PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 Bierze olej



SPOONSTYLE
28-11-07, 20:09
Witam
Moje świeżo zakupione D15B7 wykazuje skłonność do brania oleju.
Wiem że każda Honda musi coś brać ale po przebiegu 1500km poziom oleju spadł z maxymalnego do minimalnego a to chyba zbyt dużo.
Dodam że samochód nie ma żadnych wycieków.
Podczas rozruchu zimnego silnika nie puszcza charakterystycznego niebieskiego dymu, poza tym nie zauważyłem żadnych objawów palenia oleju przez silnik.
Dodam że auto jest normalnie eksploatowane dużo jazdy po mieście, czasami porządne deptanie.
Koledzy od czego zacząć??
1. regulacja zaworów (ale to chyba nic nie da)
2. uszczelniacze zaworów
3. pierścienie cylindrów
Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

skolopendra
28-11-07, 20:12
od czego zacząć??

wymiana oleju .pomiar kompresji itp

SPOONSTYLE
28-11-07, 20:13
od czego zacząć??

wymiana oleju .pomiar kompresji itp
Olej wymieniany 4tyś temu, kompresję trzyma

tomcyk
28-11-07, 21:15
sluchaj, moze to zabrzmi troche smiesznie,
sprawdz czy masz dokrecony filtr oleju, raz mi taki jeden mechaniczek po wymianie oleju w Accordzie nie dokrecil filtra i przy wyzszych obrotach walilo od spodu podczas jazdy, a ja juz mialem silnik reanimowac, a objawow tez nei mialem zadnych, i podobnie na ok 1000km "wypil" mi ok litre. :bicie: :bicie: :bicie:

Lcfr
28-11-07, 21:56
jezeli sprawdzisz, ze nie ma wycieków nigdzie, to czekaja cie pierscienie+głowica....
czyli poszukaj pod hasłem: pierscienie , uszczelniacze
same uszczelniacze przy takim poborze nie wystraczą...


ps. czasem nie widac tych dymków jak jedziesz...
widzi je osoba jadaca za toba...
albo sam je widzisz -jazda ciemna noca i w lusterku wstecznym widac w swiatłach samochdu za toba... :)
ale to jak bywasz w okolicy odcinki...

k4rol
29-11-07, 09:39
w sumie taka uroda Honda :P niektóre nawet 100ml na 100km biorą :D samochód który się wysoko kręci szybciej sie zużywa i wyciera ( naturalna kolej rzeczy) więc nie ma sie co dziwić dlaczego tak się dzieje ...

mistrz1988
29-11-07, 10:16
nie taka uroda hondy bo ja wymieniłem olej (syntetyczny) w swoim D15B7 zrobilem juz na nim 7tys. kilometrów i nie ma zadnego ubytków.jak bralem od poprzedniego wlasciciela samochód to juz malo było oleju ale okazało sie ze uszczelka jest pęknięta w misie olejowej tam gdzie sie spuszcza olej i wyciekał więc moze i twoim przypadku tez tak jest.

SPOONSTYLE
29-11-07, 12:48
Tak jak pisałem na wstępie żadnych wycieków w samochodzie nie ma.
Więc trzeba po mału graty kupować i robić pierścienie+uszczelniacze.
Tylko zastanawiam się co tu dłubnąć przy okazji:)

skolopendra
29-11-07, 12:55
Olej wymieniany 4tyś temu
nie bez podstawy napisałem olej
.mogłeś zalać olejem wątpliwej jakości zwłaszcza podróba w stylu castrol i olej znikał będzie
...a wymiana na motul -a za 120zł
..wyjdzie i tak taniej od remontu jakieś 14razy
wiec sprobować zawsze warto

SPOONSTYLE
29-11-07, 13:06
Olej wymieniany 4tyś temu
nie bez podstawy napisałem olej
.mogłeś zalać olejem wątpliwej jakości zwłaszcza podróba w stylu castrol i olej znikał będzie
...a wymiana na motul -a za 120zł
..wyjdzie i tak taniej od remontu jakieś 14razy
wiec sprobować zawsze warto
Na Oleju oszczędzane nie było zalany Mobil1 5w50 o jakości nie do podważenia:)

tomcyk
29-11-07, 13:13
Tylko zastanawiam się co tu dłubnąć przy okazji:)

mini me :brawo3:

javor
29-11-07, 13:25
moim zdaniem 5w50 jest za rzadki do starego silnika bez remontu

mistrz1988
29-11-07, 14:48
mam przebieg 200tys i tez leje mobil 1 wiec cos musi byc z silnikiem i napewno remont jest konieczny

mic
29-11-07, 16:19
Mialem podobne zuzycie oleju w D15B2. Takze nie bylo wyciekow (troche przez uszczelke pod pokrywa zaworow), nie bylo zadnego dymienia z rury itp. Pomogla wymiana pierscieni i uszczelniaczy. Zadne gestsze oleje (probowalem Valvoline MaxLife) nie zdawaly egzaminu.

_Z_I_K_
29-11-07, 16:28
wymien uszczelniacze uszczelki i powinno byc dobrze

moja hania z reki od helgi z kraju o wkurzajacym jezyku o przbiegu 220000 i po wymianie oleju 2000 km nie wziela nic oleju, ale to byla przedpotopowa babka, fakt faktem auto chociaz ma przejechane w h... to niestracilo zaciecia , tylko zaczela mi duzo w...alac
trasa 6,5-7 ,a miasto z 10 do 14 ale mysle ze mielenie laczkow na lodzie jest przyczyna heh

Lcfr
29-11-07, 16:36
wymien uszczelniacze uszczelki i powinno byc dobrze



przy takim zużyciu oleju nie wystarczy wymiana uszczelniaczy !!

_Z_I_K_
29-11-07, 16:57
no to jak nie pomorze to najpierw do lekarza po diagnoze...

tecno
29-11-07, 16:58
jezeli nie masz zadnych wyciekow to czas na pierscionki i uszczelniacze oraz sprawdzenie glowicy