PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki w silniku w czasie jazdy



sublove
04-12-07, 16:17
Witam,

Problem polega na tym, że z okolic silnika mojej hanki wydobywają się lekko słyszalne stuki.
Dziwne jest to, że słuchac je tylko w czasie jazdy podczas obrotów silnika w granicach 2200-3500 obrotów, kiedy wskazówka przejdzie ten zakres stukot ustepuje.

Nie wiem czy ma to związek z drugim dziwnym zjawiskiem jakie zauważyłem.
Otóz kiedy samochód pracuje, na luzie, z okolic silnika (ew. skrzyni) słychac taki świst, jest on lekko słyszalny. Ustępuje natomiast kiedy - tutaj uwaga - lekko dotknę pedał sprzęgła (nie można nazwac tego wciśnięciem pedała, wystarczy, że przejdzie on przez tzw. jałowy momnet, jakiś 1cm skoku pedała, zanim faktycznie rozpocznie się wysprzęglanie).

Macie jakieś pomysły?

JarekEJ2
04-12-07, 17:23
To drugie to najprawdopodobnie łożysko sprzęgła. Czy jest przyczyną stuków w czasie jazdy to niewiem, ale możliwe że tak.
Sprawdź też osłonę katalizatora, lubi dzwonić gdy przerdzewieje.

qba1983
04-12-07, 17:33
jesli chodzi o ten swist, to jest to lozysko, albo wyciskowe(to przy sprzegle),albo w skrzyni biegow.

a ze stukami ci nie pomoge, i chyba nikt , bo nie bardzo potrafie sobie wyobrazic samego dzwieku, to po prostu trzeba uslyszec.(moze to zawory,. albo... to moze byc wszystko)

sublove
05-12-07, 18:09
Panowie, a ew. łożysko z wymianą... ile powinien mnie max skasowac mechanik? Dodam, że w Warszawie.

Drugie pytanie:
Warto pojechać na regulowanie zaworów?

qba1983
05-12-07, 20:56
lozysko wymienia sie(przynajmniej powinno- bo jest to uzasadnione ekonomicznie) wraz z kompletem sprzegla. czyli za japonskie sprzeglo powinienas dac nie mniej niz 500zl(valeo francuskie-robione w chinach bedzie tansze okolo 330zl), wymiana zaczyna sie od 200zl


Warto pojechać na regulowanie zaworów?
warto(przynajmniej raz na 40tys km- przy zasilaniu benzyna), a jesli masz w sobie troche mechanika-zlotej raczki :aloha: i wiesz co to srobokret, klucz plaski oraz do czego sluzy szczelinomierz, to znajdujac informacje na forum, sam sobie wyregulujesz.

lyski1981
05-12-07, 21:48
te s?tuki to z dolnej części silnika dochodzą czy z góry silnika?

sublove
06-12-07, 21:42
dzięki :-)

powiem szczerze, że nie jestem w stanie określić ich dokładnego miejsca, ale siedząc w aucie podczas jazdy słyszę je raczej słabo ale są wyraźne i brzmią ewidentnie jak jakby metalicznie.