PDA

Zobacz pełną wersję : niski poziom oleju ;/



Acidos
08-12-07, 16:18
Witam w czwartek moja hondzia 1.6 z 1995, była w polecanym na tym forum serwisie AUTOMAX, na przegladzie, i naprawieniu drobnych usterek, auto kupiłem w zeszłym tygodniu

cieknał olej, wiec wymienili filtr oleju, prawy wachacz, swiece, i jakis tam drobne pierdy, odebrałem autko i w droge ... nie przypuszczałem ze mogli mi oddac autko prawie bez oleju ;(

zrobiłem nim od wtedy 250 km, dzisiaj mnie cos natknelo aby sprawdzic poziom oleju: http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=michal.bagrowski&aid=5141615776254548593&iid=5141615806319319682

jakie mam szanse ze juz zatarłem slinik? ;(

dodam ze w sprawach motoryzacji jestem totalnym laikiem, to moje pierwsze auto :(

w poniedzialek dotocze sie gdzies na wymiane oleju, powiedzcie mi jaki olej i ile go wlac?;]

marcov
08-12-07, 16:26
Spokojnie. Jesli nie zapalala sie kontrolka smarowania ( o ile jest sprawna) to nic sie nie stalo, dolej i smigaj dalej.

Czy oddajac auto na warsztat zleciles wymiane badz kontrole stanu oleju? badz powiedzmy ogolna kontrole pojazdu? jesli tak to domagaj sie zwrotu kosztow tego przegladu poniewaz kontrola poziomu oleju to podstawowa sprawa przy takich czynnosciach a jej nie zrobiono( dla pewnosci wymien olej i zobacz czy ci silnik go nie je bo byc moze po wyjechaniu z warsztatu miales dobry stan)

Co do wymiany oleju to poszukaj jakiej etykiety pod maska informujacej o ostatniej wymianie, jesli takowej nie bedzie to albo ryzykowac i lac polsyntetyk albo pewniejsze rozwiazanie zalac mineralnym

Acidos
08-12-07, 16:30
marcov, wymienie cały olej tak na wszelki wypadek... oddałem go do serwisu na ogolny przeglad i naprawe tego co zwalone, jak juz mowilem kupiłem ja w zeszłym tygodniu... za cała operacje wymiany wachacza, swiec, fitra oleju, wymiany plynów w jakims tam siłowniku ;;p;p nie pamietam na paragonie było napisane.. ale mi go wcieło.. zapłaciłem 760 pln wiec i z reklamacja będzie problem

a kontrolka chyba sprawna..


powiedz mi jaki olej do niego kupic? a ile to powinienem znalesc w manualu... chyba ze wiesz? ;]

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2007 ]
pod maska znalazłem tylko coś takiego:

http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=michal.bagrowski&aid=5141628008321407633&iid=5141628034091211426

data 6 czerwca 2007, przebieg 140k, teraz ma 146k

skolopendra
08-12-07, 17:09
coś takiego:

lej półsyntetyk motul 3,3 litra
.a reszta to w
w manualu ;)

marcov
08-12-07, 17:24
jak polsyntetyk?! na wlepce jest jak byk zanaczony mineralny

Acidos
08-12-07, 17:30
no w/g tego wychodzi ze mineralny

http://www.autokacik.pl/oleje/oleje.html

!markos
08-12-07, 17:30
jesli nie byl dlugo jezdzony na minerale to mozna zmienic na 1/2syn. szkoda, ze silnik o tak relatywnie niewielkim przebiegu juz jest zalewany szlamem :/

marcov
08-12-07, 17:33
Ale przebiegu jaki zrobil silnik na oleju mineralnym juz nie stwierdzimy wiec bezpieczniej bedzie zalac mineralnym - olej to olej (ma smarowac i chlodzic)

skolopendra
08-12-07, 17:34
szkoda, ze silnik o tak relatywnie niewielkim przebiegu juz jest zalewany szlamem :/
.jak najbardziej
dlatego zaproponowałem półsyntetyk
kto w ogóle leje minerale przy 130-140 tys :bicie: ?

Acidos
08-12-07, 17:37
hm... dobra wiec głupie pytanie a własciwie 2 ? warto zmienic na polsystetyk? i czy sie nic nie sypnie w autku po takiej zmienie? i jak juz to na jaki zmieniac? ;]

Lcfr
08-12-07, 17:38
jakie mam szanse ze juz zatarłem slinik? ;(


skoro jeździ to go nie zatarłes....
ale mogłes zatrzec, bądz przekręcic panewkę...
jazda z niskim(za niskim) poziomem oleju na wyskoich obrotach często konczy się obróceniem panewki
wiec jeżeli bierze olej to trzeba kontrolowac ten stan i unikać takich sytuacji





szkoda, ze silnik o tak relatywnie niewielkim przebiegu juz jest zalewany szlamem :/
.jak najbardziej
dlatego zaproponowałem półsyntetyk
kto w ogóle leje minerale przy 130-140 tys :bicie: ?

ale skoro jeździł juz na mineralu
i prawdopodobnie go ubywa...
to raczej nie zaleca sie przechodzenia na półsyntetyk....

