PDA

Zobacz pełną wersję : Słabe hamulce po wymianie tarcz i klocków



Kubuniek
05-03-13, 19:44
Temat mimochodem umieszczony w dziale "Układ jezdny", ale myślę, że tu będzie odpowiedniej.
Wymieniłem tarcze i klocki (tarcze ABE i klocki Ferodo Premier). Odkręcałem całe zaciski wraz z jarzmami. Wymieniłem gumki od prowadnic i nasmarowałem same prowadnice. Blaszki prowadzące oraz dociskające klocki elegancko wyczyszczone. Wymieniłem tłoczki i uszczelki tłoczków. ten wewnętrzny uszczelniacz i harmonijkę. Na koniec poskładałem całość, odpowietrzyłem i za przeproszeniem dupa. Hamuje gorzej jak zużyte stare hamulce. Wiem, że muszą się dotrzeć, ale wydaje mi się, ze powinno być lepiej jak przed wymianą. Zastanawiam się czy pompa hamulcowa albo serwo nie wyrabia i jest za mała siła na tłoczku.

wwljohn
05-03-13, 20:03
Ferodo Premier

...i wszystko jasne :p . Wywal ten shit. Też myślałem swego czasu, że coś jest nie tak. Po czasie użytkowania Ferodo Premierów wrzuciłem tańsze klocki, gdyż potrzebowałem szybko, a jechałem w trasę i okazały się nie dość, ze o niebo lepsze, to hamulce wróciły :] . Obecnie mam takie coś..http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-honda-civic-crx-przod-roadhouse-i3060659298.html . Dawny LUCAS..obecnie produkcja TRW ;]

paweltdf
05-03-13, 20:03
Normalne zjawisko, jak wymieniłem w swoim to przez pierwsze 10km wogóle nie hamowało, po jakichś 50 km jak się wszystko dotrze to wtedy bardzo dobrze hamuje

wwljohn
05-03-13, 20:36
jak się wszystko dotrze to wtedy bardzo dobrze hamuje

Nie Premiery ;] . U mnie się skończyły a nie zaczęły hamować :] .

Kubuniek
05-03-13, 21:17
Kupiłem Premiery, bo dużo ludzi sobie chwali. Nie były jakieś mega tanie, bo 105 złotych. Szczęki w bębnach też Ferodo Premier dają rady.

wwljohn
05-03-13, 22:26
Kupiłem Premiery, bo dużo ludzi sobie chwali. Nie były jakieś mega tanie, bo 105 złotych.

Tym samym z początku się kierowałem. Przekonałem się, że chwalą..bo cóż ma innego począć? :] ..Tak naprawdę nie spróbował czegoś innego to chwali :) .. ja nigdy więcej nie kupię tego gówna :] Stosunek jakości do ceny absolutnie nieadekwatny :) . Ale Twój wybór. Zmień, nie pożałujesz :)

Kubuniek
05-03-13, 22:27
Dopiero co założyłem. Zmienię jak będzie hajs. Nie sram kasiorką :)

A co według Ciebie zasługuje na uwagę?

wwljohn
05-03-13, 22:36
Widzisz...we wszystkich autach w domu zakładałem RoadHousey. Hebel jak kotwica, a że mam niedaleko dystrybutora to kupiłem do hondy. Wcześniej miałem też LUCASy ..ale obecnie przejęła to fabryka TRW. Z tej samej fabryki wychodzi RoadHouse. Nie są drogie, więc pomyślałem sobie, że najwyżej wywalę po powrocie i kupię lepsze, ale ku memu zdziwieniu okazały się o niebo lepsze od ferodo. Nie wierzyłem. Po ok 80km zęby w deskę. Nawet ręczny na tarczy 242 w co nie wierzyłem na asfalcie zaczął łapać na sztywno :] . Problem tych klocków jest taki, że do jazdy typowo torowej się nie nadają :) . Trzeba wiedzieć, że nie ma uniwersalnych klocków. Do za***lania są innę, jak i do jazdy codziennej inne. Gdy hamujesz 3 raz z 200 pod rząd musisz uważać, bo nie mają już tej samej sprawności. Jednak nie uważam, że potrzebuję innych. Do gonitw na 1/4 wystarczy. Do jazdy po mieście też. Jak to jest z torem...nie wypowiadam się, gdyż nie testowałem. Słyszałem że Hawki są zadowalające, ale 400zł komplet na przód :) .

