przez które teraz muszę kupić nową dysze, bo po "regulacji" juz nie ma efektu mgiełki.

patyk_lks
22-01-08, 00:25
Tian, HEh wypada sie zastanowić czasem nad sensownoscia czyjegos postu:D A tak serio to powyzej 120 tak troche za nisko psiukaja.

Tian
22-01-08, 08:24
patyk_lks od jakiego modelu cytyny kupileś, ja mam od C3 - na postoju spikają do połowy szyby, przy 120km/h na 1/3 dolnej części.

wie ktoś czy jest jakaś róznica miedzy dyszami od C3 aC4?

moze te od C4 psikaja wyżej, jak nie to chyba jedyną opja jest zrobić tą klinową podkładkę...

pozdrawiam

airman
22-01-08, 10:45
Też mam dysze od C3 i wydaje mi sie że problem wysokości psikania nie zależy od samych dysz tylko od ciśnienia naszych pompek spryskiwaczy, które nie były robione pod dysze mgłowe.... ale i tak dysze mgłowe są lepsze niż ori. pozdr

Mały
22-01-08, 12:45
W D15B2 trzeba coś przerabiać.I czy daje rade orginalna pompka.Spryskiwacz od c3

Tian
22-01-08, 12:55
Nic nie trzeba przerabiać. Zdejmujesz stare spryskiwacze i zakładasz nowe.

Jak masz za krótkie szlaufiki to albo kupujesz dłuższe albo ze starych wyciągasz kolanka i nakladasz na nowe dysze.

+ ewentualnie podkładki w kształcie stożka - jak koledzy wyzej piszą

ceelx
22-01-08, 12:57
u mnie psika na cala szybe nawet przy predkosci 100km/h
no na postoju wyzej napewno.

Mały
22-01-08, 13:07
podkładka w kształcie stożka żeby podnieść do góry strumień?

Tian
22-01-08, 13:16
dokładnie - grubsza cześć od strony szyby

mysłałem zeby spiłowac pilnikiem dyszę od przodu samochodu ale nie wiem czy po tym zabiegu nie bedzie latała dysza...




hardcorowy sposób 1 - ****ąć młotkiem w maske przed dyszą - blizej zdezaka bedzie sikać wyzej
hardcorowy 2 - to samo tylko ze od dołu blizej wycieraczek :)

oczywiscie nie polecam

ceelx
22-01-08, 13:16
ale przeciez w zestawie ze spryskami sa podkladki takie plastikowe

Mały
22-01-08, 14:05
widzieliście spryskiwacze na allegro 2 x droższe niż w citroenie - 45 zł. :d

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2008 ]
Czy ktoś porównywał spryskiwacze od C1 C2 C3 C4 .......

[ Dodano: Pią 01 Lut, 2008 ]
No i kupiłem spryskiwacze od C3. Fajna sprawa ale musze pomyśleć o wydajniejszej pompce. Przy standardowej powyżej 100 km/h pęd powietrza kładzie na dół strumień płynu.

blue_kos
07-01-09, 08:49
a ja mam pytanko wczoraj nabylem do swojego D15B7 spryskiwacze mgielkowe od C3 i wczoraj ladnie pracowaly, a dzis w drodze do pracy (rano na balkonie -17C) dysze psikaly normalnie(jak seryjne spryskiwacze) ledwo co kierujac strumien na szybe, zamiast rozpylac jak wczoraj plyn.

Jak myslicie czy moze byc to wina strasznie zimnej nocy, nie wiem moze plyn sie stal gestrzy???
Dodam ze wczoraj do montazu zostal wlany swierzy plyn do -22C i na poczatku mial temperature otoczenia super-marketu :)
Czy ktos zauwalyl cos takiego u siebie???

saitek
07-01-09, 11:01
Miałem podobnie jak bardzo zmroziło.
Leciał tylko podwójny strumień, ale jak się wszystko rozgrzało to było OK.

Ostatnie noce są baaaardzo zimne i nawet płyny zimowe gęstnieją.

blue_kos
07-01-09, 13:05
Miałem podobnie jak bardzo zmroziło.
Leciał tylko podwójny strumień, ale jak się wszystko rozgrzało to było OK.

Ostatnie noce są baaaardzo zimne i nawet płyny zimowe gęstnieją.

czyli jak temperatura wroci do normy wszystko powinnoo byc ok
szkoda ze to tak dziala....no ale cuz

joniu88
07-01-09, 18:20
widzieliście spryskiwacze na allegro 2 x droższe niż w citroenie - 45 zł. :d

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2008 ]
Czy ktoś porównywał spryskiwacze od C1 C2 C3 C4 .......

[ Dodano: Pią 01 Lut, 2008 ]
No i kupiłem spryskiwacze od C3. Fajna sprawa ale musze pomyśleć o wydajniejszej pompce. Przy standardowej powyżej 100 km/h pęd powietrza kładzie na dół strumień płynu.

a to są dokładnie te same co w citroenie ?? xD

blue_kos
08-01-09, 07:59
tempteratura wzrosla i spryskiwacze wrocily do poprzedniego stanu

q-bass
10-02-09, 12:19
Witam odświeżę temat mam dysze c3 ale tak jak u większości z was psikają nie najlepiej wczoraj podłączyłem dysze do kumpla lanosa i psikała naprawdę mocno i tu moje pytanie czy pompka od lanosa przypasuje do naszej wtyczki bo wiem na 100% że od tiko pasuje (sprawdzone na forum) lanos i tiko może mają takie same pompki ktoś próbował ?:confused: