PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wasze Hondy są... głośne?



blessu
12-03-13, 20:24
Zbieram opinie, żeby porównać je z moimi doświadczeniami :)

Czy, lub jak bardzo wasze zawieszenia hałasują na polskich drogach? Zawieszenie w Civicu jest raczej bezgłośne, czy naturalnie czasem coś puknie lub stuknie?

Jeszcze nieco o wygłuszeniu auta - Czy u was też tak słychać (wewnątrz auta) jak piasek i szuter z dróg obija się o tylne nadkola?

gumis1990
12-03-13, 21:48
no lekko ze słychac otoczenie:D jak wjade we wode to jak bym byl obok auta:D zawieszenie to bedzie stukac, zawsze cos, jak wymienisz jakies gumy to zaraz cos innego, takie sa juz nasze drogi, dostaje najbardziej zawiecha.

lako
12-03-13, 21:50
jak piasek i szuter z dróg obija się o tylne nadkola?

U mnie słychać.

karas
12-03-13, 22:09
Dziwny temat zalozyles IMO troche bez sensu .
Porownojac civa do fiata cc czy delu nexii civ jest naprawde cichy natomiast porownujac do np Mercedesa C, E, BMW 3 z tych samych lat produkcji klasy civ to glosne auto w szczegolnosci przy wyzszych obrotach i predkosciach w dodatku slabo wygluszone. Odczucie glosnosci zalezy od tego ( przynajmniej ja tak do tego podchodze) jakim samochodem jezdziles wczesniej.

Kubuniek
12-03-13, 22:11
U mnie najbardziej na tylnych błotnikach. Słychać piach, kamienie, wodę i przejeżdżane koty :)

Malitek
12-03-13, 22:24
i przejeżdżane koty :)

bez komentarza

blessu
12-03-13, 22:50
@karas
Temat nie służy do porównywania z innymi samochodami a do zebrania subiektywnych opinii ;p

sensej
12-03-13, 23:03
honda musi ryczeć :D

blessu
12-03-13, 23:09
Ryczy silniczek, a kwestia tyczy się zawieszenia, które bardziej wali/stuka :D

Kubuniek
12-03-13, 23:13
bez komentarza
Uraziłem Cię? Przeca żartowałem z tymi kotami. Co Ty Jehowy?

blessu
12-03-13, 23:19
Spokojnie Panowie, po co się od razu napinać :)

redcode
12-03-13, 23:31
To zależy,
nadkola nie są wcale źle wygłuszone, to znaczy istnieją głośniejsze auta,
w civicu słychać silnik - co dla większości tutaj chyba nie jest minusem
ogólne wygłuszenie reszty auta mogło by być lepsze - słychać szczególnie od prędkości 150+ km/h (głównie przeszkadza szum powietrza)

A zależy gdyż:
- niesprawne poduszki silnika i skrzyni potrafią przenosić koszmarne drgania na całą karoserię - przerabiałem ten temat po wymianie przy 70 km/h, po zamknięciu oczu nie wiem czy jadę czy stoję..., przynajnmniej póki nie trąbią ludzie z przeciwnego pasa...
- słabe tłumiki też hałasują - poprzedni środkowy miałem bosala, albo jakiś inny, teraz siedzi asmet i jest ciszej, (wytrzymałość obu tych tłumików jest pewnie podobna, ale w przypadku civica ten drugi jest cichszy)