PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odcięciem



k4rol
06-12-07, 20:52
mam taki problem że nie odcina mi w d15b2 poprostu dochodzi do pewnego momentu nagle spada z 0,5tys obrotów i z powrotem idzie do góry ale ot nei esjt takei typowe "ding ding ding" (nei weidziałem jak to zobrazować wiec tak napsiałem :P ) no a na luzie odcina np i na luzie dochodzi wyzej i tam ejst normalne odcięcie, a na biegu niżej i tak jak pisałem POMOCY :!:

dodam że samochód po wymianie rozrządu oleju i filtrów (pow i oleju) zmulił sie strasznie. I nie jestem pewien ale chyba wtedy to odcięcie przestało działać ;/

skolopendra
06-12-07, 20:58
nagle spada z 0,5tys obrotów i z powrotem idzie do góry ale ot nei esjt takei typowe "ding ding ding" (nei weidziałem jak to zobrazować wiec tak napsiałem
ja nic z tego nie rozumie :speszony:

k4rol
06-12-07, 21:00
jak masz odcięcie to obroty CI tak skaczą nie ? a tutaj poprostu dochodza do pewnego momentu i spadają powoli tak jakbyś gaz puścił i w pewnym momencie z powrotem się wkręca (ale nie jak odcięcie że to samałe rpzedziały tylko dużo spada... ;/)

TOMEK840123
06-12-07, 22:51
Może to wina źle założonego paska na rozrządzie? Byćmoże przy zakładaniu ktoś "machnął" się o jeden ząbek? Sprawdź czy aby napewno jest założony tak jak należy !!

fazer1985
07-12-07, 22:18
Nie wiem czy dobrze sądze ale skoro na luzie jest ok czyli bez obciazenia silnika jest odciecie prawidlowe to moze byc to np. map sensor ja wymienilem swoj na uzywke i tez przestalo mi normalnie odcinac... w pon. bede robil przeglad podepne autko pod analizator spalin na tym co mialem kiedys i na tym co mam teraz a potem sie przejade i zobacze jak odcina. a moze sa jeszcze jakies pomysly ??

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 ]
OK temat ogarniety :) w moim przypadku okazalo sie ze map sensor byl uszkodzony no moze styki sie poluzawaly... ale zamienilem na nowy i ciagnie do smego konca i odcina tak jak powinien :d

k4rol
09-12-07, 23:41
aha, ale tez był przez to zamulony ?

fazer1985
10-12-07, 09:35
No był jakos tak czulem ze na wysokich obrotach nie leci tak jak kiedys a przez to ze ostatnio nie mialem okazji sie z nikim spiac ze swiatel to myslalem ze wszystko gra jak jezdzilem ekono. az tu pewnego razu pojechalem do konca na obrotku i nie bylo tego odciecia charakterystycznego no i jakos slabo lecial do 100... myslalem moze paliwo zalalem i nic zmienilem przekaznik na taki przelutowany bo mam 2 jeden stary i nowy i tez bez zmian tyle ze na starym szybciej odpala :) potem wczoraj podmienilem mapa bo naprowadziles mnie ze na luzie jest odcinka i po zamianie 170 nie bylo problemem a jak by nie bylo zakretu to i moze 200 :agent: w kazdym badz razie zobacz tego mapa bo on jest czujnikiem na podstawie ktorego ecu dobiera sklad mieszanki to jest poprostu czujnik obciazenia silnika moze u ciebie sie zawiesil ... podmien z kolesiem ktory ma d15b2 i przejedz sie. Slyszalem ze map sensor pasuje ok kazdej D serii ale ja mialem mapa od chyba d13 i jak widac nie byl on doby chyba ze kupilem zwalona uzywke ...