PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z centralnym zamkiem - Civic 6 gen. Coupe



kris007
05-03-13, 12:40
Cześć. Mam problem z centralnym zamkiem. Zamek sterowany z pilota, ale ostatnio otwierany kluczykiem. Pilota dostałem poklejonego i w końcu przestał działać. Wcześniej kluczykiem było wszystko ok. Otwierały się drzwi kierowcy i pasażera. W zimie coś szwankowały drzwi pasażera. Jakieś trzy tygodnie temu zaczynały się poważniejsze problemy. Początkowo myślałem że to wina wilgoci lub zimna. Były sytuacje że po przejechaniu kilku kilometrów jak już zagrzało się w aucie, zamek działał prawidłowo, ale dopiero po otwarciu z zewnątrz kluczykiem. Teraz jest już stały problem.
Przekręcając kluczyk nie słychać centralnego, nie ma reakcji. Tak jakby zamek nie działał. Drzwi można otworzyć na przekręconym kluczyku, ale po wyciągnięciu kluczyka zamek zostaje dalej zamknięty. Efekt jest taki że po wejściu do auta i zatrzaśnięciu drzwi siedzi się w zamkniętym aucie. Zamek nie reaguje na otwieranie tym przełącznikiem w drzwiach. Co to może być?

ABG
05-03-13, 14:04
Mam to samo. Rozbieralem drzwi, wyciągnąłem zamek i klamkę, wszystko wyczyscilem, nasmarowalem i nic. Problemem jest kostka w drzwiach łącząca zamek z reszta instalacji. U mnie była wręcz nadpalona. Wyczyscilem styki, ale to nic nie dało. Chwile było lepiej a potem dalej kupa. Jak będzie cieplej spróbuję ją wymienić może pomoże. Coś ją upalilo wiec trzeba będzie szukać.

U Ciebie pewnie jest to samo. Rozbiez drzwi i ogladnij kostkę.

Wysłane z Androida

kris007
05-03-13, 14:17
Faktycznie może być coś z tą kostką. W pośpiechu rozbierałem kiedyś tapicerkę, opadła mi szyba. Od tamtego czasu jest chyba gorzej. Sprawdzę całą instalację na kostkach i przewodach. Może faktycznie elektryka, stawiałem właśnie na coś mechanicznego.
Dzięki za pomoc.

piotreek23
07-03-13, 06:44
Ewentualnie siłowniki do wymiany. Koszt z ~8zł za jeden :) uniwersalny.