PDA

Zobacz pełną wersję : Ergonomia drazka skrzyni biegow...



gregorb
25-11-07, 19:55
W tym momencie jezdze Cifem Vl generacji, jednak zastanawiam sie nad zmiana na Vll generacji. Czy Waszym zdaniem polozenie drazka jest poreczne, ergonomiczne ? Do tej pory nie mialem mozliwosci usiasc w srodku Vll gen. i nie moge sam tego sprawdzic.

an6968
25-11-07, 20:25
Przyznam że na początku szukałem odruchowo drążka na dole ,po przejechaniu 10 tys km z takim rozwiązaniem nie wyobrażam sobie lepszego miejsca ,blisko ręki (szybsza zmiana biegów),w miejscu tradycyjnego drążka mam ogromny schowek .

cart
25-11-07, 21:07
Miejsce super !!
Kupując to auto zastanawiałem się właśnie nad skrzynią, ale stwierdziłem że zaryzykuje i opłacało się...
blisko kierownicy (szybka zmiana biegów), trzymając dłoń na gałce możesz "bawić" się radiem no i ten wielki schowek o którym mówił an6968...
generalnie bardzo dobre miejsce i polecam ;)

Bartolo69
25-11-07, 22:52
Zgadza się, dobre miejsce. Z punktu widzenia kierowcy ze sportowym zacięciem to jest najlepsze miejsce, bo przecież nawet w radówkach przedłuza się drążki zmiany biegów, zeby były bliżej kierownicy.
Jedyny mankament mogą zauważyć kierowcy , którzy preferują pozycje za kierownicą a'la "dresiarz z beemki", czyli oparcie prawie maks do tyłu, zeby prawie leżeć, i fotel do przodu (żeby do kierownicy sięgnąć - i tak zresztą jedną ręką).... w takim wypadku nie sięgną do drążka zmiany biegów bez odrywania pleców od oparcia.....;-D heheheh....

Wyrzyk
25-11-07, 23:43
Nie napisze nic ponadto co napisali poprzednicy. Co to wogóle za problem, w położeniu drążka zmiany biegów ?, jak dla mnie to nie był żadny problem żeby sie przestawić chociaż 4 lata śmigałem samochodami z drążkami w "normalnym" miejscu, to nie miałem żadnego problemu z przyzwyczajeniem się. Jak dla mnie pytanie, jest dość dziwnie. Każdy sie mnie pyta jak to jest z tym drążkiem, nie wiem może jestem jakiś nie teges, ale dla mnie w "normalnym" miejscu czy w miejscu "VIIg" nie robi żadnej różnicy.

Pz. Bez strachu zmieniaj, na VII g, nie będziesz zawiedziony ;)

Pozdrawiam

lukas-comp
26-11-07, 00:57
dokladnie to co napisali koledzy!
ta zmiana skrzyni jest tylko in plus! :)

Koper
05-12-07, 03:09
Wiec przylacze sie do reszty, skrzynia biegow jest jednym z najlepiej umiejscowionych elementow w civicu. Choc przez wiele lat jezdzilem samochodami z drazkiem na dole, to z przyzwyczajeniem sie do jego nowego polozenia nie mialem praktycznie zadnych problemow - wystarczyl jeden dzien. Pod wzgledem polozenia, skrzynia biegow w 7gen jest najwygodniejsza jaka kiedykolwiek spotkalem.

Mr_Harry
05-12-07, 21:08
A ja powiem tak - wcale nie jest super. Dlaczego - bo do przełączania biegów używamy innych mięśni niż zwylke i nie jest to takie płynne przełączanie. Może to brzmi głupio, ale jedna sprawa to przyzwyczajenie góra czy dół, a kolejna to koordynacja ruchów i płynnośc przełączania biegów gdy lewarek jest wysoko. Ponadto ręka musi być w powietrzu, podczas gdy w klasycznej skrzyni ręka jest nisko i często podparta.
Jeżeli nie wierzycie, że jest jednak mniej płynnie to poproście kogoś, kto wie jak prowadzicie, żeby popatrzył jak zmieniacie biegi w klasycznie umiejscowionej skrzyni a jak w przypadku lewarka umieszczonego wysoko. Tylko ktoś musi was obserwować z zaskoczenia, bo wyniki nie będą miarodajne. Ja tez myślałem, ze jest super, bo wyżej i fajne miejsce. Niestety ktoś mi powiedział, że moja reka inaczej pracuje zmieniając biegi w hondzie - szukam lewarka, robię to haotycznie. Możliwe, że to wyłącznie moje odczucia psychofizyczne, może trzeba przejechać więcej niż 10000 tym autem.

