PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiennik katalizatora - tak czy nie? JMJ, AWG, Bosal, czy inne HGW?



redcode
13-03-13, 23:53
Czy ktoś z Was wymieniał katalizator w ej9?
Istnieje kilka firm produkujących dedykowane zamienniki: JMJ, AWG...

Czy takie katalizatory wytrzymują dłużej niż 12 miesięcy?
Czy auto jest głośniejsze po wymianie na zamiennik katalizatora? (brzęczy etc.?)

Rozumiem, że jeśli już, to wymieniać na katalizator ceramiczny?
Czy rodzaj wkładu ma przełożenie na hałas?

Rudy_
14-03-13, 00:26
a w jakim celu potrzebny ci katalizator? ludzie go wycinają i się go pozbywają a ty chcesz go wymieniac na inny ;)

airman
14-03-13, 00:44
Jeszcze nie widziałem w Hondzie rozpadniętego kata, czemu chcesz wymieniać?

Nie wiem jak kat, ale tłumik mam przelotowy w obudowie katalizatora AWG, i po 1,5 roku wypalił się i nieco brzęczy.

redcode
14-03-13, 09:42
a w jakim celu potrzebny ci katalizator? ludzie go wycinają i się go pozbywają a ty chcesz go wymieniac na inny ;)

ukradli mi, LOL

a tak poważnie to ma pół miliona przebiegu i po pierwsze nie spełnia już dobrze swojego zadania, po 2 chyba przymula auto, po 3 nie chce wytłuc środka bo wiem że później wszystko w aucie brzęczy.

Saiti
14-03-13, 10:37
To się wstawia jakiś rozprężacz w postaci tłumika i nic nie brzęczy??

RRa
14-03-13, 10:52
pewno jeszcze z proe...
kolega zapytał grzecznie a nie otrzymał żadnej odpowiedzi.
sory za oftop

Saiti
14-03-13, 11:07
pewno jeszcze z proe.

Oczywiście, nie pomagam nigdy tylko wciskam swoje produkty. Wciskałbym też książki do umiejętnego interpretowania czytanych treści, no ale to już nie mój problem.


Nie wiem jak kat, ale tłumik mam przelotowy w obudowie katalizatora AWG, i po 1,5 roku wypalił się i nieco brzęczy.

Odpowiedź od airmana - wyciął kata, wspawał tłumik i półtora roku miał spokój. Katalizator chcąc nie chcąc przytyka spaliny. Niech pytający się upewni, czy na pewno potrzebuje katalizator nowy :)

Rudy_
14-03-13, 12:20
zy auto jest głośniejsze po wymianie na zamiennik katalizatora? (brzęczy etc.?)
chyba że kolega słowem zamiennik katalizatora ma na myśli właśnie tłumik lub jakąś strumienicę?
W miejsce kata wstawia się tłumik i nic nie brzęczy(wiem to z własnego przykładu)


Oczywiście, nie pomagam nigdy tylko wciskam swoje produkty.
to nie wiedziałeś o tym ? ;)

zecomeia
14-03-13, 17:10
Kolega pyta o katalizator a wy mu wciskacie kity aby założył tłumik. Widać że najbardziej interesuje Cię aby było cicho więc szukaj jakiegoś oryginalnego kata. Nie słuchaj że tłumik przypominający katalizator słychać tak samo bo tak nie jest. Jeśli chcesz przelotówkę to poszukaj jakiegoś gościa co robi tłumiki na zamówienie. Mi Zamiennik robił znany na forum głównie łódzkim Bartek z Basmotu. Cały z kwasówki plus do tego specjalna wkładka powstrzymująca zbyt dużą emisję szkodliwych spalin.
Pamiętaj też że teraz głośno o tym że w Polsce przechodzi przeglądy zbyt wiele starszych aut więc pewnie będą teraz bardzo badać emisję spalin.

vipek
14-03-13, 18:06
Ponoć dobre katy sportowe robi lindo gobex

nice
14-03-13, 20:04
Tylko ponoc. Mo.tuje tego mase i osobiscie polecam katalizatory AWG. Na JMJ jest mnostwo reklamacji. Zalezy czy posiadasz sonde za,czy nie. Jezeli nie to smialo mozesz wsadzac najtanszy zamiennik kata.

redcode
16-03-13, 20:35
@zecomeia

Mi Zamiennik robił znany na forum głównie łódzkim Bartek z Basmotu. Cały z kwasówki plus do tego specjalna wkładka powstrzymująca zbyt dużą emisję szkodliwych spalin.
Pamiętaj też że teraz głośno o tym że w Polsce przechodzi przeglądy zbyt wiele starszych aut więc pewnie będą teraz bardzo badać emisję spalin.

Dzięki za odpowiedź. Proszę o namiary na tą firmę.



@vipek

Ponoć dobre katy sportowe robi lindo gobex

Miałeś w jakimś aucie katalizator tej firmy?



@Saiti
Czy Twoja firma robi też katalizatory, albo coś tego typu jak wspomniany Bartek z Basmotu - z wkładką ograniczającą szkodliwą emisję spalin?


@nice

Tylko ponoc. Mo.tuje tego mase i osobiscie polecam katalizatory AWG. Na JMJ jest mnostwo reklamacji. Zalezy czy posiadasz sonde za,czy nie. Jezeli nie to smialo mozesz wsadzac najtanszy zamiennik kata.

Jeśli AWG to jaką długość katalizatora do d14a4, EJ9, na jednej sondzie (tylko w kolektorze) - widziałem w sieci dwie opcje: 39 i 42 cm?

Saiti
16-03-13, 22:55
Czy Twoja firma robi też katalizatory, albo coś tego typu jak wspomniany Bartek z Basmotu - z wkładką ograniczającą szkolwą emisję spalin?

Tak, ale od 200cpsi niestety :x

redcode
16-03-13, 23:21
Czemu niestety? ile miał fabryczny?
Nie mógłby spełniać swojego zadania? Czy wręcz odwrotnie wkład byłby za gęsty i zatykałby układ wydechowy?

Gorliś
17-03-13, 02:45
Ja moge polecic sportowe katy magnaflow.

zakit
18-03-13, 08:28
a nie mozesz kupic oryginalnego uzywanego? za grosze ludzie to sprzedają..

redcode
18-03-13, 13:42
a nie mozesz kupic oryginalnego uzywanego? za grosze ludzie to sprzedają..


Po co kupować coś co się za chwilę znów rozwali? Chyba, że masz dostęp do katalizatorów do EJ9 z przebiegiem 50 tys km pochodzących z aut, które parkowały tylko w garażu - jeśli tak to daj namiary.
Napisałem w temacie że chcę zamiennik, proszę forumowiczów, którzy mieli jakieś doświadczenie w podobnych sprawach, by wypowiadali się w tym temacie.