PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2-Problem??



faecd
25-11-07, 18:15
Witajcie koledzy maniacy...wszyscy chcemy czerpac jak najwiecej z naszych maszyn w tym i ja...ale mam kilka wiekszych/mnijeszych problemow. Moja Honda Vgen 94 rok D13B2, EG3

Mianowicie...
1. Ostatnio zmienialem plyn w chlodnicy i po odpaleniu silnika zauwazylem, ze wentylator (wiatrak przy chlodnicy, od srodka) wcale sie nie kreci:/ dziwne...tutaj pytanie. Czy w waszych (szczegolnie d13b2) taki wiatrak sie kreci odrazu po odpaleniu silnika, na jalowym biegu. Tak mi sie wydaje, ze jezeli u mnie wszystko gra to moze wiatrak sie wlacza sam przy jakiejs konkretnej predkosci, a jadac ciezko otworzyc maske i zerknac:)

2. Przy odpalaniu silnika ww 99% przypadkow musze dodac gazu by troche benzyny przez gaznik poszlo do silnika i wtedy przyzwoicie odpala...gdy nie dam mu gazu to go musze troche pomielic zanim zaskoczy. Czy macie taki sam problem? Czy w waszych d13b2 odpala silnik na "cyk" bez gazu.

3. Czytalem post kolegi u ktorego po odpaleniu d13b2 pojawiala sie chmura bialego dymu. Wynikalo, ze uszczelka jakas tam musi byc wymieniona bo plyn do chlodzenia dostaje sie do komory spalania. No u mnie tez szczegolnie przy zimnym silniku troche kopci ale zastanawiam sie jak duza chmura powinna to byc?

Z gory dzieki za pomoc, czekam na odpowiedzi, pozdro!

Lcfr
25-11-07, 18:33
1. wiatrak włacza sie w sytuaji wysokiej temp płynu-czyli tylko "chwilowo"
2. wg mnie normalne w tym silniku
3. na odległosc nik Ci tego nie powie

Gigabyte
25-11-07, 21:58
jesli chodzi o dodawanie gazu to mam tak samo inaczej potrafi nawet w ogole nie odpalic ale juz sie przyzwyczilem ze jak odpalam zimny silnik to zawsze kilka razy depne na gaz oczywiscie przy wylaczonym zaplonie !

jogal
25-11-07, 22:34
Przed odpaleniem d13 nalezy nacisnąć gaz do dechy i puścić, wtedy odpala na dotyk bez gazu(wyczytałem to w oryginalnej instrukcji pojazdu)!! Tak nalezy to robić bo wtedy uruchamiamy urządzenie rozruchowe w gaźniku, a jeśli temp powietrza wynosi poniżej 0 stopni to nalezy nawet kilka razy nacisnąć gaz do dechy, odpalamy oczywiście bez gazu...

faecd
26-11-07, 11:16
Dzieki za cenne uwagi, ja robilem troche inaczej:p lekko, bardzo lekko mielac rozrusznik!. Pozdro

wO_OjTaS
26-11-07, 11:54
Witam

Co do odpalania, sprawdzilbym jeszcze swiece, w ASO powiedzieli mi ze to powinno zalatwic problem - wymienilem i rzeczywisice dziala bez problemu.

Wiatrak - rzeczywiscie wlacza sie tylko w sytuacjach ekstremalnych (u mnie, na luzie musialem wciskac gaz do dechu okolo 5-7 min zeby sie wlaczy), zawsze mozna sprawdzic termostat (jesli sie nie myle).

Co do kopcenia - jak jest zimno chmurka zawsze bedzie wieksza, ale na odleglosc nikt nie stwierdzi czy cos jest nie tak.

Pozdrawiam
Wojciech

faecd
26-11-07, 12:06
hehe...zmienialem ostatrnio swiece i rzeczywiscie efekt piorunujacy, odpala na cyk ale.... po tygodniu juz nie bylo tak bosko, trzeba bylo depnac gazu:/

A wlasnie, jak u was chlopaki z temperatura? na moim d13b2 wskazuwka lezy, doslownie lezy, czasami po przejechaniu okolo 30 km lekko podskoczy. Generalnie p[owinienem sie cieszyc tak niska tempertaura ale czy to nie jest zle? Czy moze to byc termostat? kurcze bede musial go wykrecic i sprawdzic:/...heh

patyk_lks
26-11-07, 12:26
Generalnie p[owinienem sie cieszyc tak niska tempertaura ale czy to nie jest zle?

