PDA

Zobacz pełną wersję : slabe swiatlo z lamp



arturbury
24-11-07, 00:56
no nie wytrzymam doslownie

sorry jesli powielam jakis temat, ale normalnie nie mam juz sil na te lampy. jecha;em przed chwila do sklepu zeby kupic sobie piwo i doslownie nic nie widzialem co sie dzieje przede mna. tak strasznie slabo swieca mi swiatla w civicu :/

zauwazylem wczesniej ze postojowki mi sie nie pala, ale to zlalem. Myslicie ze to wlasnie jest przyczyna?

musze powiedziec ze jak jade na "dlugich" to mozna powiedziec, ze wzglednie oswietla mi droge, ale na mijania nic nie widze :/

help

piotrstrojek
24-11-07, 02:33
Może masz rozregulowane - w sense że są za nisko ustawione... albo żarówki Ci się kończą... zacznij od wymiany żarówek i wizyty w jakiejś stacji diagnostycznej - niech Ci sprawdzą poziom świateł...

arturbury
24-11-07, 06:01
żarówki Ci się kończą... zacznij od wymiany żarówek

Moze i to bo musze przyznac ze przerazliwie slabe, ŻÓŁTE swiatlo daja.

A tak w ogole to wiadomo Wam cos o jakis lepszych sposobach oswietlania drogi? Mowie tu o rzeczach legalnych, a nie jakis cudach niewidach za ktore mozna co 5km dostawac mandat :afro:

skolopendra
24-11-07, 09:16
ze przerazliwie slabe, ŻÓŁTE swiatlo daja.

może ,żółte jest dobre,lecz tylko na mgłę ;)
kup porządne h4................... :agent:
.....................np takie jak ja mam............................................... ..... gt150
i przeczyść odblasniki lamp od środka

cbool67
24-11-07, 09:30
witam. Mialem to samo. W ogole nie widzialem drogi. Kupilem zarowki postojewe philips blue vision( swieca ekstra na bialo i bardzo mocne) oraz zarowki GE tungsram sportlight h4. Cena 30.50zl. Świeca dwa razy jasniej od poprzednich osram. Polecam te zarowki.

sadam
24-11-07, 10:22
A tak w ogole to wiadomo Wam cos o jakis lepszych sposobach oswietlania drogi? Mowie tu o rzeczach legalnych, a nie jakis cudach niewidach za ktore mozna co 5km dostawac mandat
kup xsenon 6000k i bedzie spoko, a psy niebeda sie czepiac jak bedziesz mily :)
polecam zarowki Tungsram mega light +60%.
kosztuje smieszne pieniadze a sa naprawde super.nie mam czytnika karty to Ci niepokaze ale mam na telefonie zdjecia gdzie na starych zarowkach widac tak jakby latarka poswiecil :lol:

Efyr
24-11-07, 12:19
Sprawdź też kostki, możliwe, że kable/kostki w kiepskim stanie i są duże straty prądu. Pomierz miernikiem jaki voltarz dochodzi

Możliwe też, że ktoś kiedyś użył mocniejszych żarówek w kloszach i odblaski się zmatowiły lub inaczej uszkodziły, wtedy lampy do wymiany

arturbury
24-11-07, 12:42
WOW! Te Philips'y sa *****...e drogie :/ 50zl za 2zarowki to troche duzo :(

Ciekawe jak one wygladaja w porownaniu do tych Tungsram'ów. Jak porownywalnie to nie ma co przeplacac. 20zl a 50zl to kolosalna roznica :/


Możliwe też, że ktoś kiedyś użył mocniejszych żarówek w kloszach i odblaski się zmatowiły lub inaczej uszkodziły

Nie wiem szczerze mowiac jak to sprawdzic. Zaczne moze od zarowek, a pozniej bede kombinowal jak nie bedzie duzej roznicy.

skolopendra
24-11-07, 12:47
Jak porownywalnie to nie ma co przeplacac. 20zl a 50zl to kolosalna roznica
obawiam się ze jest mała różnica na plus gt. ;) .i tylko 50zł mnie już świecą trzeci rok ,a dałem ok 80zł

