PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie rozrządu D15B2. Pęk pasek. :(



DavidVTEC-E
19-03-13, 06:06
Jak w temacie wczoraj pęk mi pasek rozrządu dokładnie zgubił parenaście zębów. Góra się nie kręci, rozebrałem i okazało sie, że pasek. Mam nowy już itd.

JAK USTAWIĆ Teraz zapłon? Jak znaki maja byc na kole rozrządu i kole wału. I od ktorego cylindra sie zaczyna, kojarze, żę od pierwszego od strony rozrzadu???

Proszę o konkretne odp. Chciałbym dzisiaj po 16 to załatwić i śmigać dalej. Oczyywiście sprawdzę, czy zawory nie poszły, ale 90%, ze nie.

Djavi
19-03-13, 09:41
http://obrazki.elektroda.net/35_1236891817.jpg

ale jak nie masz o tym pojecia to lepiej daj komus zarobic kilka stówek niz regenerowac głowice za kilkadziesiat stówek to jest tylko moja uwaga

81saren
19-03-13, 09:45
wymieniasz sam pasek ?? kolko rozrzadu na boczne znaki .

Sheiva
19-03-13, 10:52
Przede wszystkim, jeśli nie wiesz kiedy rozrząd był wcześniej wymieniany, to wymień razem z napinaczem i pompą wody. Druga sprawa, to taka, że jeśli nie wiesz jak ustawić, to podzielam zdanie Djavi, oddaj do mechanika. Znaki masz ładnie narysowane w Manualu, są na obu kółkach, głowicy i pompie oleju. Ale później trzeba jeszcze odpowiednio naciągnąć pasek, zrobisz to za mocno, będzie szumiał, aż w końcu znowu może pęknąć, za słabo, może przeskoczyć. Jak się czujesz na siłach, to odpalaj Manuala i z nim ogarniesz... albo i nie. Nikt Ci bardziej szczegółowo nie napisze ;)

kruczekvu
19-03-13, 14:21
Oczyywiście sprawdzę, czy zawory nie poszły, ale 90%, ze nie.
Ja bym powiedział że raczej poszły jakieś tym bardziej że ostatnio robiłem dokładnie to samo w tym samym silniku i niestety skończyło się na większej robocie

DavidVTEC-E
19-03-13, 18:53
Robię to u mechanika (znajomy) siedzi w samochodach od dawna. Naprawia, maluje, ogolnie ogarniety chlopak. Takze poradzimy sobie.

Na pompie oleju znaki? I też mają być tak jak na kole rozrzadu?? Mam drugi taki sam silnik sprawny, takze ewentualny koszt to tylko planowanie i uszczelka pod glowice.
Wszystko mam kompletny rozrzad nowy. Poprzedniego własciciela zrobiono w ciula I NIE wymieniono mu rozrzadu bo nie zgadzał sie pasek z tym co mialo byc "contitrech" Na tym pasku zrobilem 45 tys wg napisanego na przyklejonej kartce stanu licznika. Niestety.

MYSLALEM, ZE HONDA MA BEZKOLIZYJNY ROZRZAD :/

Tak się zrobi. Jutro będe naprawiał. Założe pasek na sucho, ustawie rozrzad, kolejnosc zaplonu itd. Przekręce kluczem za wał i bedzie wiadomo czy zawory sie podpieraja, jak nie to odpale i bedzie slychac. W najgorszym przypadku wymienie głowice z drugiego silnika. Trudnoo

81saren
20-03-13, 06:49
MYSLALEM, ZE HONDA MA BEZKOLIZYJNY ROZRZAD :/

Taaaa... a na zimnym pałujac oszczędzasz paliwo...

Michalll_1991
20-03-13, 09:55
ztcw to d15b2 akurat jest bezkolizyjne

Sheiva
20-03-13, 10:50
Wszystko to loteria, często D-seria jest bezkolizyjna, ale jednak znowu nierzadko też jest boom.

DavidVTEC-E
20-03-13, 10:50
Taaaa... a na zimnym pałujac oszczędzasz paliwo...

Nigdy nie pałowany na zimnym, zawsze rozgrzewany, max do 2 tys obr/min i zmiana biegu na wyższy.


Wszystko to loteria, często D-seria jest bezkolizyjna, ale jednak znowu nierzadko też jest boom.

Dzisiaj popołudniu wszystko będzie wiadomo

DavidVTEC-E
20-03-13, 17:16
Rozrząd wymieniony, ustawiony. Wszystko gra i buczy. Bez uszkodzenia zaworów itd. :)
Może jednak D15B2 jest bezkolizyjne... ;)
Temat do zamknięcia.

kruczekvu
20-03-13, 17:29
MYSLALEM, ZE HONDA MA BEZKOLIZYJNY ROZRZAD :/
Ośmiozaworówki i to też nie wszystkie są bezkolizyjne ale nie szestanstki


d15b2 akurat jest bezkolizyjne
Yhy jasne,ciekawe co byś powiedział klientowi któremu robiłem silnik i dałem to co było uszkodzone?
Tak samo jak Golas30 w swojej Coupe mi mówił że D16W4 też ma bezkolizyjny jak mu pasek strzelił bo na forum tak mówili
Silnik miał poskładany i niby chodził więc nadal mi nie wierzył jak mu mówiłem że nie ma szans na to
Dopiero przy remoncie wyszło co i jak i oczy były bo zawory dostały
Możesz się go zapytać albo poczytać jego temat