Kubuniek
05-03-13, 22:41
Może i się skuszę. W końcu to tylko 50 PLN. Zobaczę jak z tymi Ferodo będzie po dotarciu. Z tym, że u mnie tarcza 231, ale myślę, że mimo wszystko powinna być brzytwa.

wwljohn
05-03-13, 22:44
Zobaczę jak z tymi Ferodo będzie po dotarciu

Tak samo :) .. Yaris ma 240 tarczę z przodu ten nowszy 1.4 D4D , tył bęben i zęby w deskę na tych klockach :) . Póki nowe, wyjmij i sprzedaj fanatykom którzy ubóstwiają Ferodo bo tak na CKPL napisali :) . Zwróci Ci się :) za nowe RH nawet jak sprzedasz taniej ferodo :)

karas
05-03-13, 23:31
Podzielam opinie wwljohn. Mialem ferrodo premiery kupowane na allegro od uzytkownika magicznycostam. Bardzo slabo hamowaly nawet po dotarciu, wkoncu sie wkurzylem kupilem klocki hawk hps i przez pierwszy miesiac balem sie ze ktos mi w dupsko wjedzie jak mocniej zahamuje- tak dobrych klockow jeszcze nie mialem. Mimo to juz wiecej ich nie kupie gdyz uwazam,ze poprostu nie wykorzystuje w pelni ich potencjalu - jazda po miescie no i sa po prostu za drogie. Nastepnym razem sprobuje RH skoro poleca je uzytkownik b16T :)

wwljohn
05-03-13, 23:47
hawk hps i przez pierwszy miesiac balem sie ze ktos mi w dupsko wjedzie jak mocniej zahamuje- tak dobrych klockow jeszcze nie mialem

Przetestuję jak sie RH skończą. A potem HP+ . Nastepnie napiszę coś konstruktywnego, bo jak czytam wywody ludzi z CKPL to czasem ręce opadają :)

Kubuniek
07-03-13, 11:11
W pracy się dowiedziałem, że może być uszkodzone serwo. Sprawdzę po pracy jak i co. Dodatkowo odtłuszczę jeszcze tarcze i klocki. Ponoć jeśli są nowe tarcze i klocki to powinny zeby wyrywać na kierownicy bez docierania (stary mechanik tak twierdzi).

kruczekvu
07-03-13, 12:19
W pracy się dowiedziałem, że może być uszkodzone serwo.
No to na zgaszonym silniku napompuj pedał hamulca i trzymaj
Trzymając odpal silnik i jak pedał zejdzie to serwo działa


Ponoć jeśli są nowe tarcze i klocki to powinny zeby wyrywać na kierownicy bez docierania (stary mechanik tak twierdzi).
Sory ale każde hamulce muszą się ułożyć i potrzeba trochę przejechać żeby było dobrze
Ja u siebie jak zmieniałem to na początku było gumowo ale po jakimś czasie bajka do dziś
Na początku też nie można dawać ostro po hamulcach bo dostaną po dupie i tyle będzie

Kubuniek
07-03-13, 12:24
Sory ale każde hamulce muszą się ułożyć i potrzeba trochę przejechać żeby było dobrze
Ja u siebie jak zmieniałem to na początku było gumowo ale po jakimś czasie bajka do dziś
Na początku też nie można dawać ostro po hamulcach bo dostaną po dupie i tyle będzie

Nie mówię, że od razu dawać po dupie, ale z 50 km/h hamowanie nie powinno być myślę problemem. A zablokowanie kół na tych hamulcach graniczy z cudem. Na starych też z tym miałem kłopot, ale zapuszczone były same zaciski i jarzma. Teraz jest czyściutkie i nadal lipa. Po pracy sprawdzę serwo.

kruczekvu
10-03-13, 14:22
Po pracy sprawdzę serwo.
Ja bym sprawdził pompę skoro nie możesz zablokować kół z pięćdziesiątki

Kubuniek
10-03-13, 18:18
Serwo na pewno działa dobrze. Ale dzisiaj zauważyłem dziwny objaw. Po wciśnięciu hamulca raz za razem na postoju na biedu jałowym (np. 3 razy pod rząd) auto tak traci obroty, że mógłbym spowodować aby silnik zgasł. Czy to normalne?