Efyr
24-11-07, 13:24
Ktoś na forum podał linki do testów żarówek, gdzie była mierzona ilość lm i wyszło, że te philipsy i reszta drogich żarówek to przepłacanie za markę, bo świecą bardzo podobnie jak te teńsze

arturbury
24-11-07, 13:30
Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Zamiarowywuje sie na kupno lamp ringow do mojego cifa. Ciekawy jestem czy jest jakikolwiek sens kupowac zarowki bo nie wiem czy beda pasowaly. Jak myslicie, da rade je normalnie wciskac w te ringi?

skolopendra
24-11-07, 13:46
była mierzona ilość lm i wyszło

lumeny czyli intensywność świecenia nie jest decydującym elementem oświetlenia drogi drogi

ważna jest temperatura barwy światła !! i kąt załamania strumienia w samej żarówce
a te gt150 w testach z usa stały na pierwszym miejscu po lampach ksenonowych :agent:
a za nimi było koło setki różnych żarowek

cbool67
24-11-07, 22:42
do ringów nie wciśniesz tych zarowek bo w ringach są h1, a ty w swoich masz h4. Kup Sportlighty i nie sluchaj nikogo wiecej. Za 30zl sa extra. I nie pala sie tak szybko jak philipsy.

arturbury
25-11-07, 10:19
dzieki za odp. wychodzi na to, ze sie "chwile" wstrzymam z tymi zarowkami i zobacze co wyjdzie z tymi ringami. po co mam kupowac 2x to samo

Lcfr
25-11-07, 18:22
no nie wytrzymam doslownie

sorry jesli powielam jakis temat, ale normalnie nie mam juz sil na te lampy. jecha;em przed chwila do sklepu zeby kupic sobie piwo i doslownie nic nie widzialem co sie dzieje przede mna. tak strasznie slabo swieca mi swiatla w civicu :/

zauwazylem wczesniej ze postojowki mi sie nie pala, ale to zlalem. Myslicie ze to wlasnie jest przyczyna?

musze powiedziec ze jak jade na "dlugich" to mozna powiedziec, ze wzglednie oswietla mi droge, ale na mijania nic nie widze :/

help

tak juz jest w civic 5 gen-swiatła sa marne
rady pomocne:
- dobre zarówki
- instalacja na grubych kablach zprzekaźnikami
- dobre/nowe odbłysniki
- ew. ksenony

Efyr
25-11-07, 21:30
dobre/nowe odbłysniki
Idzie same odbłyśniki dostać i wymienić?
Bo wiem, że w niektórych aytach była taka możliwość, ale czy w Civicu też tak jest?

lukaszz
26-11-07, 14:21
mam honde d15b2 hatchback czy te zarowki h4 beda pasowaly do niej
bo chce kupic takie zarowki
http://moto.allegro.pl/item269566704_h4_xenon_super_white_12v_55_60w_uv_f ilter_gratis.html
i takie postojowki
http://moto.allegro.pl/item273410098__postojowki_led_w5w_nowosc_20_rabat_ na_start_.html

mcezi79
26-11-07, 14:44
mam honde d15b2 hatchback czy te zarowki h4 beda pasowaly do niej
bo chce kupic takie zarowki Skoro to H4 to będą pasowały.

Lcfr
26-11-07, 19:08
dobre/nowe odbłysniki
Idzie same odbłyśniki dostać i wymienić?
Bo wiem, że w niektórych aytach była taka możliwość, ale czy w Civicu też tak jest?