haha to jest bardzo źle. To jest tak samo złe jak przegrzany silnik. Auto ma optymalną pracę...smarowanie w wąskim zakresie temperatury ok 80-90. Wedlug mnie masz cos z termostatem. Zainteresuj sie tym bo idą chłody.

wO_OjTaS
26-11-07, 12:48
mysle ze autko powinno nagrzac sie do polowy juz po ~10 minutach jazdy po miescie ( u mnie tak jest). Wczesniej tak mi sie nie grzal i problemem byl rzeczywiscie termostat.

Co do swiec i odpalania. U mnie jest juz okej od okolo 2 miechow, nawet na mrozie bez problemu odpala (nie dodajac gazu). Moze kable zaplonowe ?

Pozdrawiam
Wojciech

faecd
26-11-07, 22:31
oh my gosh...i znowu bedzie dlubania...powiem wam, ze od miesiaca weekend w weekend grzebie a to pod macha a to cos we wnetrzu zmianiam i juz myslalem, ze skonczylem...

coz, sie chce miec spoko autko sie musi pomeczyc czlowiek:/

Dzieki chlopaki!!!

Chaoz
27-11-07, 17:10
1. wiatrak dzial po nagrzaniu do odp temperatury
2. tak jak wszyscy pisza - normalka ;)
3. teraz moze ci byc ciezko z tym dymem bo zimno i i tak i tak bedzie chmura. Sprawdz czy nie ubywa ci plynu chlodinczego i jesli nie bedzie zadnych wyciekoiw na chlodnicy/wezach/pompie to wypdaloby sprawdzic czy spaliny nie ida w uklad chlodzenia poprzez uszczelke [przynjamniej u siebie tak sprawdzilem i byla walnieta w 2 miejscach]
3i pół ;) najprawdopodobniej termostat nie dziala i leci caly czas w calym obiegu.
pozdro

ps i wpadaj na spota w koncu to go obadamy :aloha:

osik
24-12-07, 19:05
Dzieki za cenne uwagi, ja robilem troche inaczej:p lekko, bardzo lekko mielac rozrusznik!. Pozdro

:ścianaaa: :ścianaaa: :ścianaaa:

Silnik na gazniku odpalasz:
zimny-wciskasz pedał gazu do końca,puszczasz i odpalasz
bardzo zimny[mrozy]-wciskasz 3 razy do końca,puszczasz i odpalasz
ciepły-wciskasz pedał gazu do połowy i trzymiąc w tej pozycji odpalasz-odpali puszczasz
gorący-wciskasz do końca pedał gazu i trzymiąc w tej pozycji odpalasz-odpali puszczasz

To nie wtrysk,że paliwo zostaje podane jak zaczniesz kręcic ...tu musisz mu zapodać z buta :]
Wszystko jest opisane dokładnie w "obsługa H Civic" czy jakos tak....

wierzba
24-12-07, 23:14
Z termostatem miałem podobny problem.

Jak jechałem trasą w zimę i włączyłem mocniej ogrzewanie to wskazania temp. malały - po wymianie problem zniknął.

Tobie radzę to samo - zwłaszcza,że za termostat nie zapłacisz strasznej ceny.

Pozatym mając już nie pierwszej młodości auto przyzwyczaj się do tego,że zawsze znajdzie się coś do zrobienia,ale przeważnie tylko jakieś pierdoły -na nasze szczęście to Honda :aloha:

Skoti
25-12-07, 10:37
Jak ci temp silnika sie nie podnosi to prawdopodobnie termostat.

matss17
25-12-07, 10:48
Polecam każdemu lektóre pod tytulem "Sam naprawiam Honde Civic" można ją pobrać przez program eMule Tam jest wszystko dokladnie opisane

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 ]
Swoją drogą moja hanka nagrzewa się poprawnie już po przejechaniu około 4-5 km nawet przy temperaturze - 10 nagrzewa się pod połowe.. Ale pojawia się problem jeśli jade z pożądnej góry na 5 biegu nie trzymając wogóle nogi na gazie dajmy na to przez około 4 km Temperatóra potrafi spasc prawie na dolną kreske ? czy to normalne czy powinienem wymienić termostat? Płyn ok chmury brak Ogólnie nic pozatym ciekawego nie odkryłem.

