PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozebrac kierownice ?



enrix
04-12-07, 12:11
Witam, chcialem zapytac jak sciagnac dekielek kierownicy w Hondzie Vgen ? chce ja ustawic ale nie mam zielonego pojecia jak sciagnac ten dekielek od klaksonu, kierownica bez poduszki, z tylu jest srubka odkrecilem ja ale dalej nic, a nie chce ciagnac na sile zeby nie urwac czegos ... :) jakies pomysly ? pozdrawiam

Marci
04-12-07, 12:29
Z tego co mi sie wydaje to pod znaczkiem Hondy umieszczonym centralnie na kierownicy jest sruba, która trzeba odkrecic.

enrix
04-12-07, 12:33
czyl z tego co rozumiem to trzeba wyciagnac znaczek ? podwazyc ?

tomiek
04-12-07, 12:59
podwazyc ?
Tak, znaczek jest plastikowy i jest mocowany "na wcisk". Możesz go podważyć srubokrętem lub delikatnie nożykiem.
Potem długi klucz, bodajże 19 (lub 17 - nie pamiętam) i już.

fafik79
04-12-07, 13:02
jak masz krzywo kierownice przy jezdzie na proster to sie upewnij czy to nie zbierznosc... pozniej kierownice przestawiaj

Dareko87
04-12-07, 13:26
Potem długi klucz, bodajże 19 (lub 17 - nie pamiętam) i już. klucz przedłużka i nasadka 19 i odkręcasz :)

enrix
04-12-07, 13:27
zbierznosc ustawiana wczoraj i katy tez :) tylko koles mial troche sprzet z innej epoki co nie znaczy ze zle jest ustawione :) ale nie mial tego przyrzadu co sie na kierownice zaklada podczas ustawiania zbierznosci.... nic nie sciaga takze wszystko jest dobrze, tylko kierownice musze sobie sam przestawic :) dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam


ale za 25 zl nie ma co wymagac ;)

fafik79
04-12-07, 13:37
nie chodzi o to ze sie czepiam ;] mi tez nic nie sciagalo auto jechalo prosto a jednak po wymianie tulejek na wachaczach kiera mi sie "skrzywila"... pojechalem na zbierznosc i po tej czynnosci kiera wrocila na swoje miejsce ;]

patyk_lks
04-12-07, 18:10
O ja wale...gratuluje mechanika jak ci kaze przestawiac kiere. Czy po ustawieniu prawidlowej geometrii kiera nie powinna byc na wprost? Gdy ja ustawialem to mechanik kazal mi zostawic kiere w polozeniu na wprost i dopiero wtedy mierzyl.