Wszystko to loteria,
No tutaj przyznam rację


często D-seria jest bezkolizyjna,
Powiedziałbym że raczej więcej szczęścia niż rozumu niż bezkolizyjna

Może jednak D15B2 jest bezkolizyjne...
Miałeś szczęście ;)

DavidVTEC-E
21-03-13, 20:00
No miałem szczęście najwidoczniej. Rozrząd zrobiony i powiem, że poprawiła się kultura pracy silnika, i do tego lepiej odpala na zimnym-szybciej łapie niż przed kolizja. :-)

kruczekvu
22-03-13, 15:32
No miałem szczęście najwidoczniej. Rozrząd zrobiony i powiem, że poprawiła się kultura pracy silnika, i do tego lepiej odpala na zimnym-szybciej łapie niż przed kolizja. :-)
No to tylko się cieszyć
Wczoraj rozmawiałem z gościem któremu robiłem silnik i mówił że szkoda że on takiego szczęścia nie miał

D15B2
22-03-13, 19:07
pytam z ciekawosci ,prawda to ze jak w silniku d15b2 rozsypie sie pasek to zawory i glowica jest cala ? ale tak na 100% czy tylko takie pogloski :P ?

RRa
22-03-13, 19:17
pytam z ciekawosci ,prawda to ze jak w silniku d15b2 rozsypie sie pasek to zawory i glowica jest cala ? ale tak na 100% czy tylko takie pogloski :P ?

a czytałeś w ogóle ten temat? i setki podobnych, które znajdziesz na naszym Kochanym Forum?

DavidVTEC-E
23-03-13, 11:01
a czytałeś w ogóle ten temat? i setki podobnych, które znajdziesz na naszym Kochanym Forum?

Najwidoczniej nie czytał. :-)

ziober111`
23-03-13, 11:09
mi się wydaje że jak rozrząd się zerwie, a ty dalej będziesz kręcił silnikiem próbując go odpalić to narobisz bałaganu, a jak zostawisz w spokoju to jest duża szansa ze nic się nie stanie...

kruczekvu
24-03-13, 11:48
mi się wydaje że jak rozrząd się zerwie, a ty dalej będziesz kręcił silnikiem próbując go odpalić to narobisz bałaganu, a jak zostawisz w spokoju to jest duża szansa ze nic się nie stanie...
Pytanie ilu ludzi zostawi w spokoju ?
Wg mnie mało jak nie wszyscy
Każdy próbuje więc wiadomo jak może być

posejdon
24-03-13, 13:55
No ciężko, żeby za każdym razem jak zgaśnie Ci silnik zwalać dekiel i patrzeć czy aby paskowi się nic nie stało:D. Chyba, że w jakiś inny sposób, bez ruszania wału, można zdiagnozować zerwany pasek.

Djavi
24-03-13, 15:17
pewnie.. wbijasz "5" sciagasz kopułke i ciagniesz auto do przodu jak jest pasek ok to powinnen oborcic sie palec ;)

posejdon
24-03-13, 15:33
No tak. To już prostsze i szybsze. Tylko kto się będzie w to bawił. Jak zgaśnie to od razu każdy łapie za kluczyk:). Najlepiej chyba zdjąć osłonę paska i jeździć bez niej - wszystko widać.

Djavi
24-03-13, 16:59
hah wiesz niektorych rzeczy warto nie widziec ;)
przynajmniej przez chwile człowiek zyje z lepsza swiadomoscia ;)

kruczekvu
24-03-13, 20:11
niektorych rzeczy warto nie widziec
przynajmniej przez chwile człowiek zyje z lepsza swiadomoscia
No a później już tak wesoło nie jest ;)

RRa
25-03-13, 11:10
żeby za każdym razem jak zgaśnie Ci silnik zwalać dekiel i patrzeć czy aby paskowi się nic nie stało
ja nie mam osłony paska ;]

jasiek09
25-03-13, 16:49
To pasek mieli wszystek kurz i kamyczki, myślisz że na dobre ?

hacker120
25-03-13, 19:30
nie będzie wesoło jak wpadnie ci coś większego pod pasek ;)

rooter666
26-03-13, 08:56
fajnie by było jak by można kupić osłone paska przezroczystą :cool:

mirasek
26-03-13, 09:14
Można zrobić. Ziomek ma w górnej osłonie wyciętą ładnie dziurę i przynitowaną pleksę, nie wiem, chyba celem żeby było widać regulowane kółka dla lansu i nic tam nie wpadało do środka :)

ps. Pęk to może być kluczy, niech dobry mod to poprawi bo mnie razi od początku.

kruczekvu
26-03-13, 12:19
fajnie by było jak by można kupić osłone paska przezroczystą
Można zrobić z pleksy takie coś zostawiając tylko ramkę że się tak wyrażę
Znajomy miał w Vectrze co prawda ale wyglądało to mega dobrze

RRa
27-03-13, 15:36
To pasek mieli wszystek kurz i kamyczki, myślisz że na dobre ?

tej górnej tylko. w sumie to mi zginęła i dlatego tak

kruczekvu
28-03-13, 11:40
tej górnej tylko.
Wystarczy żeby syf leciał