PDA

Zobacz pełną wersję : Slabo odbijajaca kierownica po skrecie w kazda strone



najman
06-03-13, 11:45
W zawieszeniu nic nie kombinowalem, zauwazylem od niedawna ciezej obracajace sie kolo kierownicy i slabo odbija kierownica po skrecwniu w ktorakolwiek strone. Co moze byc przyczyna? Jade do mechaniora jak znajde chwile czasu ale chcialbym wiedziec wczesniej co to moze byc.

ma1ster
06-03-13, 12:14
problem może być w maglownicy, lub zawieszeniu, bo sama kolumna kierownicza raczej nie powinna się przycierać, ale np znam przypadek gdzie łożyska wału kardana kolumny kierowniczej się delikatnie przytarły...

najman
06-03-13, 14:19
Ok dzieki za szybka reakcje. Jak mechanik ogarnie to dam znac co bylo jesli znajdzie przyczyne;)

civic_lsi
06-03-13, 14:33
Niech Ci mechanik sprawdzi dolne sworznie.

Searcher
06-03-13, 16:08
Też sugerowałbym dolne sworznie. Znajomy jeździł z takimi objawami, aż mu kółko prawie odpadło, szczęście że na parkingu...

najman
06-03-13, 18:54
Wlasnie dzisiaj tlumik zmienialem na podnosniku, patrzylem od spodu ale mechanikiem nie jestem. Gumki laczace ten pret metalowy z ukladem kierowniczym byly dosyc sparcialem i wytarte. Znajduja sie one obok tarcz hamulcowych od razu w feldze jakby?

civic_lsi
06-03-13, 20:03
mówisz o końcówkach drążków kierowniczych.
masz tam jeszcze dwa sworznie, górny i dolny.

najlepiej jakbyś podjechał na stację diagnostyczną celem sprawdzenia całego zawieszenia z przodu.

najman
06-03-13, 22:14
Niedawno mialem badanie techniczne i wszystko pieknie. Nie lubie stacji diagnostycznych. Poczekam na spotkanie z moim mechaniorem ktory tez na civic 6gen:)

kruczekvu
07-03-13, 11:22
Niedawno mialem badanie techniczne i wszystko pieknie.
Tak samo pięknie miał mój brat
Przegląd w piątek i wszystko bajka a w sobotę jechałem po niego bo sworzeń dolny poszedł,koło wyjazd z auta i na szczęście opanował auto przy wyjściu z ronda
Nawet nie jechałem do diagnosty bo miałbym sumienie zabić

Saiti
07-03-13, 12:09
A geometria w ogóle sprawdzona?

najman
07-03-13, 12:52
Sprawdzana byla ale rok temu i wszystko pieknie bylo. W poniedzialek wtorek majster sprawdzi mi te swoznie i magiel. Dam znac co bedzie. Jesli wymienie swoznie to geometrie trzeba zrobic?

civic_lsi
07-03-13, 13:50
Po wymianie sworzni nie trzeba ustawiać geometrii ale zawsze dla czystego sumienia możesz sprawdzić.

Saiti
07-03-13, 13:55
Po wymianie sworzni nie trzeba ustawiać geometrii ale zawsze dla czystego sumienia możesz sprawdzić.

Nie chodzi mi o powiązanie z wymianą sworzni, tylko złe ustawienie kół (czyli geometria/zbieżność) również będzie powodować słabe odbijanie kierownicy, czyż nie?

civic_lsi
07-03-13, 14:22
Nie chodzi mi o powiązanie z wymianą sworzni, tylko złe ustawienie kół (czyli geometria/zbieżność) również będzie powodować słabe odbijanie kierownicy, czyż nie?

oczywiście zgadzam się. sama wymiana sworzni nie wymaga ustawiania geometrii.
ale geometria może być też przyczyną problemu

Saiti
07-03-13, 14:55
sama wymiana sworzni nie wymaga ustawiania geometrii.

Wiem - i nie pisałem o tym :D


geometria może być też przyczyną problemu

a właśnie o tym :P

civic_lsi
07-03-13, 15:12
Wiem - i nie pisałem o tym

wiem, ja odpowiadałem na post wyżej zadany przez autora tematu.

Jesli wymienie swoznie to geometrie trzeba zrobic?

reasumując, jak do tej pory padły pomysły sprawdzenia sworzni oraz sprawdzenie geometrii

najman
07-03-13, 15:27
No i dzieki jeszcze raz, we wtorek sprawdzamy swoznie i mysle ze wymieniamy, zobaczymy jak bedzie i potem ewentualna geometria.

Dissnej
07-03-13, 19:21
Miałem podobnie, też kiera nie odbijała: najpierw stacja diagnostyczna i wszystko OK ale jak się okazało po obejrzeniu przez mechanika dolne sworznie do wymiany i wszystko gra.

najman
15-03-13, 19:19
Swoznie sa ok, wymieniony plyn wspomagania-lzej obraca sie kolkiem ale nadal kierownica nie odbija. Geometrie robic? W zadna wieksza dziure ostatnio nie wjechalem. Jesli geometria bedzie ok to maglownica ze starosci pada?

RRa
15-03-13, 19:29
magiel to jedno. ale nie wiem czy przeguby też mają coś do powiedzenia w tej sprawie. po wymianie prawego przegubu wydawało mi się, że lżej cały układ pracuje - ale to może tylko moje odczucia po włożeniu nowej części.. dodam, że ze starego przegubu wyleciały już kulki także był nieźle wyjechany.

najman
15-03-13, 19:58
Przegiby rok temu wymienialem wiec raczej nie to.