PDA

Zobacz pełną wersję : Kręci lecz nie odpala Civic D13B2



civic9413
08-03-13, 17:51
Witajcie, mam pewien problem.
Kolega zapomniał podłączyć mi jeden przewód WN.
Odpaliłem samochód, po 2minutach zgasnął i niestety teraz nic tylko kręci aż do rozładowania akumulatora i nic więcej.
Zdjąłem pokrywę, wykręciłem i wyczyściłem świece lecz problem nie ustąpił.

Kiedy kolega mnie holował, to puszczając sprzęgło na 2 biegu hania startowała, jednak miała ciągle 1000 obrotów, przy dodaniu gazu nie reagowała, a przy wciśnięciu sprzęgła gasła.

Co może być przyczyną usterki?

Karpiczek
08-03-13, 18:02
Witajcie, mam pewien problem.
Kolega zapomniał podłączyć mi jeden przewód WN.
Odpaliłem samochód, po 2minutach zgasnął i niestety teraz nic tylko kręci aż do rozładowania akumulatora i nic więcej.
Zdjąłem pokrywę, wykręciłem i wyczyściłem świece lecz problem nie ustąpił.

Kiedy kolega mnie holował, to puszczając sprzęgło na 2 biegu hania startowała, jednak miała ciągle 1000 obrotów, przy dodaniu gazu nie reagowała, a przy wciśnięciu sprzęgła gasła.

Co może być przyczyną usterki?

To trzeba zdjąc pokrywę zaworów, aby wykręcic świece??

Czemu kolega zapomniał podłączyc przewód WN? Były one zmieniane? Może ktoś pokręcił ich podłączenie, w wyniku czego zapłon jest zmieniony.

civic9413
08-03-13, 20:00
Niestety nie miałem odpowiedniego klucza i musiałem sobie poradzić poprzez zdjęcie pokrywy.
Przewody nie były wymieniane, odłaczone zostały tylko od pokrywy zaworów- i są podłączone tak jak powinny.

Młody ŁDZ
08-03-13, 20:01
Sprawdź iskrę.

Zielony11499
08-03-13, 20:23
Sprawdź iskrę. x2
trzeba jednak pamiętać, że iskra może się pokazać na wszystkich kablach i świecach, ale przy ciśnieniu jakie występuje w momencie sprężania słaba iskra może nie mieć siły zapalić mieszankę lub w ogóle nie wystąpić.

civic9413
10-03-13, 14:28
Nie ma wcale iskry- sprawdzone na wszystkich kablach, po wyczyszczeniu świec a nawet po podłączeniu innej świecy, która jest sprawna.
Masa jest więc to też nie jej problem, co dalej?

KamilWWL
10-03-13, 14:34
Aparat zapłonowy chyba szlag trafił ;/

wojskowy
10-03-13, 14:43
aparat . miałem to samo rok temu. 2 dni szukałem przyczyny

civic9413
10-03-13, 14:47
tak z minuty na minute :/ ? a idzie jakoś sprawdzić czy to aparat bo nie chce kupić i się okaże że to nie to

kruczekvu
10-03-13, 15:55
przy ciśnieniu jakie występuje w momencie sprężania słaba iskra może nie mieć siły zapalić mieszankę lub w ogóle nie wystąpić.
W dieslu tak się to odbywa ale w benzynie zawsze odpali nawet jak ciśnienia nie ma na połowie silnika


idzie jakoś sprawdzić czy to aparat bo nie chce kupić i się okaże że to nie to
Jak możesz do podmień z kimś albo zobacz czy czasami kopułka i palec się nie rozleciał

civic9413
10-03-13, 17:44
Palec to tam pod czarną puszką tak?
A kopułki gdzie szukać?

Ale nawet jeśli palec by był uszkodzony to iskra by chyba była?

KamilWWL
10-03-13, 18:42
Aparat się zepsuł prawdopodobnie od tego, że kabel WN nie był podpięty. Aparat od d13 kosztuje grosze i na 99,9% rozwiąże Twój problem.

Jacek1983
10-03-13, 18:52
Samą cewkę nawet by Kolega sprawdził omomierzem. Może ją wystarczy zmienić.