Jak sprawdzić pompkę?

KamilWWL
10-03-13, 20:01
Czy to normalne?

Mam tak samo. Taki urok gaźnikowca ;)

wwljohn
11-03-13, 12:02
Przestań kombinować. Zmień klocki ;)

piotreek23
11-03-13, 14:58
A mi mleko wsadził Ferrodo Premier :) i jakoś nie narzekam. Zablokowanie kół żaden problem. Raczej bym na twoim miejscu sprawdził stan bieżnika..bo wbrew pozorom opony też się liczą.
Do malkontentów jeździłem na klockach za 50zł efekty dźwiękowe były nie do zniesienia.(Miały 50% grubości jeszcze więc to nie blaszka :P po za tym pyliły jak głupie).

gruszkin
11-03-13, 15:47
mi też mleko wsadził Ferodo premier i nie narzekam. Choć przez pierwsze 10-15km pedał był gumowy ale...to nie moja pierwsza wymiana klocków i wiem że tak to po prostu jest-także panie założycielu tematu-nie przejmuj się tylko jeźdź i docieraj

markotny
11-03-13, 15:51
bo wbrew pozorom opony też się liczą.

Przy gwałtownym hamowaniu jak wciskasz hebel w podłogę i zablokujesz koła. Tutaj jest mowa bardziej o efektywności działania samego hamulca, mówiąc bardziej po polsku "wciskam pedał a auto słabo zwalnia". Tu raczej opona ma mało do rzeczy

Saiti
11-03-13, 15:59
Co do nagonki na Ferodo Premiere - jak się umie hamulce złożyć to każdy klocek będzie hamował, więc nie piszcie bredni, albo zmieńcie mechaników. Ja wielokrotnie sobie, znajomym i klientom montowałem takie klocki i wszystko cacy - to są dobre klocki i potwierdzę to doświadczeniem.

piotreek23
11-03-13, 19:23
Przy gwałtownym hamowaniu jak wciskasz hebel w podłogę i zablokujesz koła. Tutaj jest mowa bardziej o efektywności działania samego hamulca, mówiąc bardziej po polsku "wciskam pedał a auto słabo zwalnia". Tu raczej opona ma mało do rzeczy
Nie zgodzę się. Zobacz sobie testy opon np. Motor-u różnice między tanimi oponami a oponami markowymi premium sięgają czasami nawet do 20 metrów. Przy zachowaniu tych samych warunków testu. Bo po czym niby ocenia że auto słabo hamuje. Na to się nakładają i opony i hamulce. Ktoś już tu pisał niech dotrze klocki i zobaczy :). Albo niech sprawdzi tarcze może tarcze już mają dość?

P.S Jak masz ABS-a to nie zablokujesz ;-)

Kubuniek
11-03-13, 19:36
Opony mam nowe Michelin Alpin 8mm bieżnika. ABS'u nie mam. Układ odpowietrzony i szczelny a mimo wszystko lepiej hamuje jak się naciśnie dwa razy. Na postoju nie twardnieje. Coś jest nie tak.

piotreek23
11-03-13, 19:49
Jak nie twardnieje przy pompowaniu na wyłączonym silniku to pewnie serwo.

