PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie tłokowe - jaka firma?



Searcher
12-03-13, 14:28
Witajcie ponownie!

Przymierzam sie do remontu D16W5, uszczelniacze i uszczelka głowicy zamówiona z Haparts, około 400PLN w sumie, natomiast jest problem z pierścieniami. Honda OEM to ponad 800PLN, także zaporowo. Dostałem info, że TP i RIK w Polsce są podrabiane i nie warte uwagi. Na Ebayu są NPR za jakieś 350PLN i poza tym to niebardzo jest wybór...
Co wkładaliście sami? Co jest godne polecenia? Chodzi mi o pierścienie o wymiarze:
75mm, 1,0 - 1,2 - 2,8 Pierścienie te stosowano w kilku silnikach właśnie z tego okresu m.in. D16Y

Gumka23
12-03-13, 14:36
Zapytaj Dzidy o TP lub RiK, moze bedzie mial ori z JP. Ja wlozylem do dosc doprezonej Z6 NPR razem z tlokami NPR i zyja. Nie mialem wtedy wyboru, bo Dzida nie mial TP czy RIKenow. Wiem, ze ludzie wkladaja Hastingsy i tez jest dobrze.

btw. Kupilem polskie TP, ale tez doczytalem, ze tutaj kraza fake'i i oddalem. Niby ludzie jezdza, niby jest ok ale ja sie z nich wycofalem. Wg mnie jak robic to dobrze, bo szkoda pieniedzy i czasu na pieprzenie sie w go*nie...

Searcher
12-03-13, 14:51
Zapytaj Dzidy o TP lub RiK, moze bedzie mial ori z JP. Ja wlozylem do dosc doprezonej Z6 NPR razem z tlokami NPR i zyja. Nie mialem wtedy wyboru, bo Dzida nie mial TP czy RIKenow. Wiem, ze ludzie wkladaja Hastingsy i tez jest dobrze.

Niestety Dzida ma zawaloną skrzynkę i nie bywa tutaj ostatnio... Innego kontaktu brak.


btw. Kupilem polskie TP, ale tez doczytalem, ze tutaj kraza fake'i i oddalem. Niby ludzie jezdza, niby jest ok ale ja sie z nich wycofalem. Wg mnie jak robic to dobrze, bo szkoda pieniedzy i czasu na pieprzenie sie w go*nie...

Dokładnie o to chodzi...

markotny
12-03-13, 15:16
Ja mam założone TP kupione od kogoś z forum, nie pamiętam od kogo bo to kolega mi wszystko ogarniał. Nie mniej jednak sprawdzona i zaufana osoba. Setup mam mocno doprężony, przejechałem już ponad 10 000km i jak narazie wszystko jest ok.

qureku.
12-03-13, 15:38
Niestety Dzida ma zawaloną skrzynkę i nie bywa tutaj ostatnio... Innego kontaktu brak.
http://www.haparts.pl/

Searcher
12-03-13, 15:50
http://www.haparts.pl/

No to właśnie on napisał mi, że nie ma nic sensownego... jedynie Honda OEM...

Maskunt
12-03-13, 15:57
TP i Rik/Riken to są właśnie OEM pierścienie sprzedawane pod swoją marką. Podróbek jest masa, więc trzeba wyskoczyć z kasy i kupić porządnie.

Searcher
12-03-13, 16:14
TP i Rik/Riken to są właśnie OEM pierścienie sprzedawane pod swoją marką. Podróbek jest masa, więc trzeba wyskoczyć z kasy i kupić porządnie.

Ale gdzie je kupić? Szukam czegoś porządnego, ale dostępne są albo podróby albo Honda za 800PLN...

Gumka23
12-03-13, 19:26
Dlatego wybralem NPR, wole ori NPR niz fake RIK czy TP. Do Dzidy dzwon na telefon, na 10 telefonow 9 odbiera po jednym sygnale ;)

Searcher
12-03-13, 20:15
Mam kontakt z Dzidą:) Naprawdę konkretny człowiek.

Gdzie kupiłeś NPR? Ja widze na ebayu w UK, ewentualnie USA, u nas niebardzo... Z anglii 70 funtów, z USA dolarów, a u nas niby są, ale inne, niebieskie pudełko npreurope 224PLN

W co celować? Te z Polski czy zamawiać z USA?

Gumka23
13-03-13, 13:12
O tym Ci juz nie powiem, bo nie wiem. Ja bralem razem z tlokami z usa, wyszlo najtaniej, a sciagal Saren81.

Searcher
13-03-13, 19:39
Pierścienie zamówione, zdecydowałem się na NPR made in Japan z USA. Wraz z przesyłką wychodzi 275PLN. Z tego co Dzida napisał, to drugie najlepsze wyjście po ori TP/Rik.
Poza tym zamówiłem uszczelkę pod głowicę i uszczelniacze zaworowe z Haparts ~ 400PLN oraz pasek rozrządu Mitsuboshi ~65.
W tej chwili komplet części do małego remontu zamyka się w cenie 740PLN. Zobaczymy co zastaniemy po zdjęciu głowicy...