PDA

Zobacz pełną wersję : Szyberdach sie przycina



Whiplash
29-11-07, 12:40
Mam problem z szyberdachem, mianowicie nie chce sie unosic do góry tzn jak go pier*** od spodu reką to dalej juz dziala, otwiera zie i zamyka,problem jest tylko na poczatku, wydaje mi sie ze powinien sie najpierw podniesc do gory a pozniej sie rozsowac a u mnie jest tak ze rownoczesnie idzie do tylu i sie unocsi i wtedy blokuje go uszczelka.

Smarowalem juz szyny i zatrzepy smarem silikonowym,ale wydaje mi sie ze to cos z mechanizmem

prosze o pomoc
Pozdro

skolopendra
29-11-07, 14:42
ale wydaje mi sie ze to cos z mechanizmem
i mnie tak sie wdaje, pasuje rozebrać, dostać sie do mechanizmu
.a w tedy wiedział jucz będziesz wszystko

g-jablko
29-11-07, 14:52
a poprawiales ta uszczelke wokół szyberdachu?

Whiplash
29-11-07, 15:00
a poprawiales ta uszczelke wokół szyberdachu?

tak lezy ladnie, na swoim miejscu, i wlasnie ona jest problemem, bo ona blokuje wszystko, jak pisalem, powinnien chyba podniesc sie do gory a potem do tylu odsunac, a on najpierw sie troszke cofa dociska uszczelke do dachu i dopiero prubuje unisc sie do gory :(

mcezi79
29-11-07, 23:40
Pomaga spryskanie uszczelki silikonem w sprayu, poza tym było o tym wiele razy. Sprawdź czy nie pospadały sprężynki, takie cięgna przy szynach osadzone w gumowej rurce...

gruszkin
29-11-07, 23:42
prowadnice objedź wd40 metoda sprawdzona:)choc silikon chyba lepszy bo sie trzyma na zimnie

wlosu
01-01-08, 20:14
Mam ten sam problem...

Dach się otwiera dopiero jak mu "pomogę" pięścią. Potem idzie już gładko. Spróbuję jutro potraktować szyny i mechanizm WD-40. Jeśli to nie pomoże to walnę mu trochę smaru, chociaż wolałbym tego nie robić bo może mi zafajdać tapicerkę.

skolopendra
01-01-08, 20:20
WD-40
nie jest dobrym smarowidłem :/
albo

silikon chyba lepszy bądź olej silnikowy

Whiplash
02-01-08, 07:26
U mnie jest chyba problem typu "guma sparciala" bo teraz jak jest zimno to sie otwiera bez problemu, aj kak jest cieplutko to ni chu***, musze wymienic uszczelke

janek
02-01-08, 12:30
ja mam podobny problem z tym ze tylko wtedy gdy jest mokro uszczelki jakby zasysaja jak suho to raczej bez problemuw :aloha:

civicmag2
02-01-08, 12:44
mam to samo ,pryskalem juz BRUNo [cos jak wd-40] troche sie poprawilo ale doszly drgania przy jego zamykaniu . lepiej spryskac czyms na bazie silikonu, musze sprawdzic. :( :(

Whiplash
02-01-08, 13:31
ja mam podobny problem z tym ze tylko wtedy gdy jest mokro uszczelki jakby zasysaja jak suho to raczej bez problemuw :aloha:

U mnie akurat jest na odwrot, nie posmarujesz to nie pojedziesz :aloha:

sz3rsz3ń
03-01-08, 14:51
Metodą na macgajwera wysmaruj uszczelkę najzwyklejszą wazeliną.... no i przesmaruj olejem prowadnice i kółka. ....wszystkie hanki tak mają ...w mojej EJ2 to pomogło.

wlosu
03-01-08, 21:42
Prowadnice i cały mechanizm wysmarowałem najpierw WD-40 a potem przejechałem oliwą do mechanizmów, problem jednak nie tkwił w mechaniźmie tylko w uszczelce która troszkę blokowała.

Posmarowałem więc całą uszczelkę płynem do konserwacji uszczelek, taki jak w linku:

http://allegro.pl/item287274170_k2_silikon_do_uszczelek_rewelacja_na _zime.html

Polecam tą metodę :) Wszystko hula jak trzeba.

adasiek_
28-07-08, 19:34
ostatnio wiozlem naj****go kumpla, i zachcialo mu sie w trasie powychylac przez szyberach. spoko, smiesznie bylo, tylko teraz szyber nie chce sie do konca zamknac. kumpel plecami sciagnal uszczelke, poprawilem ją, i teraz szyber tylko suwa sie w przod i w tyl, a w momencie kiedy powinien zaczac sie skladac do dolu, slychac takie jakby "stuk" i nie idzie dalej. patrzac ze wszystkich mozliwych stron, nie widac zeby to uszczelka zahaczala. prowadnice spryskane wd40 i sprawdzone czy nic sie na nich nie zawieruszylo. o co kaman ?

zieloo007
28-07-08, 20:57
U mnie jest podobnie tylko po deszczu oraz mrozie. Tak to śmiga jak należy.

sebush
28-07-08, 21:44
adasiek_ mozliwe ze twoj kumpel mogl przesunac szyber lub uszkodzic mechanizm, chyba bedzie musial dobrac sie do niego i zobaczyc jak to wyglada, moze wystarczy wyregulowac

adasiek_
29-07-08, 15:04
moglby ktos wrzucic jakiegos screena z manuala jak sie dobrac do tych mechanizmow zeby zobaczyc czy tam wszystko gra ?