wymienic dasz rade
problem w tym skad wziać ładne nowe...
czasem taniej wychodzi kupic zamienniki DEPO

mackovv
26-11-07, 20:46
czasem taniej wychodzi kupic zamienniki DEPO

własnie mam podobny problem tylko w drugą stronę. Odbłysnik w jednej z lamp jest okej tylko szkło jest bardzo zmatowione bo jakis d...l robił polerkę lakieru z przodu maski i mu się "troche zjechało". Reflektor siweci przez to słabiej i rozprasza swiatło w górę.
Zastanawiałem sie nad wymianą samego szkła ale chyba z tym byłby problem,mysle ze nie byłoby to dobre i szczelne rozwiązanie po rozklejeniu,polerka tez nie wchodzi w grę,za bardzo zajechane.
Chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana na jakis nowy zamiennik.
Myslicie ze jest duza roznica pomiedzy jakoscia zamiennika np. TYC i originału Stanley?

plakon83
12-12-07, 00:52
Czy według was dobrym pomysłem na tymczasowe podniesienie skuteczności oświetlenia będzie polakierowanie odbłyśników(?)(metalowych wewnątrz lampy, w które skierowana jest h4)
Przy okazji rozklejania lampy zobaczyłem, że tego odbłyśnika kolorek raczej pochłania światło, nie odbija(szary, bardziej matowy, niż błyszczący)
Czy słuszną koncepcją byloby np polakierowanie tego elementu jakimś dobrym srebrnym, lub białym lakierem?

karpik85
12-12-07, 10:33
a który odbłyśnik masz na myśli, ten który odbija i kieruje strumień światła na droge, czy ten kapturek, który zasłania żarówke ?? Bo jeśli mówisz, o tym drugim to obawiam się, że możesz tylko pogorszyć sprawe jakimś malowaniem.

plakon83
12-12-07, 10:45
Niestety ten kapturek:) ale tak się składa, że mam jeden "zapasowy", polakieruję go i założe do jednej lampy, zobaczymy jaki będzie efekt:D

karpik85
12-12-07, 11:05
Ten kapturek ma za zadanie jedynie zasłaniać zarówke aby nie oślepiała innych kierowców. Podejrzewam, ze jeśli go pomalujesz od wewnątrz to moze powodować powstawanie jakichś refleksów świetlnych, chociaż oczywiście to tylko moje przypuszczenia. Mógłbyś jakieś foty porobić jak to bedzie wyglądało :d
Aha i mam jeszcze takie jedno szybkie pytanie: trudno rozebrać i złożyć lampe ?? Bo założyłem nowe żarówki i chciałbym jeszcze wyczyścić odbłyśnik, widziałem, że szkło jest zamocowane na zatrzaskach ale nie wiem czy jest jeszcze dodatkowo jakoś klejone ??

plakon83
12-12-07, 11:15
Powinieneś użyć opcji szukaj i na przyszłość jej używaj bo jest o tym dużo.
Rozgrzej LEKKO !! piekarnik, pościągaj zapinki z klosza, wsadź lampę do piekarnika, kontroluj temperaturę klosza, jak będzie już gorący(ale nie parzący !! ) to wyciągnij i rozkładaj, pewnie przyda Ci się do tego jakiś płaski przedmiot.

Można to też zrobić opalarką, ale nie testowałem.

Lcfr
12-12-07, 15:26
Niestety ten kapturek:) ale tak się składa, że mam jeden "zapasowy", polakieruję go i założe do jednej lampy, zobaczymy jaki będzie efekt:D

jak go polakierujesz to w temperaturze reflektora spali się/zaczernieje/zluszczy się...
marny pomysł




Można to też zrobić opalarką, ale nie testowałem.

http://hondatech.pl/viewtopic.php?p=21194&highlight=#21194

el_rogal
12-12-07, 19:58
ostatnio mialem to samo...
tak wiec kilka dni temu kupilem żarówki H4 Philips X-Treme Power +80%. Odziwo po wsadzeniu ich, różnica była kolosalna. Moj ojciec żeby nie być gorszym wsadził takie same do siebie i musze powiedziec ze pierwszy raz w zyciu widzialem wszystko na drodze a do tego:

http://img99.imageshack.us/img99/9226/img2864ut3.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=img2864ut3.jpg)

(może tego na zdjeciu nie widać) świeci mocniej niż w mercedesie na takich samych żarówkach :D

warto zainwestowac te 80 zł i wkoncu widzieć na drodze ^^