PDA

Zobacz pełną wersję : Civic VI problem z automatyczną skrzynią biegów



Lukhasz
26-03-13, 22:58
Witam!
mam problem z automatyczną skrzynią biegów w civicu VI 1,6 Ex z silnikiem d16Y8
ślizga się na pierwszym biegu potem już działa normalnie znacie kogoś kto podjął by się naprawy takiej usterki i jaki byłby koszt bo na razie nikt nie chcę się odważyć tego rozebrać

albo inny pomysł wsadzenia manualnej skrzynki co bardziej by mi pasowało ale pewnie większy koszt i też jaka skrzynia pasuje pod ten silnik, czy wymieniać komplet z całym silnikiem. Orientuje się ktoś jaki byłby całkowity koszt takiej przekładki razem z ceną skrzyni?
z góry dziękuje za pomoc i czekam na jakieś propozycje

MichalS394
27-03-13, 00:01
jestem w trakcie takiej przeróbki, i szczerze mówiąc, do łatwych ona nie należy. Cenowo zależy od tego, co za skrzynia, sprzęgło itp. Mnie skompletowanie potrzebnych części wyszło 700zł, przekładam sam, więc koszta roboty są mi bliżej nie znane. Na pewno nie unikniesz rzeźby z łapą silnika, budą w miejscu mocowania lewarka, i koszta wymiany kompa, lub jego przeróbka.
Btw. Posiadam swoją skrzynkę na sprzedaż :) poszukaj w dziale sprzedam

Lukhasz
27-03-13, 06:26
wiem że taka przekładka nie jest najprostsza a drugiej skrzyni szukam już z rok czasu bo do wersji USA niewiele pasuje bo jest oryginalna jak płyty ze stadionu :) a za remont w samko krzyknęli od 4000 do 5000 tysi i nie dają gwarancji i w dodatku mają kiepską opinie więc szukam trochę tańszego rozwiązania.

FaziRBK
27-03-13, 07:19
Jak możesz to wstaw zdjęcie silnika od strony skrzyni. To postaram się wytłumaczyć co i jak. Ponieważ interesuje mnie tylko jedna rzecz. Wbrew pozorom przejście na manualną skrzynię biegów nie jest trudne, jedynie będzie wymagało trochę pracy, ale na pewno będą to mniejsze koszta aniżeli naprawa tej skrzyni według cennika, który podałeś. Jak mi wstawisz zdjęcie to Ci powiem co musisz kupić. Jak masz możliwość wejścia na kanał to zrób również zdjęcie od dołu samochód, w sensie mechanizmu zmiany biegów.