Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : problem w swapie d14a3 na kolektor b7



AROcivic6
11-03-13, 07:32
falują mi obr kolektor jest szczelny
zmieniałem wtyczki na mam sensor i tą drugą podobną nic nie pomaga zostalem na przepustnicy z b7
krokowy podpowiedzieli mi jak podpiąć
w d14 są 3 kable z tego co mi mówili odpina się pomarańczowy daje wtyczke która bd pasować i polutować ze sobą tak zrobiłem bd dalej falują od 900 do 1500 świeci się check ;(

poratuje mnie ktoś jakąś radą ??

jak wrócę a nie bd nikogo kto by dał jakiś pomysł zakładam przepustnicę z d14

AROcivic6
11-03-13, 20:24
po zmianie na przepustnice z d14 jest w miarę ok ale silnik trzyma ciągle 2 tysiące obr ;( nie wiem czemu

81saren
11-03-13, 20:41
Popieprzone cos z elektryka po twoich zmianach , cieciach lutowaniach , przy krokowym.

Przywroc wszystko do serii , dopasuj przepustnice z d14 i zaslepic w ssaku seryjne miejsce na krokowy. , Tylko sprawdz jak wyglada uszczelka z d15 a d14 i wylukaj , bo bedzie lapac lewe powietrze i teraz ci lapie.

W d15 krokowy jest na trzy kable i ma mechaniczne ssanie, w przeustnicy d14 masz krokowy oraz ssanie pod przepustnica i sterowanie jest wszystko na trzy kabelki.

Musisz teraz rozkminic co i jak. No i przedewszystkim przestudiowac TEMAT ktory juz byl poszukaj . Poznaj budowe zanim zaczniesz TjuninGowac Bolida
Tyle odemnie . \

Ja mysle ze temat mozna zamykac , niech autor poszuka , temat walkowany xxxx razy :)

agent_loljunior
11-03-13, 21:14
jak falują to masz lewe powietrze gdzies sprawdz podcinienia albo uszczelke pod kolektorem , sprawdz bledy jak wywala czeka, krokowy posprawdzaj ;]

AROcivic6
12-03-13, 20:03
kurde panowie mam już dość ;( uszczelniłem przepustnicę i zaślepiłem krokowy wcześniej po włożeniu przepustnicy z d14 stal na 2 tyś a teraz po uszczelnieniu falują od 1 do 1.5 obr zamienie wtyczki z map sensor i tę drugą obroty są 900 ale dodam gazu to gaśnie masakra same problemy dodam gazu idzie w miarę fajnie do 4 tyś a od 4 tys w górę muli jak stara baba ;/ a na jałowym to do odcinki idze bez problemu

FaziRBK
12-03-13, 20:06
Na pewno dobrze podpięte wszystkie podciśnienia?
Jak chcesz sprawdzić czy przepustnica lub kolektor są nieszczelne to wystarczy, że na odpalonym silniku, całkowicie przytkasz ręką przepustnicę, jeżeli zgaśnie to znaczy, że nie ma lewego powietrza. Jeżeli zaś nie zgaśnie to gdzieś dostaje lewe powietrze.

AROcivic6
12-03-13, 20:30
czy dobrze to nie wiem jak bym miał to jakiś rozpisane to bd pewny w 100% puki co podpiołem podciśnienia tak jak uważałem ze bd dobrze i kierowałem się starą przepustnicą jak i miejscami gdzie były mocowane

panowie ok wiadomo co jest przyczyną lewy luft ;/ ale nie mogę zdiagnozować gdzie

psikałem zmywaczem do gaźników i przepustnic po kolektorze i wszędzie gdzie może się dostawać jak by bylo gdzieś wszedł by mi na obroty większe a tak to dupa nic nie widać ;/ ma ktoś pomysł jak to lepiej sprawdzić ?

uszczelka z D15 jest ale to chyba nie ma różnicy w końcu D seria

FaziRBK
12-03-13, 22:05
Któryś z wężyków może być uszkodzony, często jest to ten najmniejszy, który wchodzi z tyłu kolektora na dole.

AROcivic6
13-03-13, 07:54
sprawdzę to i dam znać co i jak

AROcivic6
13-03-13, 20:00
podciśnienia całe ;P a czy spadek mocy od 4 tyś obr może być spowodowany tym lewym powietrzem ?

Gozdo
14-03-13, 14:43
tak nawet na pewno jedyne co to szukaj nieszczelności...ja podejrzewam kolektor nieszczelny z blokiem.
Proponuje kolektor przykręcić na zasadzie od śr na środku na boki powinien dobrze się dopasować i ułożyć na uszczelce może to pomoże <1 raz tak żeby się kolektor trzymał i przylegał o potem w tej samej kolejności już mocno dokręcić> coś w podobnie jak przykręca się głowicę żeby naprężenia zniwelować i lepiej dolegała oczywiście tu nie jest tak ważny moment i kolejność śr tylko tyle żeby było w miarę :D.
Jak to nie zadziała to szukaj sprawdzaj wszystko po kolej nie ma innego sposobu.

