PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z OBRORAMI



kris79n
29-11-07, 00:50
od dluzszego czasu mam problem z moja hania.
rok 97 silnik D14A4 ma zalozona instalacje gazowa.prubowalem chyba wszystkie mozliwe sposoby aby usunac awarje i dalej nic.objawy sa takie ze jak auto jest zimne odpalam bez problemu wskakuje na okolo 1500 obrotow na po czym jak rusze i dojade do najblizszego skrzyzowania wlacze bieg jalowy puszcze gaz silnik spada na najnizszeobroty i gasniepo jakis 15 minutach jazdy jak sie troche zagrzeje gdy wrzucam na bieg jalowy puszczam gaz wskazuwka spada na sam dul silnik straszie sie telepocze po jakis 10 sekundach powoli rosna obroty gdzies do 200-300. jak zjezdzam z autostrady po jezdzie przez dluzszy czas na wyzszych obrotach jest tak samo spada na sam dul po czym po chwili powoli sie podnosi.tak jak by sie czyms dlawil.
cyscilem juz silniczek krokowy,wymienialme go rowniez,prubowalem jezdzic caly czas na bezynie z preparatem oczyszczajacy wtryskiwacze i dalej nic.robilem djagnostyke wyskakuje mi tylko jakis blad z absem ale to juz inna sprawa z silnikiem nic niema,restartowalem kompa,czyscilem swiece,czyscilem kopulke aparatu zaplonowego.moze jest to wina komputera mam zapasowy ale z hondy z innym silnikiem pozatym niewiem czy mozna tak zmienic kompa.moze to sonda lambda ale to chyba by byly inne objawy
ktos moze mial takie objawy w soim aucie bede wdzieczny za porade i wskazowki
z gory dziekuje

mEjdej
29-11-07, 07:28
...rozumiem, ze na gazie tak sie dzieje. podpinales sie do kompa od gazu?
...to moga byc przewody WN i swieczki rowniez

kris79n
29-11-07, 12:12
dzieje sie tak glownie na bezynie na gazie tez sa takie objawy ale lagodniejsze.teraz caly czas jezdze od jakiegos juz czasu tylko na bezynie zeby przeczyscic te wtryskiwacze ale nic to niedaje

skolopendra
29-11-07, 14:45
wtryskiwacze ale nic to niedaje
dolej płynu do czyszczenia wtrysków


czyscilem swiece
i nie czyść tylko wymień ,jak nie pomoże to znaczy ze któryś wtrysk zalewa

kris79n
29-11-07, 15:03
jezdze juz od jakiegos czasu na takim plynie czyszczacym wtryskiwacze z 300 kilometrow na nim juz zrobilem.swiece nie tak dawno byly wymieniane jakies 7000 km temu.czy jest mozliwe ze to wina membrany od gazu?czy miala by wplyw nawet jak jezdze na bezynie.djagnostyka komputera niewykazala by niesprawnosc wtryskiwaczy?swiece jak sprawdzalem niesa mokre ani nic takiego sa ladnie opalone z brazowawym nalotemale chyba tak powinno byc?

skolopendra
29-11-07, 15:12
djagnostyka komputera niewykazala by niesprawnosc wtryskiwaczy
nie ,może on zalewać bardziej jeden cylinder i stąd te drgania ,ale nie koniecznie :)
na przepustnicy jest jeszcze taka śrubka która ogranicza przymykanie samej przesłony
spróbuj ją podkręcić tak aby zrobił sie większy prześwit przy zamkniętej o ok 0,3mm
.................i zrestartuj kompa

kris79n
29-11-07, 16:06
sek w tym ze ta srubka jest zaplabowana wiec chyba niemogly sie zmienic ustawienia.od czasu do czasu wchodzi na te obroty odpowiednie ale to zadko.mogla by byc to wada komputera?bo komputer inny mam moglbym go podpiac tylko czy to da rade mam na mysli imobilajzer itd...a mozexpodmienic przepustnice na inna bo tez mam fakt troszeczke inna bo w mojej jest przewod odprowadzajacy opary jesli to jest to a w tej drugiej niema tego ale to chyba niezrobilo by wiekszej roznicy

JarekEJ2
04-12-07, 17:57
A sprawdz dokładnie uszczelkę pod kolektorem dolotowym! Tylko dokłądnie, bo ciężko znaleźć ewentualną dziurę a efekty właśnie takie.

kris79n
14-12-07, 00:12
mowisz o uszczelce pod przepustnica czy miedzy kolektorem dolotowym a glowica?jak mozna sprawdzicz czy auto bierze lewe powietrze czy naprzyklad mozna zdjac cala obudowe filtra i jak zatka sie reka wlot przepustnicy auto powinno zgaznac tak? mozna tak zrobic czy to raczej niejest wskazane.bo lewe powietrze moze brac tylko za przepustnica?nieszczelnosc rury dopotowej do filtra niema nic wspolnego z tewym powietrzem?mam racje?

skolopendra
16-12-07, 10:16
ak mozna sprawdzicz czy auto bierze lewe powietrze
po wysokich nie regularnych obrotach w spoczynku


nieszczelnosc rury dopotowej do filtra niema nic wspolnego z tewym powietrzem?mam racje?
masz :)


bo komputer inny mam moglbym go podpiac tylko czy to da rade mam na mysli imobilajzer itd..

da radę
tylko trzeba jeszcze kluczyk od niego w trakcie odpalania przyłożyć do antenki imo
;)

Danielcv
02-10-14, 18:20
Posiadam silnik d15z6 econo i chciałbym się zapytać czy jest jakiś sposób na ustawienie tej śrubki w ssącym zęby na wolnym było dobrze. gdy się zagrzeje samochód przejadę i zatrzymam się to obrotu podskakują do 1000 obrotów i trzymają przez jakiś czas i spadają na 500 no i przy tym pali więcej niż dotychczas. Jak coś to mam parowe od jakiegoś czasu i nie wiem czy to to czy nie ale na początku jak miałem założona parowe było spoko. i jeszcze pytanie co sie dzieje jak sie ja wykreca a jak wkreca?