PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka świec żarowych



wisnia1807
01-12-07, 23:06
Witam,
mam Honde civic z przełomu 2003\2004, ostatnio zapaliła mi sie kontrolka swiec zarowych pojechalem do serwisu, podlaczyli do komputera, zresetowali go i niby wszystko ladnie wyjechalem z serwisu i nastepnego dnia znowu to samo... znow do serwisu a oni do mnie, ze nie wiedza przez co to moze byc spowodowane. Ogolnie moj portfel jest lzejszy o 250 zloty a lampka sie ciagle pali.
Czy moze potraficie pomoc???

mazdam
02-12-07, 12:08
Nie wiem jak to jest w Civicu, ale znajomy mial taki sam problem w Clio Diesel i okazalo sie ze
do wymiany jest jedna swieca zarowa.

Moze zamiast do serwisu podjedz do zwyklego elektryka niech sprawdzi swiece kazda
z osobna?


Pozdrawiam,

MM

civic27021981
12-02-08, 13:22
mam ten sam problem co ty może już wiesz co jest przyczyną??proszę o pomoc może ktoś inny wie co to może być?

Hikiel
12-02-08, 16:45
Hmm odpala Ci ciezej? Moze jedna ze swiec juz zdycha. Sprobuj wykrecic je pokolei i podlacz na krotko i zobaczysz czy sie nagrzewa tylko uwazaj zeby sie nie poparzyc.

agent
13-02-08, 07:19
Na świece bym nie stawiał. Miałem przepalone 3 i kontrolka się nie świeciła. I nawet zapalał :) ale z trudem i kupą dymy potem. Nie rozumiem za to stwierdzenia że serwis usunął błąd ale nie zczytał co oznaczał? Dziwne. Może zmien serwis.

wisnia1807
14-02-08, 01:04
serwis nie usunął błędu, bo komputer go nie widział, bo ASO w świdnicy nie mają programu do Hondy(to kto im dał autoryzacje) serwis zmieniłem pojechałem do Wrocławia, samochód stoi 1,5 tygodnia u nich i szukają, bo oprócz kontrolki świec pali się od czasu do czasu "check engine" i jest spadek mocy, doszli do wniosku, że to przekaźnik do turbiny i zobaczymy, bo na dniach ma być odbiór, napisałem również maila do przedstawiciela HONDA POLSkA, oprócz otrzymania prośby podania VIN zero reakcji i jakiegoś komentarza, mam nadzieje, że to to bo wydanie 1300zł na ten przekaźnik mnie nie satysfakcjonuje. Najciekawsze jest to, że mówię im co wyczytałem na forum o właśnie tym problemie, niestety jak by mówił do ściany...

agent
14-02-08, 07:32
Mnie normalnie krew zalewa jak mi ktoś coś wymnienia a potem mówi - "To jednak nie to". Przecież za to nie powinno się kasy płacić. Ja tak wymieniłem niepotrzebnie pompę wody jak mi coś piszczało przy pasku. Olałem sprawę to nie była bardzo droga ale 1300 zł chyba bym nie zapłacił jesli problem nie zniknie. Może przejedź się z kiklanaśnie km zanim zapłacisz. Ja twierdzę, że po to jadę do serwisu żeby to naprawili. Zgadywac i wymieinac części na ślepo to sam potrafię.
P.S. Jak świeci się oprócz k. świec k. check engine to wcale to nie musi mieć nic wspólnego ze świecami. U mnie tez się świeciły dwie jak paliwo przymarzało i nie mógł zaciągnąć. Na kasowaniu nie byłem ale założe się ze wyskoczyłoby " za małe ciśnienie w pompie common rail" albo coś podobnego

marko46
20-07-09, 18:37
ze tak odswieze i co z tymi sweicami tzn z ta kontrolka ktos to rozwilkal? bo i mi sie siweci ot tak:) i w serwisie nie wiedzia...

marko46
13-08-09, 15:28
ktos cos w temacie? bo taka cisza to podbije;)

lukmot
13-12-12, 13:05
U mnie było podobnie. Kontrolka świec żarowych po odpaleniu silnika gasła na kilka sekund i później się znów zapalała. Auto paliło normalnie - bez problemów. Właśnie mechanik wymienił mi wszystkie świece na nowe i zadzwonił, że... kontrolka nadal świeci:(
Podpiął do kompa i żaden błąd nie wyskakuje (nie jest to serwis hondy, więc nie wiem, czy program mają jakiś lipny, czy to inny problem...

Może miał ktoś już taki problem. Pomóżcie, bo nie wiem co robić.

Pozdrawiam

casio17
29-12-12, 20:55
miałem podobny problem w EP7 wymiana świec nie pomogła. Przypominam że muszą to być świece specjalnie.W moim przypadku NGK ZFR5J-11 silnik 1.4 . Pewnej nocy wpadłem na pomysł że świeca to nie tylko świeca sama w sobie ale też cewka zapłonowa. Kupiłem jedną ORI sprawdzałem po kolei i co? udało się. Jedna była padnięta. Podłączyłem pod kompa skasowałem błąd i na razie spokój. Inna sprawa że komp w Civivu VII jest tak bezsensu czuły że lampa CHECK ENGINE zapala się nawet gdy pod maske wpadnie drobinka piasku...

piter7766
29-12-12, 21:55
Przypominam że muszą to być świece specjalnie.

To prawda,do Twojego D14Z6 muszą być świece żarowe specjalne :cool::cool::cool:

LemonR
30-12-12, 09:14
Pewnej nocy wpadłem na pomysł że świeca to nie tylko świeca sama w sobie ale też cewka zapłonowa...
...że lampa CHECK ENGINE zapala się nawet gdy pod maske wpadnie drobinka piasku...

Nie ten dział. W dziale humor zrobisz furorę. :-)