Acidos
08-12-07, 17:40
mysle ze go nie ubywa, tylko przy wymienie filtru serwis nie dolał... doleje teraz mineralnego i zobacze czy ubywa jak cos nie to bede myslał nad zmiana.

Lcfr
08-12-07, 17:45
1. zmien serwis !!
2.
doleje teraz mineralnego i zobacze czy ubywa
3. jak nie ubywa, mozna się wtedy dopiero pokusic o pólsyntetyk...

Acidos
08-12-07, 17:47
serwis polecany tutaj na forum :]

ile mniej wiecej pojezdzic jeszcze na mineralu aby zobaczyc czy nie ubywa?

skolopendra
08-12-07, 17:50
jeszcze na mineralu aby zobaczyc czy nie ubywa?

myślę ze 1000 jest aż nad to :d

Unistar
14-12-07, 03:28
... nie przypuszczałem ze mogli mi oddac autko prawie bez oleju ;(

zrobiłem nim od wtedy 250 km, dzisiaj mnie cos natknelo aby sprawdzic poziom oleju: http://picasaweb.google.c...615806319319682

jakie mam szanse ze juz zatarłem slinik? ;(


Ostatnio czytałem artykuł w gazecie Motor, o firmie Ceramizer, która wzięła Civicke 5gen, 180tyś km przebiegu z silnikiem 1.5, i mieszając ich wytwór ceramiczny z olejem silnikowym w trakcie dwóch wymian, zlano zupełnie olej, i sprawdzono ile auto przejedzie na "sucho", żeby przedstawić że ten produkt naprawdę działa, autko zrobiło w trybie mieszanym 562km, przy tym i na gazie i na benzyncę, więc jeżeli Ty tyle zrobiłeś ile zrobiłeś na sucho, i nic nie skaflarzyłeś to Cię podziwiam... ;)


Spokojnie. Jesli nie zapalala sie kontrolka smarowania ( o ile jest sprawna) to nic sie nie stalo, dolej i smigaj dalej.

W tescie po zlaniu całego oleju, również kontrolka "Braku oleju" się nie zapaliła.... :aloha:

Aj te nasze hondy, i jak tu ich nie kochac ?? :d :d :aloha:

marcov
14-12-07, 08:49
Byl juz na forum opisywany ten test na forum i wcale tak kolorowo to nie wyglada czyt. ze to lipa straszna jest

rafalb33
14-12-07, 09:15
Tylko oficjalnie nigdzie nie napisali, ze zlany olej z miski nigdy do konca nie jest( w civicu jakies 300-400ml). Test polegal na tym, ze zrobili te kilometry jadac jak cioty.
Pewnie korek był z katowic do warszawy...
Potem odkrecili mise i zlali cały olej, ktory został. I podczas normalnej przejazdzki silnik zatarty w 3 minuty....

Choinacki o tym pisal na SR.

podlez
14-12-07, 13:44
przy wymienie filtru serwis nie dolał...
to juz masz odpowiedź
Jaki jest sens wymiana samego filtru oleju??
Jak można wymienić filtr i nie dolać oleju, przecież musiał im tam z litr uciec!!
Ja bym tam wrócił, no chyba że to już dłuższy czs minął!!

fafik79
14-12-07, 23:18
to w ramach ciekawostki ;] smialo bez oleju mozesz jezdzic... lej wode ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=uyAwFw0eXwE

Unistar
15-12-07, 01:37
Tylko oficjalnie nigdzie nie napisali, ze zlany olej z miski nigdy do konca nie jest( w civicu jakies 300-400ml). Test polegal na tym, ze zrobili te kilometry jadac jak cioty.
Pewnie korek był z katowic do warszawy...
Potem odkrecili mise i zlali cały olej, ktory został. I podczas normalnej przejazdzki silnik zatarty w 3 minuty....

Choinacki o tym pisal na SR.

Ja tam nie wiem jak to działa, piszę bo przeczytałem i mnie to troszkę zaciekawiło :d :d
Zwykle rzadko się zapewne zdarza żeby ktoś bez oleju śmigał, więc co do wymiany filtra, to albo jasiu się za mocno upił, albo biegunka go chwyciła że zapomniał olej dolac... A może dlatego że im o tym nie wspomniałeś stwierdzili że sam dolejesz we własnym zakresie, a póki co możesz jeździć na sucho... ??? :d :d :d :d :d Ciekawy serwis polecany przez fora... :d :d


to w ramach ciekawostki ;] smialo bez oleju mozesz jezdzic... lej wode ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=uyAwFw0eXwE

fafik dobre... :d :d :d
Kręci na tej wodzie jak głupi... :d :d Musze wymienić buhehehe... :d :d :d
Ale ta końcówka to dobijająca.. :( Aż się łezka w oku kręci :( :( :(