PDA

Zobacz pełną wersję : Przednia szyba zamarznieta od srodka



iQ...
24-11-07, 17:01
Mam problem z przednia szyba a mianowicie jak rano wstaje do pracy to przednia szyba jest od wewnatrz kompletnie pokryta lodem. Nie ma tak grubej warstwy jak na zewnatrz ale raczej w srodku nie powinno byc zadnego lodu na szybach. Ktos wie co jest tego przyczyna?

Wyrzyk
25-11-07, 13:16
witam, mi sie wydaje ze jest to możliwe, ponieważ auto w środku masz rozgrzane, jak je zostawiasz na noc, to jest spora różnica w temperaturach, szyba jest "nagrzana" a na zewnątrz temperatura mniemam w Helsinkach ujemna, i od wewnątrz osiada wilgoć.

_reggie_
26-11-07, 21:36
Witam,

U mnie też czasami szyba przednia (tylko) pokrywa się szronem od środka, ale to już muszą być mrozy przynajmniej -10 st.C i to tylko w granicach góra do 20 cm od jej dolnej krawędzi wyłącznie po dłuższym postoju (głównie noc).
Też myślałem, że coś nie halo, ale mam dwa potwierdzone przypadki podobnej sytuacji w dwóch corollach, więc nie robię z tego afery.

pozdro :agent:

an6968
18-12-07, 07:22
sprawdzonym sposobem jest zostawienie samochodu na noc przy ustawieniu nawiewu na nogi

iQ...
20-12-07, 20:16
Dzieki za odpowiedzi, juz myslalem ze tak sie dzieje tylko u mnie :d
Probowalem tez sposobu z ustawieniem nawiewu na nogi, rezultat ten sam. Ale to pewnie przez te nagle zmiany pogody, bo wieczorem pada a w nocy jest -10 i rano wychodzac do pracy drzwi nie moge otworzyc bo sa przymarzniete, ostatnio myslalem ze urwe klamke :bicie:

Matey
20-12-07, 20:24
Musisz miec wilgotne wnetrze.. Jakkolwiek to brzmi :D

Dziki HTL
26-12-07, 12:46
... nie nagrzewaj go tak mocno podczas jazdy a jeśli juz musisz to przy dojeżdżaniu do celu go ostudzaj (otwórz se szybkę czy coś) na parę minut. NIe będzie różnicy temperatur i zjawisko jeśli już wystąpi to w znikomej ilości

_reggie_
27-12-07, 21:57
Witam ponownie.

Potwierdzam rady poprzedników:
1. schłodzić wnętrze auta po dłuższej jeździe;
2. ustawić nawiew na nogi przy pozostawieniu auta na większych mrozach.

Ostatnio sprawdziłem i działa - szyba przednia od wewnątrz bez szronu.

pozdro :agent:

Pinio
27-12-07, 22:05
Przyczyną nieraz są wilgotne chodniki ktore puzniej odparowuja.

piroman
28-12-07, 16:31
Ja też ostatnio sprawdziłem manewr z ustawieniem nawiewu na nogi i od tego czasu jeszcze mi od srodka przednia szybka nie zamarzła więc jest OK

Leeo
12-01-08, 00:24
Przyczyną nieraz są wilgotne chodniki ktore puzniej odparowuja.

Dokladnie, ja to obstawiam.. Mialem takie parowanie w angliku 5D, bo przez dziurawy dywanik nalalo mi sie wody w tapicerke i pozniej mialem taki problem przez cala zime przy duzych mrozach. W focusie o dziwo nie bylo takiego problemu nigdy. Cos widocznie tkwi w tych hankach :) Ale w obecnej Hani nie mam takiego problemu, a dbam tylko o dywaniki, no i jezdze na klimie :)

iQ...
12-01-08, 00:34
No to czekam na duze mrozy, bo ostatnio se cos ocieplilo... Dzieki za wszystkie wskazowki, dam znac czy daly rade finskiej zimie :)