PDA

Zobacz pełną wersję : nalot na akomulatorze



gaca1
03-12-07, 09:24
Witam może ktoś podpowiedzieć jak ma zaradzić temu żeby mi na akumulatorze nie robił się biały nalot a dokładnie tego nalotu białego tak jak by to był kwas w proszku osadza się najwięcej na uchwytach mocujących akumulator dodam ze akumulator jak naradzie kreci bez zarzutu a wiek to około 2 lata tylko nie pokoi mnie te śnieżenie na akumulatorze jeśli można proszę o odpis

skolopendra
03-12-07, 09:47
wyczyścić i nasmarować wazelina techniczną
z reguły taki nalot pojawia sie przed zgonem :) akumulatora

rafik1984
03-12-07, 11:37
z reguły taki nalot pojawia sie przed zgonem akumulatora ?????

Dziwne bo ja mam taki nalot juz 1,5roku i jakos jezdze bez problemow ;)

skolopendra
03-12-07, 11:40
Dziwne bo ja mam taki nalot juz 1,5roku

żywy trup ;)

fazer1985
03-12-07, 11:41
Zobacz czy masa gdzies nie ucieka czy jest dobrze dokrecona ja mialem tak od poczatku juz jakis rok smigam i po tym zabiegu nie mialem juz problemow z tym :)

majkel
03-12-07, 13:20
Mój śnieżył przez ostatni rok. Paliła na dotyk. Zbagatelizowałem sprawę i jedyne co zrobiłem to wyczyściłem i nasmarowałem wazeliną klemy. Kwas osadzał się powolutku w okolicach aku na blachach (nie było tego widać). Dopiero jak pojawił się na tabliczce znamionowej postanowiłem się za to zabrać. Zeżarło połowę tabliczki zamionowej (VIN się na szczęście ostał) i zaczeło żreć ścianę grodziową. Czyszczenie tego i malowanie zajęło mi cały dzień, a samo mocowanie aku wraz z półeczką musiałem dokupić bo stare przerdzewiało na wylot.
Ja miałem luźne korki na aku jak się okazało i tamtędy sobie kwas parował. Niestety zobaczyłem to dopiero jak poluzowałem blaszkę mocującą aku od góry.

Także ja bym zaczął od demontażu aku, sprawdzenia co jest pod spodem i potem czyszczenie/smarowanie albo wymiana.

nelq
03-12-07, 14:42
Ja tez bym sprawdzil co sie dzieje pod akumulatorem. Ostatnio zdjalem swoj i podstawka byla cala pordzewiala.

mint
03-12-07, 15:26
Witam wystarczy rozpuścić sodę oczyszczona w ciepłej wodzie nalać do jakiegoś spryskiwacza np po płynie do mycia szyb soda wjedzie w reakcje z kwasem i spowoduje zmianę jego koloru z białego osady na brązowy ten brązowy nalot doskonale rozpuszcza się w wodzi wiec wystarczy teraz w wszystko to co było białe a po roztworze stało się brązowe przemyć zwykła wodą i obejdzie sie bez żmudnego skrobania białego osadu. Klemy i zaciski czyścimy szczotka druciana i smarujemy najlepszy do tego jest smar miedziowy bo nie dopuszcza do utlenienia sie styków wszystkie te wazeliny po pewnym czasie zaczynają odparowywać i klemy z jasno szarych staja się ciemno przy zastosowaniu smaru miedziowego tego efektu niema.

muzammil
03-12-07, 15:51
wystarczy goraca(zagotowana) woda i wsyzstko pieknie zmywa, z niczym nie trzeba mieszac ani rozpuszczac.o ile akumulator moze jeszcze dzialac dosyc dlugo, to sprawdzilbym stan tej podstawki pod akumulator i srub mocujacych bo moze sie zdazyc tak ze ktoregos pieknego dnia po prostu akumulator wypadnie Ci z samochodu:DD