PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek obrotów biegu jałowego



Marta
01-04-13, 21:53
Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem forum, więc mam nadzieje że okażecie mi Panowie zrozumienie.
Jestem szcześliwą posiadaczką hondy, z którą mam kilka problemów.
Honda VI 2000 r, 1,4 16V.
I teraz tak:
Auto strasznie kopciło na czarno, poza tym pochłaniała spore ilości oleju, ok litra na 1000 km.
Była mulasta i falowała na wolnych obrotach.
Oddałam autko w ręce sprawnego mechanika, który wymienił pierścienie na tłokach, oczywiście z nowymi uszczelkami, uszczelką kolektora, planowaniem głowicy, dotarciem zaworów i ich regulacją, honowanie cylindrów.
Generalnie autko pracuje sprawnie i cicho,nie bierze oleju ale pojawił się nowy problem:
Po wrzuceniu luzu przy dojeżdzaniu do skrzyżowania spadają obroty do 300 albo i niżej, i podnoszą się b ardzo powoli, przy okazji odczuwane jest telepanie silnikiem, jak osiągną 700 obrotów to znowu silnik pracuje równo i cicho...
Czy może mieć to związek z brudną przepustnicą, bo już sama nie wiem co mam zrobić w tym samochodzie aby silnik pracował równo. No i po tym remoncie tak jakby więcej paliwa spala.
Dodam, że rok temu poprzedni właściciel zmienił sondę lambda i wymienił katalizator, nowy akumulator kupiłam, jest 2 letnia chłodnica, która jest sprawna bo temperatura jest w porzadku silnika.
No i w momencie kiedy włączam inne odbiorniki w aucie, np klimatyzacje, albo ruszam kierownicą na światłach to również falują obroty jak silnik dostaje obciążenia - alternator do regeneracji??
Bez odbiorników mial 14.4V, z włączoną klimą ok 13.9V - nie wiem czy to dobre wartości (wymienione paski na alternatorze przy wymianie rozrządu).
Mam nadzieję że jasno napisałam, i może któryś z Panów mi podpowie co mam dalej robić...Bo mam dość ładowania sporych sum pieniędzy w 13 letnie prawie auto:(

19Ryba10
01-04-13, 23:24
reset ecu najpierw , jak nie pomoze to czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego a potem bedziemy myslec (wszystko opisane na forum)

motomaniak1988
02-04-13, 02:29
jakk wyzej reset kompa na poczatek :) wyczyscic krokowy i przepustnice... to ze spadaja obroty przy właczeniu klimy czy innych odbiornikow czy tez kreceniu kierownica to objaw calkiem normalny bo alternator ma spore obiciazenie wiec nie masz sie czym stresowac :) a w wypadku krecenia kierownica pompa wytwarza pewien opor wiec stad te spadki obrotow silnika :P
wartosci ktore podajesz sa dobre bo sprawny alternator powinien dawac napiecie rzedu 14,2 -14,4V a przy wlączeniu odbiornikow nieznacznie spada warotsc prądu ładowania wiec wszystko tu jest ok :)

piotreek23
02-04-13, 07:16
Po wrzuceniu luzu przy dojeżdżaniu do skrzyżowania...
Tak abstrahując od reszty problemów to tak się nie jeździ autem z wtryskiem...luz wrzuca się dopiero parę metrów przed zatrzymaniem. Dojeżdżając do skrzyżowania powinno się hamować silnikiem..bo wtedy z puszczonym gazem i wbitym biegiem wtryski nie podają paliwa..auto nic nie pali..w przeciwieństwie do jazdy na luzie.

markotny
02-04-13, 10:08
Tak abstrahując od reszty problemów to tak się nie jeździ autem z wtryskiem

To już nawet nie jest kwestia że auto jest na wtrysku. To co opisujesz to jest poprostu element techniki ekonomicznej jazdy który przyczynia się także poniekąd do zwiększenia przebiegu hamulców. Natomiast jazda polegająca na wrzucaniu na luz na długo przez zatrzymaniem pojazdu nie szkodzi silnikowi w żaden sposób. Mój ojciec tak jeździ, nie moge mu wpoić tego że bezsensownie wypala wahe ale z silnikiem nic złego sie u niego nie dzieje.

Wracając do problemu koleżanki - zrób narazie jak radzą koledzy; reset kompa a jak to nie pomoże to czyszczenie przepustnicy i krokowca(i znowu reset).

piotreek23
02-04-13, 12:58
Natomiast jazda polegająca na wrzucaniu na luz na długo przez zatrzymaniem pojazdu nie szkodzi silnikowi w żaden sposób
Nigdzie nie powiedziałem że to szkodzi silnikowi :) Szkodzi na portfel XD i na bezpieczeństwo jazdy bo jak coś nagle wyskoczy przed maskę to ostatnią rzeczą przed zderzeniem będzie zdziwko czemu to auto nie przyspiesza :P.

P.S Reset ECU to wypnij klemę dodatnią od akusia na parę minut i zapnij :) najprostsze :) chyba że komuś się chce szukać bezpieczników.

markotny
02-04-13, 13:06
Szkodzi na portfel XD i na bezpieczeństwo jazdy bo jak coś nagle wyskoczy przed maskę to ostatnią rzeczą przed zderzeniem będzie zdziwko czemu to auto nie przyspiesza :P

Tylko i wyłącznie:)

Marta
02-04-13, 19:58
Dziękuję szanownym Panom za pomoc;)
Jestem tylko kobietą, niestety nie mechanikiem:)
W tym tyg jeszcze odwiedzę mojego mechanika, zrobię reset komputera i dam znać, czy nadal warjują moje obroty:)