Matek-skc
25-12-07, 10:53
zimny-wciskasz pedał gazu do końca,puszczasz i odpalasz
bardzo zimny[mrozy]-wciskasz 3 razy do końca,puszczasz i odpalasz
ciepły-wciskasz pedał gazu do połowy i trzymiąc w tej pozycji odpalasz-odpali puszczasz
gorący-wciskasz do końca pedał gazu i trzymiąc w tej pozycji odpalasz-odpali puszczasz co ma dac wciskanie gazu przed odpaleniem??????przeciez paliwo pojdzie dopiero jak papka zacznie pompowac!!bez sensu......... mi pali bez zadnego deptania gazu w podloge

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 ]

1. Ostatnio zmienialem plyn w chlodnicy i po odpaleniu silnika zauwazylem, ze wentylator (wiatrak przy chlodnicy, od srodka) wcale sie nie kreci:/ dziwne...tutaj pytanie. Czy w waszych (szczegolnie d13b2) taki wiatrak sie kreci odrazu po odpaleniu silnika, na jalowym biegu. Tak mi sie wydaje, ze jezeli u mnie wszystko gra to moze wiatrak sie wlacza sam przy jakiejs konkretnej predkosci, a jadac ciezko otworzyc maske i zerknac:) wiatrak jest po to zeby wychlodic rozgrzany silnuk , wlacze sie przy 90-95 stopniach

osik
25-12-07, 12:07
co ma dac wciskanie gazu przed odpaleniem??????przeciez paliwo pojdzie dopiero jak papka zacznie pompowac!!bez sensu......... mi pali bez zadnego deptania gazu w podloge

:aloha:
no jasne masz racje....... ta książka powstała dla picu,a ten co kazał deptać gaz przed odpaleniem robił to z przyzwyczajenia,od kiedy deptał kapuste w piwnicy tak mu zostało do dziś
Ja bez deptania odpalam po około 5 kręceniach.... a z deptaniem od szlagu wiosna/lato/zima
http://www.lideria.pl/img_big/3071.jpg
:d

Matek-skc
25-12-07, 12:13
ten co kazał deptać gaz przed odpaleniem robił to z przyzwyczajenia,od kiedy deptał kapuste w piwnicy tak mu zostało do dziśhehe pewnie tak :piwo2:

Lcfr
25-12-07, 12:13
co ma dac wciskanie gazu przed odpaleniem??????przeciez paliwo pojdzie dopiero jak papka zacznie pompowac!!bez sensu......... mi pali bez zadnego deptania gazu w podloge


na wyłączonym silniku:
zdejmij pokrywe osłaniajaca gaźnik... popatrz w przepustnice i niech ktos naciśnie pedał gazu a zobaczysz, ze paliwo "siknie"
to jest to paliwo, które zostaje w przewodach i na 1 "sikniecie" ;)+2gie mniejsze :) wystarcza go...
wiem bo sam to sprawdzałem jak miałem d15b3 (przypadkowo- jak czysciłem przepustnice to na to natrafiłem)
wiec nie jest tak do końca ze poda paliwo tylko jak pompka działa...

Matek-skc
25-12-07, 12:22
i takie "sikniecie" ma wystarczyc na 4 gary??az dzisiaj sprawdze czy to deptanie w podloge przed zapaleniem cos pomoze

osik
25-12-07, 12:31
i takie "sikniecie" ma wystarczyc na 4 gary??az dzisiaj sprawdze czy to deptanie w podloge przed zapaleniem cos pomoze

jest minus to depnij 3 razy

matss17
25-12-07, 12:33
u mnie zawsze zapala od szczała jak mu wcisne 2 razy gaz w podłoge zanim zakręce.. Jeśli tego nie zrobie to musze krecić i kręcic. Wniosek???? Moze ktoś mi jakiegoś podawacza paliwa zamontował albo bak przychodzi do gaźnika i pije z nim banie!!! tego niewiem ale wiem ze to działa!