AROcivic6
14-03-13, 18:32
w sobotę bd patrzyć co z tym dalej

AROcivic6
16-03-13, 17:09
kur... swap tego b7 ssaka nie jest taki super...
sprawdziłem wszystko. uszczelkę pod ssakiem dolega wszędzie dokręcona bardzo mocno kolektor caly uszczelka pod przepustnicę ok podciśnienia ok w dodatku zmiana kolektora na b7 zabrała wszystko co w silnikach hondy najlepsze zakres obr bo od 4 tyś idzie fajnie potem tak jak by go zalewało albo inaczej jak by mu paliwa za malo dawal bo jak po puszczę gazu to wchodzi wyżej niż 4 tys ale jak dam mu do zoli zaczyna się cyrk co jest grane ludzie pomocy ;O

AROcivic6
16-03-13, 18:55
film z jazdy i problemem od 4 ty przepraszam za jakość
http://w934.wrzuta.pl/film/2N18qE2vsJo/wideo0004

FaziRBK
17-03-13, 00:54
Silniczek krokowy masz zaślepiony? Jaką masz przepustnicę tą z d14 czy przeszedłeś na obd1 i masz przepustnice z b7/z6?

AROcivic6
17-03-13, 07:56
krokowy zaślepiony nie przechodzilem na obd 1 nie mam przepustnicy z b7 z6
taką przepustnicę mam z d14 która jest zamontowana
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ88BFRTTSa94BAqp9ZFn_PqaH6ZLKq5 VIY75nhaZY0b73qiSeg

mój silnik to d14a3 i 75 km... jak by cos 97r buda ej9

AROcivic6
17-03-13, 08:56
zmieniłem temat w wyszukiwarce na brak mocy po wyżej 4 tyś obr znalazłem temat
kolo miał problem z mocą po wyżej 4 tyś tak to szedł do 4 tyś Ładnie tak jak u mnie po wyżej problem się zaczynał

doszedł do tego że pompa paliwa jest nie do końca sprawna pompowała za małe ciśnienie do 4 szedł po wyżej brakowało mu paliwa może u mnie jest też taki problem wie ktoś może ile powinno wynosić barów ciśnienie paliwa D14A3 ??

FaziRBK
17-03-13, 18:29
Wiesz co ja nie jestem pewien jakie jest ciśnienie, ale mam sprawną pompę z d14 jak coś. Musiałbyś poszukać i sprawdzić swoją, ale skoro obroty są wysokie a przy przyłożeniu ręki auto nie gaśnie to musi to być lewe powietrze. Ewentualnie mogłeś źle wężyki popodpinać, map sensor masz podłączony?. Sprawdź czy zaślepionym silniczkiem krokowym nie wciąga lewego.

AROcivic6
20-03-13, 17:47
MOZNA POWIEDZIEĆ UDAŁO ŚIĘ !!! ;)
dzięki FaziRBK doszliśmy do problemu

podłączyłem wąż z pokrywy zaworów do ssacego a mialo być z dolnej odmy na ssacy zamienilem obr pięknie 900 nie faluje zatykam ręką przepust silnik pięknie gaśnie zero lewego powietrza

ja do swojej przepustnicy z d14 zostawiłem linkę z d14 tylko przełożyłem ją od góry i zaczepiłem na miejscu i jest fajnie

ale po przekroczeniu 5 tyś obr muszę mu odpuścić gazu lekko jak chce wejść na 6 tyś miał ktoś tak ?? po prostu na pełnym gazie nie tak jak by słabnie mi ;/

Van_Dal
20-03-13, 21:24
musisz przełożyć mocowanie linki przepustnicy. nie otwierasz ją tym setupem na 100%

AROcivic6
20-03-13, 21:34
zrobię zdjęcia jak cos jak to mam zrobione a co powiesz na linke z d15b2

Van_Dal
21-03-13, 01:08
nie chodzi o linke tylko o dynks na który zakładasz zakonczenie jej
ten dynks do ośki przepustnicy przykręcony :) na który zawija sie linka :d

AROcivic6
21-03-13, 06:42
tu na zdjęciu widać jak to mam zrobione linka jest napięta w miarę możliwości
http://w462.wrzuta.pl/obraz/9y6SiB4kxp1/zdjecie0439

a tu widać jak ma to zrobione jedna osoba z forum ale pytanie czy zaczep na linkę on tu poluzował na śrubie i przestawił w jakiś sposób ??
albo ma inną przepustnice http://w462.wrzuta.pl/obraz/21jpW6YOjyr/3

FaziRBK
21-03-13, 10:39
Kółko na które nawinięta jest linka, musisz mieć z przepustnicy d15b7 lub d16z6 wtedy przepustnica będzie otwierała się poprawnie do końca.

AROcivic6
21-03-13, 16:28
wiecie co wróciłem teraz z pracy zjem obiad i pędzę to zrobić <3 WIELKIE DZIĘKUJĘ napisze co i jak za okolo godzinę ^^

AROcivic6
21-03-13, 17:44
zmieniłem to dałem linkę z d15b2 i powiem wam dalej tak jak by za dużo otwiera się przepustnica tak mi sie wydaje lekko mu po puszczę gazu i leci jak marzenie a dam pełny gaz wejdzie wyżej ale słabiej nie mam pomysłu jak to wyregulować bo wiadomo nie bd za każdym razem się bawić bo podjedzie mi ktoś do zderzaka to zanim ja dowiem sie jak trzymać tą nogę to go dawno nie bd xd
zdjęcie jak to teraz wygląda :D
http://w639.wrzuta.pl/obraz/anQBnJPYIXJ/zdjecie0441

dodam od siebie że teraz przepustnica otwiera się na pewno na maksa

AROcivic6
21-03-13, 19:04
dodam ze mam filter z d 15b2 troche ma chama włożony no ale pod koniec miesiąca chce kupic parówę i 4 2 1 jak ktos ma i ma jakąś atrakcyjną cene to pww :D