PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie/wymiana zbiornika paliwa



yonaszo
24-11-07, 18:07
jak w temacie. mam problem z poważnym syfem w zbiorniku. nawet dodatkowy filtr paliwa przed gaźnikiem nie daje rady na zbyt długo.

i teraz pytań kilka:
1) gdzie można wyczyścić zbiornik paliwa z całego syfu jaki tam zalega, ile może coś takiego kosztować i czy się opłaca?
2) może lepiej po prostu kupić nowy, tylko teraz kwestia - jeśli nowy, to gdzie można taki dostać w sensownej cenie - kiedyś widziałem na allegro chyba za 200 plnów, ale po samej gwarancji na tylko 1 rok, śmiem twierdzić, że jest raczej wątpliwej jakości.
3) a może kupić z jakiejś używki lub rozbitka ?

i jeżeli kupować to z jakim osprzętem powinienem go przygarnąć?

pzdr

skolopendra
25-11-07, 11:32
gdzie można wyczyścić zbiornik paliwa z całego syfu

w ogródku ,pod domem :d
.........zdemontować wziąć kerchera, wymyć ,wysuszyć .wlać pól litry spirytusu celem usunięcia resztek wody
.............i zbiornik jak nowy
..........................ps zmień stacje paliwową !!

yonaszo
25-11-07, 18:31
no niestety jest taki minus, że średnio mam jak to sam zrobić. raz, że nie mam czasu za bardzo, dwa że nie mam możliwości "technicznych", dla tego się pytam jak, gdzie i co.

p.s. stacje już zmieniłem, ale to najprawdopodobniej co innego i przyjechało z niemiec w zbiorniku.

Lcfr
25-11-07, 19:35
przy odrobinie cierpliwosci wyczysisz bez zdejmowania z auta...

nelq
25-11-07, 22:48
Czyli zlać to co masz korkiem spustowym, wlać wode, wylac, wlać, wylać, ...?

yonaszo
26-11-07, 01:27
tak jak pisałem, niestety nie mam raczej możliwości bawić się z tym samemu. nie mówiąc już o czasie.

zresztą podejrzewam, że zbiornik raczej nie ma płaskiego dna i nie wiem czy dało by radę dobrze go przepłukać, nie zdejmując go z auta. zwłaszcza, że syf jaki potrzebuję usunąć przykleja się do dna.

dlatego pytam - czy lepiej oddawać zbiornik gdzieś do czyszczenia (tylko nie bardzo wiem gdzie coś takiego można zrobić w Wwie i ile to kosztuje) czy może lepiej kupić jakąś używkę i dać takową do zamontowania w miejsce starego (tylko co powinno być w komplecie ze zbiornikiem)?

pzdr

siwas
26-11-07, 16:55
moze ktos powie czy duzo z tym roboty,zeby wyjac bak?
ew jakis tutorial:D

Efyr
26-11-07, 18:30
Hmm wiele nie pomoge, bo co prawda nie był to Civic tylko audi, i nie wyciągali do końca baku, a tylko trochę opuszczali aby móc bez przeszkód przewiercić dziure w podłodze bagażnika bez uszkodzenia baku.

A więc trzeba ściągnąć tylną część układu wydechowego, poluzować śruby na pasach trzymajacych bak, (dobrze wyciągnąć pompę i wypompować ile się da górą paliwa aby bak był lżejszy) i najgorsza część to przewody paliwowe, te idące i wracające od silnika, ale najgorszy w audi był ten od wlewu - trzebabyło odkręcać pod osłonką gumową koło wlewu i potem kombinować aby to wylazło i zeszło w dół.

Niewiele tym pomogę, ale przynajmniej już jakiś zarys będzie

Lcfr
26-11-07, 19:59
w civic mozna zrobic to tak, ze przez otwór pompy paliwa wlac wode i spuscic ją korkiem
jest on prawie w najniższym miejscu... kiedys to przerabiałem i wyszło całkiem spoko-dodatkowo okazało sie, ze syfu w baku nie było...
poza tym otwór pompy jest spory i mozna zajrzec/odessac/wyczyscic syf

problem w tym, ze trzeba to zrobic jak juz naprawde malo paliwa bedzie zeby było i bezpieczniej i ekonomiczniej

co do tego rozwiazania to jest jeszcze jedna sprawa
auta z pompa w baku maja własnie omawiany otwór który wiele ułatwia
gorzej moze byc z autami na gazniku (pompa przy silniku) moga nie miec otworu na pompe
aloe jak znam zycie to bak jest uniwersal- we wtryskach pompa a w gaznikach zaslepka itp.



rozwiazanie faktycznie wymaga czasu i umiejetnosci oraz miejsca
mozna tez oddac do warsztatu-warsztaty takie rzeczy robią ( w dieslachczesto jak siw wytraca parafina - albo jak ludzie "mylą sie" i leja inne paliwo niz jeżdzą)

siwas
26-11-07, 21:11
Lcfr,
napisz w kilku punktach jak mozesz co po kolei zrobic zeby sie dostac do baku itp oraz gdzie dolkadnie znajduje sie ten korek od spustu.
z gory dzieki

yonaszo
28-11-07, 22:50
Dobra, załatwiłem sprawę.
W mechanic.pl (bo tam miałem najbliżej), wzięli 180 plnów za czyszczenie zbiornika i przewodów paliwowych (wliczając demontaż i montaż zbiornika). Jutro odbieram, więc okaże się czy wszystko git.
pzdr