Kubuniek
11-03-13, 23:38
Jak nie twardnieje przy pompowaniu na wyłączonym silniku to pewnie serwo.
Na postoju w sensie silnik odpalony i wrzucony bieg jałowy. Przy zgaszonym silniku jest twardy jak kamień po trzech pompowaniach.

wwljohn
11-03-13, 23:42
Twardnieje, nie twardnieje...Betonu nie będzie na włączonym i na wyłączonym. Powiem tak: Premiery pylą jak cholera, nie piszczą, mechanika nie potrzebuję, koła owszem zablokują, opony nowe, ale RH hamują o niebo lepiej od Premierów, nie trzeba wbijać pedału mało się nie zapierając, żeby zablokowało itd. Premiery to shit. Powinny kosztować max 50zł ;] . Użytkowniku, rób jak chcesz. Jeśli postanowisz skończyć obecnie ferodo to zakup RH - jeśli ma być tanio i dobrze a następnie podziel się wrażeniami ;) . Z tego miejsca chciałem także pozdrowić wszystkich fanów Ferodo Premierów. Oby wam się hamowało tymi klockami jak najlepiej i jak najdłużej :cool:


jak się umie hamulce złożyć to każdy klocek będzie hamował,

A co to za filozofia? :p Pewnie, że każdy...tylko jedne trochę lepiej, drugi gorzej :]

markotny
12-03-13, 00:04
Zobacz sobie testy opon np. Motor-u różnice między tanimi oponami a oponami markowymi premium sięgają czasami nawet do 20 metrów

Noooo....a na czym ten test opony polega??. Kierowca testowy mija kreske i wciska hebel w podłogę. Tutaj faktycznie opona ma duże znaczenie ale i tak wracamy do punkty wyjścia bo tu nie jest mowa o gwałtownym hamowaniu jak w przypadku takich testów tylko o używaniu hamulca wogóle, czyli to co pisałem "jadę sobie jadę, wciskam hamulec bo chce zwolnić ale coś słabo to idzie"


Jak masz ABS-a to nie zablokujesz ;-)

Owszem ale kolega w swoim d13b2 raczej tego wynalazku nie posiada :)

karas
12-03-13, 00:49
jezeli masz ten stary zestaw hamucowy ktory zmieniles na tarcze abe + ferrodo zaloz go i porownaj - wtedy bedziesz mogl stwierdzic czy to wina zle dobranego zestawu hamulcowego klocek+ tarcza czy wina lezy gdzies indziej. Skoro dobrze odpowietrzyles uklad, pedal na wylaczonym silniku robi sie twardy, nie wpada w podloge, blaszki oczysciles , prowadzenia nasmarowales , to chyba jest to jedyny sposob aby stwierdzic co jest nie ok. jak sie zepniesz to na jedno kolo stracisz max z 30 min tzn odkrecenie kola, 2 srubek zacisku, 2 jarzma, tarczy i zalozenie stargo kompletu na odwrot. Jezeli podejmiesz sie zamiany daj znac co z tego wyszlo. NIe zawsze klocek ktory dobrze hamuje z tarcza 282 mm bedzie tak samo dobrze hamowal z tarcza 242mm

Kubuniek
12-03-13, 01:03
jezeli masz ten stary zestaw hamucowy ktory zmieniles na tarcze abe + ferrodo zaloz go i porownaj - wtedy bedziesz mogl stwierdzic czy to wina zle dobranego zestawu hamulcowego klocek+ tarcza czy wina lezy gdzies indziej. Skoro dobrze odpowietrzyles uklad, pedal na wylaczonym silniku robi sie twardy, nie wpada w podloge, blaszki oczysciles , prowadzenia nasmarowales , to chyba jest to jedyny sposob aby stwierdzic co jest nie ok. jak sie zepniesz to na jedno kolo stracisz max z 30 min tzn odkrecenie kola, 2 srubek zacisku, 2 jarzma, tarczy i zalozenie stargo kompletu na odwrot. Jezeli podejmiesz sie zamiany daj znac co z tego wyszlo. NIe zawsze klocek ktory dobrze hamuje z tarcza 282 mm bedzie tak samo dobrze hamowal z tarcza 242mm

Zmiana jest niewykonalna, bo stary zestaw poszedł na złom. I to nie jest tak, że auto wcale nie hamuje. Zobaczę jak się do końca dotrze. Po skończeniu tych kloców założę ten wynalazek co kolega wyżej proponuję. Zobaczymy jakie będą efekty. Może i faktycznie z tarczą 230 Premiery nie chcą hamować.

piotreek23
12-03-13, 09:54
Ile KM przejechałeś na tych klockach?

wwljohn
12-03-13, 11:15
Może i faktycznie z tarczą 230 Premiery nie chcą hamować.