Skoti
26-12-07, 01:42
Ja prawie zawsze muszę depnąc, zdarza sie że odpali bez naciśnięcia ale po dłuższym postoju (min5h) nie ma opcji żeby zapaliła. Mogę krecic aż zajadę akumulator

qba1983
26-12-07, 11:01
oze ktoś mi jakiegoś podawacza paliwa zamontował albo bak przychodzi do gaźnika i pije z nim banie!!! tego niewiem ale wiem ze to działa!
nic nadzwyczajnego, przeciez w manualu i innych zrodlach o silnikach hondy w gazniku jest napisane wyraznie ze nalerzy wcisnac pedal gazu przed uruchomieniem. Jest tez cos takiego ze jak nie chce odpalic nalezy wcisnac pedal do polowy i wlaczyc rozrusznik.
czytac panowie czytac

p.s. w książce "sam naprawiam" na stronie 77 jest ladnie opisane jak uruchamiac silnik.

osik
26-12-07, 12:05
jeszcze jeden wniosek:
czytajcie conajmniej strone do tyłu bo juz 5x piszecie o tym samym :aloha:

Matek-skc
26-12-07, 15:02
po dłuższym postoju (min5h) nie ma opcji żeby zapaliła. Mogę krecic aż zajadę akumulatormoja raz stala tydzien,bez zadnego deptania zapalila od razu....chyba twoja hanka domaga sie malego remontu :d

faecd
28-12-07, 17:40
A ja chlopaki nie bardzo rozumiem ta filozofie z odpalaniem bo to nie ma skladu ani ladu wg mnie!
Na poczatek zalozmy ze mamy zwykly silnik i zwykly gaznik. jest zimno, wciskamy pedal gazu, benzyna 'wsikuje' sie do silnika, odpalamy silnik, leci iskra rozrusznik zakreca, benzyna sie zapala od iskry jest wybuch i sie kreci silnik.

Taka chyba jest cala filozofia, a teraz odnosnie instrukcji jest b zimno okej cisniemy ze trzy razy pedal gazu, duzo benzyny dostaje sie do komory spalania i jest fajnie,

jak jest zimno to rraz pedal i analogicznie, okej

ale teraz jak silnik jest cieply/goracy na cholere mu dawac jeszcze benzyny i na co trzymac wcisniety do polowy/konca pedal gazu, na co mu ciagle podawac benzyne???

Czy ktos jest w stanie mi to wytlumaczyc? Jak dla mnie z punktu widzenie fizyki to metoda ta raczej nie ma wiekszego sensu:/

matss17
28-12-07, 22:52
Bo inaczej kręcisz i kręcisz, a rozrusznik obróci kilka razy i dopiero sobie do gaźnika naciągnie, wtrysnie do komory i zapali...
A tak po co kręcić?? wciskasz raz w podłoge, i odpala od szczała! bez zbędnego krecenia... ;) Bardzo przydatne zwłaszcza teraz kiedy jest zimno i nie każdy akumulator jest w stanie wytrzymać kręcenie... Pozatem ogólnie uważam ze to zdrowsze dla silnika takie '' od szczała '' Niż kręcenie zwłaszcza na zimnym. Nom ale jak ktoś jest uparyty jak osioł to niech sobie kręci!! I dozyna :brawo3:

Lcfr
28-12-07, 22:59
Bo inaczej kręcisz i kręcisz, a rozrusznik obróci kilka razy i dopiero sobie do gaźnika naciągnie, wtrysnie do komory i zapali...
A tak po co kręcić?? wciskasz raz w podłoge, i odpala od szczała! bez zbędnego krecenia... ;) Bardzo przydatne zwłaszcza teraz kiedy jest zimno i nie każdy akumulator jest w stanie wytrzymać kręcenie... Pozatem ogólnie uważam ze to zdrowsze dla silnika takie '' od szczała '' Niż kręcenie zwłaszcza na zimnym. Nom ale jak ktoś jest uparyty jak osioł to niech sobie kręci!! I dozyna :brawo3:

Jest cos w tym prawdziwego....
1 "depniecie" czasem spoorooo zmieniało jak pamietam gaźnik swój...
to było analaogiczne do upalów ok 30st. C kiedy juz po godzinie paliwo odparowywało z gaźnika i też zapłon był opóźniony....

loot
28-12-07, 23:02
a jak silnik nie jest na gaźniku?

Lcfr
28-12-07, 23:07
a jak silnik nie jest na gaźniku?

