PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 - problem z rozruchem - nie kręci rozrusznik



matizrdw
29-03-13, 11:24
witam. Mam problem z odpaleniem hondy, wcześniej tej zimy zdażyło mi się to 3-4 razy, ale po krótkim czasie odpalała.

Po przekręceniu kluczyka słychać że pompa podaje paliwo, słychać też "puk" z okolic akumulatora, skrzynki z bezpiecznikami pod maską, komputera ale rozrusznik nie kręci. Próbowałem uruchomić z innego akumulatora - to samo. Dodam że tocząc się ok. 10km/h wcisnąłem sprzęgło, wrzuciłem 2 bieg i normalnie odpaliła.

Rozrusznik? W jaki sposób najprościej to zdiagnozować?


Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

piotreek23
29-03-13, 11:54
Na początek to sprawdzić akumulator i naładować. Ewentualnie zobaczyć na kable. Ten drugi aku był naładowany?

matizrdw
29-03-13, 12:20
Próbowałem na dwa sposoby, podłączyłem z innego samochodu, a poźniej z innego akumulatora (naładowanego) bezpośrednio przez kable do klem i również to samo..

ziober111`
29-03-13, 13:01
Raz na jakiś czas tak sie dzieje? Elektromagnes w rozruszniku siada. Rozrusznik się prawdopodobnie zaciął. Na początek wrzuć bieg i próbuj pchnąć auto na biegu, następnie spróbuj odpalić. Jak nie pomoże to stuknij w rozrusznik np. drewnianym trzonkiem młotka i ponownie sprawdź czy pomogło.

Michalll_1991
29-03-13, 16:39
jak odpalasz to gasnie prad w aucie ? jak tak to masy sprawdzaj wszystkie

matizrdw
30-03-13, 12:41
nie, nie gasną kontrolki przy odpalaniu, słychać ciche, charakterystyczne "pyk" w okolicach rozrusznika, ale nie kręci..

matizrdw
30-03-13, 15:29
zauważyłem odpięty kabel, masowy?

http://zapodaj.net/4626bc8766118.jpg.html

http://zapodaj.net/2ed768f96aefd.jpg.html

ale nie mogę namierzyć gdzie powinien być wsunięty, podpowie ktoś? z góry wielkie dzięki

matizrdw
30-03-13, 23:09
Nikt nie wie?

matizrdw
01-04-13, 16:37
Pchnięcie na biegu nic nie pomaga, tak samo pukanie w rozrusznik.

Od czego jest ten kabel z wsuwką? Ewentualnie w jaki sposób sprawdzić ten rozrusznik? jakoś na krótko da radę?

skolopendra
01-04-13, 17:26
zauważyłem odpięty kabel, masowy?

to samoróbka ,może pozostałości jakiegoś zabezpieczenia?

podłącz na +



"pyk"

ponieważ bendiks nie wrzuca

Michalll_1991
01-04-13, 17:26
to pali na pych czy nie ? w pierwszym pisales ze tak teraz ze nie.

a ta wtyczka to nie masa z rozrusznika ? zobacz rozrusznik od czoła, dochodzi gruby + i cienki - , masz oba podpięte ?

matizrdw
02-04-13, 14:53
Dokładnie, odpięty kabel to masa z rozrusznika tak jak myślałem na początku, żadne stare zabezpieczenie.
Jednak pewność miałem dopiero po wyjęciu rozrusznika..

Dzięki za pomoc :) , temat do zamknięcia