Co do zmiany z poprzedniej generacji Civic na tą, to z perspektywy czasu uważam że decyzja na nie. Poprostu gorsze auto, gorsze zawieszenie, powtarzające się usterki (łożyska skrzyni, przekładnia kierownicza, stuki zawieszenia, słabe wyciszenie, gorsze materiały wykończeniowe bo tańsze, ciągle śmierdzące filtry p. pyłkowe, ciężko chodzące linki regulacji nawiewów, rwące się na strzępy tuleje pionowe wachaczy itd..) jedynie nowocześniejszy wygląd, ale na wyglądzie daleko nie zajedziemy.

Oprócz tego auta mam jeszcze Matiza i powiem wam, mimo że klasa auta inna, to czasem więcej radości z jazdy. Natomiast poprzednia generacja Hondy to było to.

cart
05-12-07, 22:25
Ponadto ręka musi być w powietrzu, podczas gdy w klasycznej skrzyni ręka jest nisko i często podparta. Ręka to powinna być generalnie na kierownicy :agent: wiec jak masz krótszą drogę do pokonania (kierownica-biegi) to powinno być lepiej...
Jeżeli nie wierzycie, że jest jednak mniej płynnie to poproście kogoś, kto wie jak prowadzicie, żeby popatrzył jak zmieniacie biegi w klasycznie umiejscowionej skrzyni a jak w przypadku lewarka umieszczonego wysoko. Tylko ktoś musi was obserwować z zaskoczenia, bo wyniki nie będą miarodajne. Ja tez myślałem, ze jest super, bo wyżej i fajne miejsce. Niestety ktoś mi powiedział, że moja reka inaczej pracuje zmieniając biegi w hondzie - szukam lewarka, robię to haotycznie. Możliwe, że to wyłącznie moje odczucia psychofizyczne, może trzeba przejechać więcej niż 10000 tym autem. A sam tego nie potrafisz ocenić ?? Mi się lepiej jeździ (jeśli chodzi o skrzynie) civicem niż corolla ojca

Generalnie jesteś pierwsza osoba która od której słyszę taką opinię


Co do zmiany z poprzedniej generacji Civic na tą, to z perspektywy czasu uważam że decyzja na nie. Poprostu gorsze auto, gorsze zawieszenie, powtarzające się usterki (łożyska skrzyni, przekładnia kierownicza, stuki zawieszenia, słabe wyciszenie, gorsze materiały wykończeniowe bo tańsze, ciągle śmierdzące filtry p. pyłkowe, ciężko chodzące linki regulacji nawiewów, rwące się na strzępy tuleje pionowe wachaczy itd..) jedynie nowocześniejszy wygląd, ale na wyglądzie daleko nie zajedziemy.

to jest po pierwsze OT
a po drugie to generalnie po tym jak honda przeniosła produkcje do uk, jakość lekko spadła, zresztą tak samo jak chociażby u toyoty...

Barti88
05-12-07, 23:47
Oprócz tego auta mam jeszcze Matiza i powiem wam, mimo że klasa auta inna, to czasem więcej radości z jazdy. Natomiast poprzednia generacja Hondy to było to.

:box: to teraz poleciałes...jeździłem Matizem nie chce sie wypowiadać na temat tego auta.
Co do przyjemności z jazdy 7gen to już pomijam sam fakt umiejscowienia skrzyni biegów bo dla mnie zmiana jest płynna, miejsce umiejscowienia jest bardzo dobre i jadać tym autem "szybko" po ciasnych zakrętach biegi można zmieniać bardzo szybko i sprawia to raczej przyjemność...
Co do przyzwyczajenia to ja przesiadałem sie z 7gen. do BMW e-39 a tam wiadomo jestes otoczony wszystkim do okoła ręka leży na podłokientiku biegu masz nisko i lewarka nie szukałem wysoko tak jak jest to w Civicu.
Jeśli miałbym zmieniać 5d 6gen. na 7gen. to nie zrobiłbym tego chyba że na 3d. Lepiej poszukać 1.8VTi
Pozdro.

Dziki HTL
26-12-07, 14:06
czytam i czytam i się wypowiem. Wcześniej jeździłem 5 gen z short shifterem więc róznica położenia duża, a teraz 7 gen i jak dla mnie rewelacja, drążek blisko kierownicy a zmiana biegów intuicyjna = jak dla mnie wygodniej = żadnego szukania drążka