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310

ps. Twoj...sądząc po opisie nie jest....

karpik85
28-12-07, 23:08
jak masz wtrysk, to pompka jest elektryczna i po włączeniu zapłonu podpompowuje paliwo do wtryskiwaczy, więc jak tylko włączysz rozrusznik to wtryskiwacze podają paliwo do cylindra. Nie trzeba naciskać gazu, tylko możesz odpalać bez jego dotykania.

A w gaźnikowym tak jak Koledzy wyżej napisali, w każdym aucie gaźnikowym tak jest, nie tylko w Hondach.

loot
28-12-07, 23:34
ps. Twoj...sądząc po opisie nie jest....
ano właśnie :)


Nie trzeba naciskać gazu, tylko możesz odpalać bez jego dotykania.
tak właśnie robię.
dzięki.

faecd
28-12-07, 23:58
odpala od szczała to dlaczego na zimny silnik tego nie stosujemy? tylko pompujemy i potem puszczamy pedal i przekrecamy kluczyk?

Na cieplym od strzala noga w podloge i krecimy trzymajac gaz docisniety to ma sens ale technika dedykowana na zimny silnik nie ma za bardzo

karpik85
29-12-07, 08:17
Kolega Osik już to tutaj raz napisał ale ja jeszcze raz dokłądnie zacytuje książkę:

Rozruch Silnika

Silnik gaźnikowy z automatycznym urządzeniem rozruchowym:

- Silnik Zimny: Wcisnąć pedał przyspieszenia jeden raz do oporu, zwolnić pedał i uruchomić silnik
- Jeżeli temperatura otoczenia jest ujemna lub samochód nie był uruchamiany przez kilka dni wcisnąć całkowicie dwa do czterech razy i zwolnić pedał przyspieszenia.
- Silnik ciepły: Wcisnąć pedał przyspieszenia mniej więcej do połowy i przytrzymać w tym położeniu. Zwolnić pedał przyspieszenia po uruchomieniu silnika.
- Silnik gorący: Wcisnąć całkowicie pedał przyspieszenia i przytrzymać w tym położeniu. Zwolnić pedał przyspieszenia po uruchomieniu silnika.

H.R. Etzold - HONDA CIVIC Sam naprawiam samochód

Generalnie ten temat jest kolejnym potwierdzeniem mentalności Polaków, którzy najpierw użytkują sprzęt i dopiero w przypadku problemów z nim zaczynają czytać instrukcje obsługi, a nie potrafiąć jej zrozumieć zadają pytania dlaczego jest tak, a nie inaczej. Skoro ktoś kto zaprojektował ten gaźnik, silnik oraz jego urządzenie rozruchowe zaleca robić tak, to widocznie tak musi być, więc zanim ktoś zacznie pisać posty, ze mu auto ciężko pali to niech może najpierw manual poczyta zamiast wymieniać pół samochodu.

matss17
29-12-07, 13:08
Ja zawsze wciskam dwa razy zanim przekręce rozrusznikiem, czyba ze jest ciepło to raz..

Kolega wyzej ma racje, a jak ktoś chce na upartego sobie odpalac po swojemy to juz jego sprawa!! hania wiele zniesie

loot
29-12-07, 15:34
no dobrze, ale kolega pyta o uzasadnienie, a to jest odpowiedź w stylu: "bo tak".

qba1983
29-12-07, 16:07
ale kolega pyta o uzasadnienie
ale tu jest uzasadnienie.

Skoro ktoś kto zaprojektował ten gaźnik, silnik oraz jego urządzenie rozruchowe zaleca robić tak, to widocznie tak musi być
czego jeszczce oczekujesz ?? inżynierowie Hondy zaprojektowali to w ten sposob, dali instrukcje, wiec o co chodzi ??
to tak jak bys pytal czemu w instrukcji pralek automatycznych, pisza ze trzeba odkrecic zawor doplywu wody do pralki, przed jej wlaczeniem...

p.s.pedal gazu w gazniku wcisak sie po to zeby przed odpaleniem podac odpowiednia dawke paliwa. jak masz wtrysk to pompa i wtryski robia to za ciebie.

faecd
30-12-07, 01:39
"Otaczaja mnie glupcy" czy wy nie rozumiecie po polsku? Want me to ask you the same stuff in english? Can't you explain me the thing why there is the difference between startin a cold/cooled engine and a worm/hot one&what is this for, essencially! I don't think it's to complicated to understand such a simple question! :bicie:

Jedynie to swiadczy o tym, ze nie macie wiedzy na ten temat, wiec po co piszecie bzdurne posty cytujac po raz n-ty ksiazke? Juz ja 2 razy przestudiowalem tylko nie potrafie pojac idei rozwiazania, i o to sie rozchodzi!