Z żadną nie chcą :]



Ile KM przejechałeś na tych klockach?

Ja zrobiłem na nich ok 15 000 i nadal nie hamowały jak RH :] . RH to to samo co TRW/LUCAS. Nie mają logo TRW a są równie dobre. Po co przepłacać?

gruszkin
12-03-13, 11:38
lucas wyżej niż ferodo? bitch please, lucasy hamowały mi gorzej, piszczał w diabły... TRW/LUCAS to dno dna, lepiej kupić nie wiem 4maxa chyba... Wychodzi że skuteczność klocków ferodo premier zależy od umiejętności montującego je...

wwljohn
12-03-13, 13:06
TRW/LUCAS to dno dna, lepiej kupić nie wiem 4maxa chyba... Wychodzi że skuteczność klocków ferodo premier zależy od umiejętności montującego je...

Sorry ale jak coś napiszesz to mało nie spadam z krzesła :cool: . Jakich k*** umiejętności? Odprawiasz nad nimi jakieś rytuały? A może da się je przesunąć 1mm w lewo, albo w prawo..? A nusz dobrze doszlifować ranty bo Ferodo odpierdziela taką manianę, że nie pasują idealnie w jarzma? Pamiętaj, że mamy rożne twardości i mieszanki okładzin. Jak kupiłeś jaki shit, to piszczały itd. Każdy wymieniając klocki nie jest debilem, który nie sprawdzi, czy zacisk pracuje poprawnie, czy piwoty się nie przycinają.. Wytłumacz mi proszę, co to za skomplikowana procedura z tą wymianą? Może o czymś nie wiem? W końcu człowiek całe życie się uczy.

Kubuniek
12-03-13, 13:22
Na razie przejechałem jakieś 35 kilometrów po mieście i 40 w trasie.

sebawo
12-03-13, 14:03
500km potrzeba, żeby się układ ułożył, ale to tylko zasłyszana opinia, nie sugerujcie się :P :D

Kubuniek
12-03-13, 14:21
Właśnie wróciłem z miejskiej trasy. Pod domem przy 40km/h jakiś pajac "peżotem" robił łuk niczym ciężarówka. Nie obyło się bez mojego hamowania. I o dziwo hamulce zahamowały :-). Zablokowały koła i to co leżało na tylnej kanapie musiałem podnosić z podłogi.

piotreek23
12-03-13, 14:55
Panowie ci co narzekają że to shit kostki ferodo niech zobaczą temat o paskach rozrządu mitshuboshi które pękały po 2KM a innym wytrzymywały po 60 000KM i to też znaczy że te paski to shit? a Może trafiliście zwyczajnie w podróbkę.

wwljohn
12-03-13, 17:15
a Może trafiliście zwyczajnie w podróbkę.

Brane z pewnego źródła www.jdmshop.pl . Nigdy nie było lipy. Nie słyszałem o podróbkach. Tak czy owak więcej nie kupię. Wątpię, że to była podróbka.



I o dziwo hamulce zahamowały :-).

One będą hamować, koła też zablokują, ale z dobrymi klockami nie dość że stanie się to wcześniej to mniej siły do tego potrzeba ;) .


500km potrzeba, żeby się układ ułożył

"za górami, za lasami..." . U mnie ułożył się po 100km, a przy 200 była kotwica :]

piotreek23
12-03-13, 17:21
Brane z pewnego źródła www.jdmshop.pl . Nigdy nie było lipy. Nie słyszałem o podróbkach. Tak czy owak więcej nie kupię. Wątpię, że to była podróbka.

