PDA

Zobacz pełną wersję : Coś wyje. Skrzynia? Sprzęgło?



lukasz-lukasz
09-03-13, 18:19
Orientuje się ktoś skąd pochodzi i co może oznaczać wycie słyszane podczas schodzenia z obrotów w zakresie 2-3 tysięcy? Słyszalne jest to też podczas przyśpieszania ale dużo mniej, podejrzewam że przez zagłuszający dźwięk silnika/wydechu. Na filmiku test na pierwszym biegu. Na drugim też słychać ale mniej, na trzecim jeżeli coś słychać to ja już tego nie słyszę ;) Przy wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy dźwięk milknie i wraca po jego puszczeniu. Na postoju tego dźwięku akurat nie słychać. Dzięki z góry za podpowiedzi i wybaczcie inne zagłuszające dźwięki jak skrzypiący fotel czy kamyki w nadkolach ;) Filmik: http://youtu.be/CPCtAF2I7gY

Krzysek
09-03-13, 18:35
Filmik mi nie działa, ale na tym kompie to możliwe :P

Z opisu obstawiał łożysko oporowe, a w najgorszym przypadku łożyska skrzyni.

piotreek23
09-03-13, 19:06
Nie wiem niech się inne mądre głowy wypowiedzą ale ja tam nic takiego nie słyszę ;) u mnie na 1 też tak pracuje...po za tym na 1 się nie jeździ :P

ma1ster
09-03-13, 19:15
łożysko skrzyni biegów...

rafal86
09-03-13, 19:19
jeśli zanika po wciśnięciu sprzęgła to łożyska skrzyni, mam to u siebie też

kruczekvu
10-03-13, 13:17
Na początek zmienić olej w skrzyni i zobaczyć
Ogólnie na filmiku tragedii nie ma

lukasz-lukasz
10-03-13, 13:41
Skrzynia świeżo zalana MTF-em.

kruczekvu
10-03-13, 14:09
No to jeśli się nic nie zmienia to albo jeździć albo robić
Innej opcji nie ma

Stressby
11-03-13, 13:54
Kup w ASO łożyska skrzyni - ostatnio kupowałem synchronizatory do B16 i niedużo zapłaciłem aż się zdziwiłem.

Krzysek
11-03-13, 16:08
Kup w ASO łożyska skrzyni - ostatnio kupowałem synchronizatory do B16 i niedużo zapłaciłem aż się zdziwiłem.

Tak z ciekawości ile dałeś za synchronizator i jakiego biegu :) ?

DjMariush
12-03-13, 15:23
Wg mnie tez lozyska skrzyni, mam podobnie u siebie. Ogarnial ktos wymiane lozysk? Duzo z tym zabawy?

A czego objawem moze byc uczucie obrotow pod pedalem sprzegla? Nie wiem jak to opisac, ale od jakiegos czasu mam wrazenie, ze czuje obroty silnika przy wcisnieciu pedalu sprzegla. Wczesniej tak nie mialem. Czyzby to sprzeglo konczylo zywot?

birchie
12-03-13, 18:24
Kup w ASO łożyska skrzyni


Taniej wyjdzie w sklepach z łożyskami. Numery łożysk są w temacie o budowie hybrydowej skrzyni biegów.



Nie wiem jak to opisac, ale od jakiegos czasu mam wrazenie, ze czuje obroty silnika przy wcisnieciu pedalu sprzegla. Wczesniej tak nie mialem.

Stajesz się Jednością z autem :rolleyes:

piotreek23
12-03-13, 18:42
Stajesz się Jednością z autem
Transformer :D widziałem że to w Czelabińsku to Optimus Prime ;). Kolego szukasz problemów na siłę. Jak nie skrzeczy nie ślizga się etc..to co się przejmować.
U mnie skrzynia też tak lekko wyje na 1. Mam to w nosie :) jeżdżę jak się rozpadnie to kupię używkę ;)

Stressby
13-03-13, 16:42
Za synchronizatory 2 oraz 4 biegu zapłaciłem coś koło 600 PLNów :)

Michalll_1991
13-03-13, 19:08
Za synchronizatory 2 oraz 4 biegu zapłaciłem coś koło 600 PLNów :)

heh faktycznie śmieszny hajs :D


co do tego czucia obrotów pod pedałem też tak mam, czuje dobrze bo mi obr. falują. Gdzieś pewnie nieszczelność, zapowietrzenie...

Krzysek
13-03-13, 22:03
Za synchronizatory 2 oraz 4 biegu zapłaciłem coś koło 600 PLNów :)

Przyjemna cena, do galanta jednej sztuki za to bym nie kupił :P.

Co do łożysk : po zarejestrowniu się w tej firmie http://www.albeco.com.pl/ , mamy katalog i szybko można znaleźć zamienniki np KOYO :).

DjMariush
14-03-13, 14:53
Stajesz się Jednością z autem :rolleyes:

:D;) Dobre, dobre:D

Dzisiaj zauwazylem, ze tylko na zimnym silniku mam taki objaw, pozniej znika, wiec chyba faktycznie szukam dziury w calym.