Jak ktos nie jest w stanie odpowiedziec niech nie pisze w ogole, ewentualnie przekieruje mnie do jakiegos konkretnego zrodla informacji!

Respect

HOMASZEK
30-12-07, 10:20
"Otaczaja mnie glupcy" po co sie w ogóle zalogowałeś na tym forum...dla mnie to jest niezrozumiałe, żeby obrażać innych którzy chcieli pomóc...
kolego zadałeś pytania co najmniej co drugi post to odpowiedz na nie, a ty jeszcze czegoś pojąć nie możesz

Jedynie to świadczy o tym, ze nie macie wiedzy na ten temat, wiec po co piszecie bzdurne posty cytując po raz n-ty książkę?
a co ci mają cytować "Romeo i Julię" po to została ta książka napisana żeby sobie coś doczytać jak sie czegoś nie wie...przecież nikt ci nie zacytował tego z książki kucharskiej tylko z manuala, więc jak tak piszą to tak jest...
:czerwona kartka:

Lcfr
30-12-07, 12:39
Jedynie to swiadczy o tym, ze nie macie wiedzy na ten temat, wiec po co piszecie bzdurne posty cytujac po raz n-ty ksiazke? Juz ja 2 razy przestudiowalem tylko nie potrafie pojac idei rozwiazania, i o to sie rozchodzi!
Jak ktos nie jest w stanie odpowiedziec niech nie pisze w ogole, ewentualnie przekieruje mnie do jakiegos konkretnego zrodla informacji!


Zaczynasz z dziwnej strony...
Ludzie dali Ci odpowiedz jak należy postępowac:


Silnik gaźnikowy z automatycznym urządzeniem rozruchowym:

- Silnik Zimny: Wcisnąć pedał przyspieszenia jeden raz do oporu, zwolnić pedał i uruchomić silnik
- Jeżeli temperatura otoczenia jest ujemna lub samochód nie był uruchamiany przez kilka dni wcisnąć całkowicie dwa do czterech razy i zwolnić pedał przyspieszenia.
- Silnik ciepły: Wcisnąć pedał przyspieszenia mniej więcej do połowy i przytrzymać w tym położeniu. Zwolnić pedał przyspieszenia po uruchomieniu silnika.
- Silnik gorący: Wcisnąć całkowicie pedał przyspieszenia i przytrzymać w tym położeniu. Zwolnić pedał przyspieszenia po uruchomieniu silnika.

H.R. Etzold - HONDA CIVIC Sam naprawiam samochód


Jezeli to rozumiesz a chcesz sie dowiedziec dlaczego tak dokładnie jest to poszukaj sam...
Zadajesz pytanie z cyklu: "dlaczego telewizor właczamy czerwonym guzikiem a nie niebieskim" - odpowiedz brzmi: "bo tak producent to przewidział !!"

Jeżeli chcesz poznac zasadę działanaia gaznika na zimnym/ciepłym oraz ssania to poszukaj w sieci+poczytaj manual+inne opracowania (chociaż nie wiem jaki rodzaj wiedzy jest dla Ciebie wymierny skoro instrukacja obsługi nie jest autorytetem) i poznasz techniczne niuanse jego działania... Po tym wszystkim i tak dojdziesz do tego, że niezależnie od tego czego sie doszukałes, obsługując swoje auto powinienes to robic tak jak producent przewidział.
kropka.


ps. nawet producent, dając instrukcję ddo auta nie rozpisuje sie nad złozonoscią np. procesu spalania, który jest w sumie podstawą całokształtu działania auta...

wunat
30-12-07, 12:58
"Otaczaja mnie glupcy" czy wy nie rozumiecie po polsku? Want me to ask you the same stuff in english? Can't you explain me the thing why there is the difference between startin a cold/cooled engine and a worm/hot one&what is this for, essencially! I don't think it's to complicated to understand such a simple question! :bicie:

Jedynie to swiadczy o tym, ze nie macie wiedzy na ten temat, wiec po co piszecie bzdurne posty cytujac po raz n-ty ksiazke? Juz ja 2 razy przestudiowalem tylko nie potrafie pojac idei rozwiazania, i o to sie rozchodzi!