Paski Mitsuboshi też ludzie brali z "Pewnego Źródła"...ostatnio na YT widziałem podróbki palników ksenonowych Philipsa do odróżnienia tylko po 2 szczegółach :) brak hologramu i ten sam numer palnika.
Po za tym tu jest kombinacja kostki/tarcze etc..ja jednak powtarzam mając nawet kostki z tytanu jak będziesz miał łysą oponę to ci nic nie da. A blokowanie się kól przy hamowaniu jest zjawiskiem niekorzystnym :P bo tracisz kontrolę nad samochodem. Po coś ABS-a wymyślili.

wwljohn
12-03-13, 17:25
Być może masz rację. Tak czy owak proponuję spróbować jazdy na RH. Dobre klocki bez zbędnego przepłacania ;) za ferodo. Szczególnie polecam komuś, kto twierdzi, że miał oryginały a RH to dno :) . Skoro dają radę zatrzymać 262KM na tarczy 262..to chyba nie ma takiej tragedii :] . W omawianym przypadku opona nie wnosi wiele. Chodzi o tempo reakcji klocka i siłę docisku pedału jaką trzeba przyłożyć do efektywnego zatrzymania pojazdu

markotny
12-03-13, 17:36
U mnie ułożył się po 100km, a przy 200 była kotwica :]

U mnie było podobnie a heble robiłem całkiem całkiem niedawno. Tarcze Brembo klocki TRW

gruszkin
13-03-13, 00:56
jonatan, wiesz, kwestia oskrobania blaszek i przesmarowania jakimś brakelube...niektórzy o tym zapominają i po twoich "opiniach" nt.ferodo odniosłem wrażenie że i ty to pominąłeś... zresztą autor tematu sam zauważył że klocki się ułożyły i już hamuje jak należy. Lucas to tanie piszczące klocki i przekonałem się o tym organoleptycznie-zwykłe z IC brałem, może mają jakieś różne twardości(?). Także spadaj z krzesła do woli ale klocki ferodo premiere są najlepsze z tych tanich.

Potwierdzam, trzeba pojeździć 100km żeby mieć właściwy hamulec

wwljohn
13-03-13, 10:58
kwestia oskrobania blaszek i przesmarowania jakimś brakelube...niektórzy o tym zapominają i po twoich "opiniach" nt.ferodo odniosłem wrażenie że i ty to pominąłeś...

I tu Cie zmartwię. Wyczyścić, owszem, ale kto normalny sparuje te blaszki? Jak wiadomo do smaru przykleja się piach i inne zanieczyszczenia. Fabrycznie nie są one niczym smarowane. Poza tym odpowiadają jedynie za amortyzację klocka, aby siedział sztywno w jarzmie i nic nie "dzwoniło" czy też "tłukło". Heh..każdy klocek zahamuje, tyle, że jeden trochę lepiej, drugi gorzej. Organoleptycznie się mówisz przekonałeś..:p .

kruczekvu
17-03-13, 12:04
U mnie było podobnie a heble robiłem całkiem całkiem niedawno.
Ogólnie do 300 km powinno się wszystko ułożyć i u mnie zawsze tak jest w każdym aucie
Nowy układ w praktycznie każdym aucie nie hamuje jak powinien

Jawoks
17-04-13, 19:08
Chciałbym tylko potwierdzić dobrą opinię wwljohn nt. kloców Road house'ów, miałem u siebie wcześniej Nissin, hamowały bardzo słabo, a były w bardzo dobrym stanie, wydałem tą stówkę na RoadHousy i jestem mega zadowolony :)
Dla tarcz 262mm: RoadHouse nr. kat 241802

wwljohn
18-04-13, 12:15
:o

rooter666
29-04-13, 20:41
podbije temat ;) właśnie musze klocki nowe dać i bym chętnie zakupił roadhousy tylko jakie nie wiem, strona firmy niby ma katalog ale wali błędami po wybraniu modelu ;] mam ej9 przedlifta z tarczami 240mm z przodu, kto wie jaki symbol klocka szukać?

graf78
12-05-13, 21:42
Ferrodo Premier to syf jakich malo gna tarcze straszne gow... szkoda kasy pozniej tarcze ida na złom, teraz zalozylem klocki EBC Green z tarcza EBC gladka i jest REWELACJA!!! hamuje super na codzien na miasto idealne, nie trzeba rozgrzewac hamulec ostry progresywny - nie spodziewalem sie az tykiej poprawy, ale pojedzilem troche do ostrego upalania jednak polecam klocki EBC Red szczegolnie jak ktos ma ponad 100KM. Auto Civic EJ9 tarcze 262mm.

