PDA

Zobacz pełną wersję : Dorabianie kluczyka EJ9!!!



marcin_r-ce
16-03-13, 20:09
Witam
Zgubiłem ostatnio kluczyki od swojej EJ9. Słyszałem od znajomego ze można dorobić kluczyk z wkładki ;)
Mam takie pytanie czy z wkładki zamka tylnej klapy dorobią mi kluczyk z immobiliserem???:cool:

Szczery
16-03-13, 20:34
Kluczyk da sie.
Immo to elektronika gdzie muszą mieć z czego skopiować kod. Jak nie masz kluczyka czyli i nie masz tej pchiełki ktory jest w kluczyku to masz problem.

Wyjścia dwa mi do głowy przychodzą.
1. Kupić kompa od ej9 z d14a3 z immo w zestawie ze stacyjką i kluczykami.
2. Wywalić immo całkowicie.

Alternatywa nr 3.
Swap na Dserie 1,5 lub 1,6vtec lub Bserie i wtedy zmiana kompa na taki bez immo.
Łaczysz to co zrobić musisz z fajnym modem :D
Ps.
Ładny kolorek autka :p

marcin_r-ce
16-03-13, 21:46
Dorobie sobie kluczyk do zamków w drzwiach i poszukam kompa ze stacyjką będzie to chyba najlepsze rozwiązanie :D

bartek1706
16-03-13, 21:56
Dwa tygodnie temu znajomy też w ej9 zgubił. Kluczyk dorobiony właśnie na bazie wkładki z bagażnika, kluczyk zakodowany do modułu przykreconego do plastiku pod kierownicą. Całość działa, ale kosztowała 600 zł...

marcin_r-ce
16-03-13, 22:02
Całość działa, ale kosztowała 600 zł...
sporo.... taniej wyjdzie kupno stacyjki + komputer na allegro znalazłem taki zestaw za 200zł plus do tego dorobienie kluczyka do zamków z wkładki :d

http://allegro.pl/komputer-immobilizer-stacyjka-honda-civic-vi-1-4-i3049321600.html

Miałbym wtedy dwa kluczyki , jeden do stacyjki a drugi do zamków...

bartek1706
16-03-13, 23:13
Wiem, Ja bym wolał dorobić jeden kluczyk i wywalić z kompa immo.

Szczery
16-03-13, 23:50
Skoro decydujesz sie na nowego kompa z kluczykami to kup tez nowe wkładki do drzwi, klapy i stacyjki. Tą od stacyjki zaryzykuj (nie zawsze się da) rozbierz na części pierwsze i spróbuj tak poukładać zapadki by pasowały do "nowego" kluczyka który dostaniesz z "nowym" kompem i "nową" stacyjką. Jeśli tą wkładke uda sie przerobić to wkładki od zamków drzwi też powinno dać się przerobić.

!
Właśnie zajażyłem że spróbować przerobić możesz wkładke ze starej stacyjki. Bez kupowania nowych wkładek. Jeśli sie uda to poprzerabiaj wkładki w drzwiach i klapie.
Będziesz wszystko jednym kluczykiem robił.

Trzeba blaszki miejscami pozamieniać odpowiednio.
Ale można tez włożyć new kluczyk do starej wkładki i spiłować wystające blaszki, ale to nie jest profi.

marcin_r-ce
18-03-13, 17:56
Kluczyki się znalazł więc temat do zamknięcia :D