PDA

Zobacz pełną wersję : Stacyjka, a backup... problem



Michu_mk
25-03-13, 16:12
Auto odpala normalnie, no pomijając, że kluczyk jest wytarty i ciężko z poz 0 przekręcić na 1, ale nie o tym tu, chodzi o to, że po zgaszeniu silnika i przekręceniu kluczyka na "0" resetuje mi się komputer i radio... Dodam, że wyciągając bezpiecznik backup resetuje mi sie tylko komputer - radio już nie... Problem tkwi w stacyjce czy coś gorszego ? :( Bezpiecznik Backup jest sprawny. Jak wyjmuję kluczyk w poz 1 to wszystko jest ok.

ma1ster
26-03-13, 10:25
A skąd wiesz, że Ci się komputer restartuje? po czym to stwierdziłeś? a co do radia, to wiadomo, że jeśli zaniknie na zasileniu stałego plusa, to się radio restartuje. Możliwe że masz podpięte pod plusa po stacyjce i dlatego jak stacyjką rozłączysz obwód to się restartuje wszystko...

Van_Dal
26-03-13, 10:35
ja bym stawiał na źle podpięte radio, ps jak poznajesz restart komputera ? :D

Michu_mk
26-03-13, 15:50
Reset poznaje jak na ciepłym silniku przy schodzeniu z obrotów, jałowe obroty spadają do ok 500, po prawidłowym resecie normalnie zatrzymują się na ok 750. Radio poprawiłem teraz tylko zresetuję komputer i się przekonam czy dalej będą takie jaja...

ma1ster
26-03-13, 18:38
nie ma czegoś takiego że po restarcie obroty spadają, jak dzieją się jakieś takiego typu problemy, to po prostu masz coś nie tak ze sterowaniem silnika... a nie żadne restarty sterownika...

Michu_mk
26-03-13, 19:59
3 razy już resetowałem kompa i za każdym razem po poprawnym resecie obroty wracały do normy...

Maskunt
26-03-13, 21:35
nie ma czegoś takiego że po restarcie obroty spadają, jak dzieją się jakieś takiego typu problemy, to po prostu masz coś nie tak ze sterowaniem silnika... a nie żadne restarty sterownika...

A jednak. Zanim komputer się nie "nauczy" obrotów, to spadają niżej niż jałowy i zaraz wracają do odpowiedniego poziomu.

ma1ster
26-03-13, 21:54
adaptacja poprawności silniczka krokowego trwa około 2 sekundy... więc nawet fachowiec miałby trudności w stwierdzeniu spadających obrotów... u kolegi niestety nie występuje problem restartowania się sterownika...