spychu
13-05-13, 08:38
Ferrodo Premier to syf jakich malo gna tarcze straszne gow... szkoda kasy pozniej tarcze ida na złom, teraz zalozylem klocki EBC Green z tarcza EBC gladka i jest REWELACJA!!! hamuje super na codzien na miasto idealne, nie trzeba rozgrzewac hamulec ostry progresywny - nie spodziewalem sie az tykiej poprawy, ale pojedzilem troche do ostrego upalania jednak polecam klocki EBC Red szczegolnie jak ktos ma ponad 100KM. Auto Civic EJ9 tarcze 262mm.

Mega :D

Ferodo pogielo Ci tarcze ? :D moze bys sie zastanowil przez kilkanascie sekund co mogles zrobic zle, ze tarcza sie pogiela a nie pisac takie glupoty :D

Fantastycznie, ze polecasz rozwarstwiajace sie, mega wy*****e w kosmos smieci GreenStuffy, zwykle EBC Black jak rowniez "sportowe" green to syf.
Poza tym jak juz chcesz porownywac te swietne greeny to z Ferodo DS Performance.

graf78
13-05-13, 09:49
nie ta cena, DS Performance mamy w 2 aucie też sa bardzo dobre ale drogie, mialem 2 kpl Red nic sie nie rozrwarstwilo, teraz mam Greeny jak sie rozwarstwia to dam znac, nie mniej jak narazie sa super.
Ps: jak nic nie robie tarcze sie gna wszystkie poza tymi ktore mialem od nowosci przy kupnie nowego auta, wszystkie tanie zamienniki to syf, nadaja sie tylko do jazdy zgodnej z przepisami:cool:

karas
13-05-13, 16:11
Ps: jak nic nie robie tarcze sie gna wszystkie poza tymi ktore mialem od nowosci przy kupnie nowego auta, wszystkie tanie zamienniki to syf, nadaja sie tylko do jazdy zgodnej z przepisami

ja bym zaczal szukac przyczyny giecia tarcz gdzies indziej. Ludzie kupuja tanie blueprinty , badz ate upalaja je maxymalnie na torze ze az robia sie fioletowe i jakos te zamienniki im sie nie krzywią ani nie gna . Byc moze twoje auto ma jakas wade fabryczna np jak niektore accordy VI gen. Ludzie kupuja do nich oemy za duze $$ brembo oro a i tak po przejechaniu nieduzego dystansu im sie krzywią. W przypadku tych accordów nawet aso rozkłada łapy ( moj znajomy juz 2 razy mial wymieniane oem tarcze w aso na gwarancji i znów zaczeły mu bic )

graf78
13-05-13, 20:22
ja bym zaczal szukac przyczyny giecia tarcz gdzies indziej. Ludzie kupuja tanie blueprinty , badz ate upalaja je maxymalnie na torze ze az robia sie fioletowe i jakos te zamienniki im sie nie krzywią ani nie gna . Byc moze twoje auto ma jakas wade fabryczna np jak niektore accordy VI gen. Ludzie kupuja do nich oemy za duze $$ brembo oro a i tak po przejechaniu nieduzego dystansu im sie krzywią. W przypadku tych accordów nawet aso rozkłada łapy ( moj znajomy juz 2 razy mial wymieniane oem tarcze w aso na gwarancji i znów zaczeły mu bic )
ja tak mam w kazdym uzywanym aucie a mialem juz ich z 20 pare, i zawsze problem rozwiazywaly dobre klocki, czy to EBC RED lub wysoki model Ferrodo, tylko w nowcyh autach z salonu nie mialem problemu z hamulcami, być moze wazna jest kwestia montażu i wyczyszczenia piasty? - teraz montowalem sam a wiadomo jak sie robi pedantycznie dla siebie a jak dla klienta :-)