PDA

Zobacz pełną wersję : Prawe koło szum przy duzej predkosci



krzysiek civic
28-03-13, 11:54
Witam
Od pewnego czasu mam taki problem. jadac ponizej 100 jest wszystko OK. Wjezdzam na 2 pasmówke rozpedzam się do 120-130 i wtedy z prawego koła wydobywa sie taki "szum" jak ktos ma niski zawias i z tylu komplet ludzi to ma podobny dzwiek obcierania koła o nadkole. Dokladnie taki sam dzwiek mam z przodu jadac sam powyzej 120 jak zmiejsze predkosc do 80 nic nie slychac. Co to moze byc? Przy skrecaniu w normalnej predkosci nic nie slychac tez. Sprawdzalem koło nie widac zeby obcierało o cos. Rozkreciłem wyciągłem koło i nic podejrzanego nie widze. Nie wiem co to może być? ma ktos jakies pomysły? Do mechanika nie jade puki co, jak zmienie na moje 16 stalowki to wtedy zobacze czy nadal się bedzie działo, wtedy pojade. narazie mam 13 i było cały zcas ok a od miesiaca takie coś hmm

rafcze93
28-03-13, 13:52
Sprawdź łożysko piasty koła,możliwe że zużyte łożysko jest tego przyczyną

krzysiek civic
28-03-13, 14:49
hmma jak to sprawdzic?? Wiem ze ogolnie lozyska szumia przy wyzszyej predkosci ale w tym wypadku nie jest to zawsze. Kiedys w innym aucie łozysko mialem zjechane to wystarczylo na lewarku kołem pokrecic i juz było slychac ze cos nie halo

Gozdo
28-03-13, 21:03
kur... takie pytania w dupy i wymyślanie co może być przyczyną nie widząc tego jest najlepsze...tym razem nie słysząc.
łożysko raczej odpada jakby się wysypało to jak piszesz lewarek + kręcenie kołem i słychać wyrżnie. Pytanie masz zimówki?? jeździłeś wcześniej na nich z prędkością 130-140??? może same opony tak hałasują... ogólnie jakoś nie przychodzą mi inne pomysły skoro nie ma tego przy mniejszych prędkościach. Pozdrawiam

krzysiek civic
28-03-13, 22:20
moze uda mi sie nakrecic filmik.. Tak jezdzilem... rok temu bylo ok .. od pewnego czasu ale to tylko w prawym kole. DLatego pcozekam az wrzuce letni pakiet i wtedy zobacze czy na alusach tez tak sie dzieje