Jak ktos nie jest w stanie odpowiedziec niech nie pisze w ogole, ewentualnie przekieruje mnie do jakiegos konkretnego zrodla informacji!

Respect

kurcze wiedzialem ze to d13 jest dziwne zle zeby mialo robaki mechaniczne zamiast koni?!

qba1983
30-12-07, 22:52
"Otaczaja mnie glupcy" czy wy nie rozumiecie po polsku? Want me to ask you the same stuff in english? Can't you explain me the thing why there is the difference between startin a cold/cooled engine and a worm/hot one&what is this for, essencially! I don't think it's to complicated to understand such a simple question! :bicie:

Jedynie to swiadczy o tym, ze nie macie wiedzy na ten temat, wiec po co piszecie bzdurne posty cytujac po raz n-ty ksiazke? Juz ja 2 razy przestudiowalem tylko nie potrafie pojac idei rozwiazania, i o to sie rozchodzi!

Jak ktos nie jest w stanie odpowiedziec niech nie pisze w ogole, ewentualnie przekieruje mnie do jakiegos konkretnego zrodla informacji!

Respect
kolego co sie tak napoinasz, cierpisz na bezsennosc... lepiej ci sie spi jak kogos zjeb...przed snem ?? oj widac ze pisanie po nocach nie jest najlepsza twoja strona :/

Lcfr powiedzail juz duzo, nie bede go i siebie powtarzal.

dodam tylko, ze jak chodzilem na fizyke do szkoly podstawowej( czasem sie to zadrzylo) to pani mowila ze benzyna paruje !! wiec na chlopski rozum, skoro podgrzana woda paruje szybciej to p[ewnie benzyna tez, dalej, ... jesli benzyna szybciej paruje w wyzszych temp, to zeby silnikowi bylo latwiej odpalic(zaskoczyc) trzeba go troche "zalac" wieksza iloscia paliwa( na samym starcie )bo zwykla dawka jaka wpada do gaznika mogla by zbyt szybko wyparowac i nie spalic sie w komorze spalania. A ze inzynierowie Hondy to lenie, nie zrobili zadnych udoskonalen w tym kierunku, poszli na latwizne i napisali w instrukcji obslugi ze do odpalenia silnka trzeba podpompowac paliwa do gaznika. swoja droga nie tylko w hadzie tak jest, a chyba we wszystkich gaznikach(sam pamietam ze maluch odpalalo sie dodajac gazu)
uff...
boze drogi, zastanawialem sie nad tym tak dlugo... a jak mnie glowa od tego zabolala, chyba cos jest w powiedzeniu ze "myslenie boli" :aloha:

piotrstrojek
01-01-08, 10:21
Panowie... bez zbędnych emocji... co do odpalania w D13B2 -> na zimnym silniku trzeba wcisnąć pedał gazu (tak jak to koledzy opisali) gdyż:
1. uruchamia to mechnizm ssania - czyli zamyka specjalną przesłoną dostęp powietrza - efekt do silnika podawana jest bardzo bogata mieszanka. Jeśli zdejmiecie sobie pokrywę filtra paliwa i siatkę to po naciśnięciu na pedał gazu, lub poruszenie przepustnicą zostanie zwolniony spust zaślepki ssania i zostanie ograniczony dostęp powietrza. Jest to świetnie widoczne, zaślepka ta zamuka w 90% przepustowość gardzieli gaźnika.
2. Prawdą jest że w silnikach z gaźnikiem nie ma podawanej większej ilosci paliwa przed rozruchem - ponieważ pompa mechaniczna zaczyna pracować w momencie odpalenia silnika - logiczne prawda. Paliwo o którym piszecie znajduje się w komorze pływakowej - z reguły wystarcza to do odpalenia i momentu gdy pompa zaczyna podawać benzynę. Aby paliwo nie "wyparowało" na gaźniku znajduje się zawór ciśnieniowy, który ma za zadanie uniemożliwić wycofanie się paliwa z komory pływakowej.
3. W kwestii wyjaśnienia czy paliwo które znajduje się w komorze pływakowej starczy do rozruchu, to paliwko to wystarcza do około 30-40 sek pracy silnika. Sprawdzone organoleptycznie :d Natomiast jeden cykl pracy pompy paliwa starcza na duzo więcej.