KamilWWL
10-03-13, 18:56
Też to jakaś opcja, bo cewka pewnie nawaliła, ale cena aparatu od d13 jest śmieszna. Trafiają się nawet po 30,40zł

Jacek1983
10-03-13, 20:33
Ale nie trzeba będzie zapłonu ustawiać:)

Młody ŁDZ
10-03-13, 21:23
Zawsze mozna zaznaczyc jak jest obecnie :)

civic9413
13-03-13, 15:00
Witajcie ponownie. Wymieniłem dzisiaj aparat zapłonowy, ustawiłem go tak jak poprzedni, zamontowałem, iskra na świecach jest, przewody wymienione a Honda nadal kręci ale nie odpala.
Co sprawdzać dalej? Czy jest to wina aparatu zapłonowego?

piotreek23
13-03-13, 17:03
Tak zapytam? Wstryski leją paliwem?? Masz IMMO albo inny alarm?

Szczery
13-03-13, 21:23
D13b2 to gaznik.
Nawet pompy paliwa nie ma w baku a o wtryskach nie wspomne.

Ale to czy pompka zasysa paliwo wypadało by sprawdzić skoro po zmianie aparatu nadal zgon.
Nie pamietam czy można troche (5ml strzykawką) paliwa do gardzieli gaźnika wstrzyknąć bezpośrednio w d13... Po takim zabiegu jeśli wszystko inne bangla powinna chociaż kichnąć.
Niech ktoś potwierdzi czy tu tak można.

Jak pkręcisz dłużej to świece są mokre czy suche?

Iskra jest mocna, jasna, aż strzela prawie jak zapalarka gazu w kuchence gazowej czy taka że widać że jest ale bez rewelacji?

civic9413
13-03-13, 23:54
Sprawdzę jutro co piszesz, a co do iskry to jest mocna i jasna, na pewno nie jest słaba.
Jeszcze pytanie czy może to być wina złego ustawienia zapłonu? Starałem się ustawić tak jak był poprzednio, ale nie wiem, teraz mam wątpliwości czy czegoś może jednak nie sknociłem

Młody ŁDZ
14-03-13, 00:47
Jak masz plaka to zapsikaj porządnie w dolot i niech ktoś kręci, jak zapraży to znaczy że paliwa nie dostaje :)

civic9413
14-03-13, 08:00
A dokładniej, w które miejsce psiknąć plakiem? mógłbyś na jakiejś fotce pokazać? nie chcę czegoś bardziej zepsuć ;)

piotreek23
14-03-13, 08:36
A ja zapytam bo czasami łatwo przeoczyć rzeczy oczywiste :) paliwo masz w baku? Nie jeździsz na E :)

civic9413
14-03-13, 08:40
paliwo jest- pół baku.

tomkilla
14-03-13, 11:03
W mojej hondzie d13b2 mialem podobne objawy. Problemem okazal sie spalony modul zaplonowy (elektryczna, wrazliwa czesc umieszczana jest zaraz obok goracego bloku silnika, widac japonscy inzynierzy nie poradzili sobie z rozwiazaniem czujnika halla umieszczonego gdzies dalej) ktory nowy kosztuje 240 zl do tego modelu. Jego stan mozna poznac po kropce (farby?) ktora znajduje sie na jego korpusie, jezeli jest zolta to znaczy ze nie nie jest to modul pierwszej mlodosci, prawdopodobnie przegrzany, biala oznacza ze jest ok.
Modul zaplonowy ktory kupiles z kopulka moze takze byc ledwo zywy, tego nie mozna wykluczyc.
Mozliwe, ze zle przykreciles kopulke i zmieniles kat zaplonu przez co on nie chce sie nawet zaksztusic, jednak w takim wypadku odchylenie powinno byc duze.
Jezeli paliwo dochodzi to powinienes czuc jego wyrazny zapach z wydechu oczywiscie po chwilowym kreceniu rozrusznikiem.

Paliwo doprowadza gaznik wiec nie ma mowy o spaleniu jakiegokolwiek bezpiecznika, jedynie moze byc ubytek cisnienia na jakims przewodzie.

civic9413
14-03-13, 11:31
Problem rozwiązany. Powodem nieodpalania była zła kolejność kabli WN- znalazłem w internecie jakiś rysunek i podłączyłem tak jak na nim było, jednak było to błędne.Chyba każdy z kabli był podłączony inaczej niż powinien. Aparat zapłonowy w 100% sprawny, Honda jeździ. Dziękuję Panowie

Karpiczek
14-03-13, 15:45
A pytałem się o to na początku :P Szerokiej drogi !