PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie o sondę lambda



arecki18is
30-03-13, 22:32
Czy sonda z 1.4 VII gen pasuje do d16y7 też ma cztery żyły tylko wtyczka jest inna

arecki18is
07-04-13, 16:20
Odpowiedz brzmi Pasuje miesza i nie wywala błędu

delek
28-02-17, 08:59
Też mam szybkie pytanie. Wiem, że do sondy tylko oscyloskop albo woltomierz analogowy ale czy można coś wywnioskować co do stanu sondy, jeśli multimetr cyfrowy na obrotach jałowych (sonda podpięta do ECM) wariuje ~0.2~0.9V, a pomiar na sondzie odłączonej na obrotach jałowych daje w miarę stabilne napięcie ~0.8V (czyli chyba ok bo komputer nie widząc sondy wzbogacił mieszankę)????
Spalanie w normie. Auto upalało wcześniej potężne ilości oliwy.
-Jest raczej sprawna?
-Raczej nie?
-Po takich pomiarach ciężko powiedzieć? :)

mania32
08-03-17, 15:54
Witam wszystkich. Kilka miesięcy temu wywaliło mi na panelu błąd silnika. Okazało się ze to blad sondy lambda. Wzrosło spalanie (o około 1 l na 100 km) a bład mimo jego skasowania po przejechaniu około 10 km ciągle się pojawia. Spadku mocy jednak nie zauważyłem. Komputer pokazał mi cos w stylu "blad sondy lambda czujnik 1".Zrobiłem analize spalin i nie wykazala zeby sonda dzialala niepoprawnie. Uwazacie ze nalezało by ja wymienic? Problemu z sonda pojawiły się po tym jak kilka razy na postoju w zimie doładowywałem akumulator poprzez gazowanie na wysokich obrotach. Mam honde ufo, 1,4. z góry dziekuje za jakakolwiek pomoc.

alienek
08-03-17, 21:54
Napięcie z sondy zależy głównie od jej rodzaju, jesli zwykla cyrkonowa (jesli dobrze pamiętam) powinna miec ok 1v przy czym na ubogiej chyba do 0,7 a na bogatej 1,2 ( wartości z głowy) jesli sie mylę to poprawcie, miernik analogowy szybciej reaguje na zmiany wartości bo w cyfrowym jest kompensacja wartości i zwloka wyświetlacza..

W Ufo jest szerokopasmowa z tego co mi się wydaje, pozatym komputer glupi nie jest i on i tak wyreguluje sobie sklad ze starych "wyuczonych" wartości