PDA

Zobacz pełną wersję : Zaworek EGR



mint
27-11-07, 20:10
Witam mam takie pytanie co sądzicie o zaślepieniu zaworu EGR?? Miałem go w poprzednim civicu teraz mam w accordzie czytałem że zaślepienie tego zaworu zwiększa dynamikę silnika.
W ogóle to jest dziwna sprawa trzeba wymieniać filtry powietrza a tuż przy samych wtryskiwaczach podawany jest syf z wydechu

Romi
28-11-07, 07:12
zle słyszałes kolego, a co do zasady działania egr to wymyslili to ludzie mądrzejsi niz całe forum razem wziete :)

kedzier
28-11-07, 08:52
Mądry kolega tak zrobił i spalanie chwilowe na biegu jałowym wychodzi 8l a wcześniej poniżej 1

fafik79
28-11-07, 10:11
mysle ze wszystkim wiadomo co to jest egr ale nikt sie nie obrazi jak powiem ze to system recyrkulacji spalin ;] jego zadanie to dodatkowe oczyszczenie spalin przez ponowne wprowadzenie do komory spalania czesci gazow wylotowych.... zatkanie zaworu egr traktowane jest jak awaria... praca calego systemu kieruje komputer ale egr nie jest samowystarczalny... aby pracowal poprawnie i spelnial swoje zadanie w momencie otwarcia zaworu zmienia sie zaplon i dawkowanie paliwa tak ze mysle ze zatkanie zaworu egr nie poprawi dynamiki silnika... spalanie moze i wzrosnie... nie wiem... ale nie wydaje mi sie zeby z 1 litra na biegu jalowym wzroslo do 8;] chyba ze jeszcze jakas awaria sie na to zlozyla... tak sobie to wymyslilem :))

kedzier
28-11-07, 11:36
spalanie moze i wzrosnie... nie wiem... ale nie wydaje mi sie zeby z 1 litra na biegu jalowym wzroslo do 8;] chyba ze jeszcze jakas awaria sie na to zlozyla... tak sobie to wymyslilem :))
Tak w kwestii sprecyzowania:
1. Samochodzik ze znaczkiem innym niż H
2. Dzięki temu uruchomił sie tryb serwisowy - odcięcie przy 3k obr/min, zwiększona dawka podawanego paliwa, bardzo bogata mieszanka w połączeniu ze strumyczkiem niespalonego paliwa.
3. Dokładnie 8.0 wskazywał komp pokazujący spalanie (czyli wskazanie orientacyjne).

mint
28-11-07, 16:29
Widzę ze twój kolega ma jakieś problemy z wtryskami a nie zaworem EGR najbardziej mi się podoba ten „strumyczek nie spalonego paliwa” w taki sposób powstają mity i legendy. Zaworek jest sterowany podciśnieniem a nie żadnym kontem zapłonu czy zmianą dawki paliwa jego praca zaczyna się od ok. 1000-2500 rmp. Podłączone do niego podciśnienie ( im większe tym zawór wpuszcza więcej spalin )powoduje wychlanie „grzybka” co w efekcie doprowadza do stopniowego otwierania się zaworu i dopuszczania spalin do kolektora dolotowego przez co mieszanka nie spala się w sposób benzyna + powietrze a benzyna + spaliny + powietrze co powoduje obniżenie temperatury spalania a w efekcie mniejsza ilość trujących związków w spalinach. Komputer nie steruje zaworem EGR a jedynie elektrozaworem podciśnienia, i zaczytuje dane o otwarciu zaworu.
A teraz obalę pewne mity odłączyłem podciśnienie przy zamkniętym zaworze ( rurka miedzy kolektorem dolotowym a elektrozaworem ) zawór był cały czas zamknięty przejechałem ok. 80 km z różną prędkością po podłączeniu kompa pod diagnoskop nie wykazało żadnych błędów spalanie ani nie wzrosło ani nie zmalało zaś dynamika samochodu który spala bardzie bogata mieszankę w tlen się zwiększyła w zakresie 1500-4000 rmp podczas diagnozowanie mam możliwość podglądania poszczególnych czujników w czasie rzeczywistym i czy zawór był podłączony czy nie wskazania były identyczne poza sondą która po odłączeniu zaworu znacznie przyśpiesza swoją korektę.

gruszkin
28-11-07, 18:03
no kurcze to teraz mam wątpliwosc, w moim d15z1 mam zawór egr na kolektorze ssącym, i wlasnie mam zamiar wstawiac kolektor z d15b7 gdzie zamiast żeliwowego wejscia jest w tym miejscu gumowy wężyk tylko... czyli co?

mint
28-11-07, 18:14
samo odłączenie zawory ztn. odpięcie kostek spowoduje natychmiastowy błąd nr błędu 12 to samo stanie się przy odłączeniu elektrozaworu sterującego podciśnieniem. Można odpiąć wąż przy samym kolektorze ssącym albo odkręcić zawór i zaślepić otwór doradzający spaliny do "grzybka" zaworu w ten sposób spaliny trafią do zaworu ale do kolektora już nie. Zaślepkę można zrobić z puszki po piwie wycinając taką podkładkę i zostawiając tylko otwory na śruby.

mirasek
28-11-07, 20:16
(...)
Dobrze gada! :brawo2: