PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpórka



Bayer
04-11-04, 12:19
Witam

Mam cifa 91 i mam pytanko, czy jest sens montowania samej górnej rozpórki z przodu (czyli bez dolnej) ?

Bayer

hcc
04-11-04, 12:48
jest sens jak najbardzie, samochod stanie sie jeszcze sztywniejszy oraz co najwazniejsze utrzyma ci bude w jednym kawalku ;)

ARTX
04-11-04, 13:36
pewnie, ze jest sens a jak masz do tego zawieche to jest to koniecznosc :!:
mam taka rozporke na zbyciu :D

ignac
04-11-04, 14:08
ja mam tylko z przodu i przy obnizonych zawiasach w sumie jest niezbedna i konieczna aby buda byla sztywniejsza

TOMI 3D
04-11-04, 15:03
Mam i polecam. Mam zawias -35 mm i po założeniu buda jest sztywniejsza i w zakrętach auto o wiele lepiej się prowadzi.Pozdrawiam

przemir
04-11-04, 15:08
przepraszam ze sie wtynole - a jak ustawiacie geometrie po zalozeniu rozpurek i obnizeniu? nie w sensie jak to sie robi tylko w sensie na jakie parametry?

ARTX podeslij mi fotke rozporki i cene i powiedz czy pasuje do Vteca /przemir@interia.pl / THX

GTBart
05-11-04, 00:16
tez nosze sie z zamiarem zalozenia rozpureczki, mam oryginałki Sabelt'a po 250 zl wiec niedlugo siobie załoze!! :wink: zawieszka tez w dół wiec chyba to bedzie konieczne!!

jinjet
05-11-04, 00:41
a ja jak kiedys bylem u chojnackiego zrozumialem ze tylko gorna rozpurka jest bez sensu, nie da prawie rzadnej stabilnosci, gorna i dolna to tak, najlepiej ze soba polaczone tak jak w rajdowkach, alesama gorna to tylko dla bajeru.

Bayer
05-11-04, 00:42
Skoro mam tą w miarę spoko zawieche to rozpórke już chyba też kupie.
Nie jeździłem nigdy z rozpórką i mam nadzieje że różnica naprawde będzie sporawa (da się odczuć)

Teraz tylko pytanko, co najlepsze za najniższą cenę.
Myślałem tak do 150 zł - starczy ?

Pozdrawiam

Bayer
05-11-04, 00:44
No właśnie dlatego pytam czy sama górna coś da ? czy to tylko tak dla picu ?

bObOrObOl
05-11-04, 00:45
sama gorna to tylko dla bajeru.

Mam zupełnie inne zdanie. Odczułem znaczną poprawę stabilności auta zwłaszcza na zakrętach, po zamontowaniu przedniej górnej rozpórki. Pewnie, że lepiej mieć komplet rozpórek, ale to na zasadzie "lepsze jest wrogiem dobrego".

jinjet
05-11-04, 00:51
chojnacki demonstrowal mi to na jakims mechanizmie, z sama gorna i z obiema, nie pamietam co to bylo, roznica byla kolosalna, moze zle sie wyrazilem ze jedna jest dla bajeru ale za duzej stabilonsci raczej nie da, z fizycznego punktu widzenia .

elmer
05-11-04, 00:52
Ja mam tylko gorna rozporke i w porownaniu do opcji bez rozporek roznica jest KOLOSALNA.

LIO
05-11-04, 01:02
jinjet seryjnie w wielu autach, np w VTI, montuja tylko górna rozpórke, w Integrze z przodu i z tylu, ale nie wiem czy na dole tez. Wiec cos daje, nie jest to to samo co zestaw, ale kazdy taki element poprawia sztywnosc i zapobiega skrecaniu sie.

Bayer
05-11-04, 01:10
Ale na zdrowy rozum to coś jest w tym że lepiej jest mieć na dole i górze.
Jak się nie przegnie buda to sięprzegnie na dole zawiecha, cos bedzie musiało ulec. To w zasadzie mozna porownac do mechanizmu skladajacego sie z kilku belek polaczonych przegubowo. (albo sztywno) ;).

jinjet
05-11-04, 01:22
o tym wlasnie mowie, ze z fizycznego punktu widzenia to rozourka i tak nie przyjmie takich przechylow, owszem troche pomoze ale prawdzimy sens maja conajmniej 2, ale nieskuchaj mnie, jak by do mnie byly rozpurki to bym sobie kupil nawet jedna :P

hosi
05-11-04, 07:34
Orientuje się ktoś gdzie dostanę rozpórkę do mojego Civa (EG4, D15B2)??
Szukam pasującej już od dłuższego czasu, problem jest wysokim dolotem.
Mogę zrobić fotkę dla "unaocznienia" problemu :?

ARTX
05-11-04, 07:37
wklej, postaramy sie pomoc

hosi
05-11-04, 11:05
Tak to wygląda:

http://img115.exs.cx/img115/8966/DSC03082.th.jpg (http://img115.exs.cx/my.php?loc=img115&image=DSC03082.jpg)

http://img116.exs.cx/img116/9334/DSC03083.th.jpg (http://img116.exs.cx/my.php?loc=img116&image=DSC03083.jpg)

Chodzi o to że nad się nie zmieści bo klapa się nie zamknie, jeśli już to przed patrząc od przodu samochodu.

Chyba nie jestem jedyny z takim wynalazkiem :wink:

Pati
05-11-04, 11:23
powinna podejsc ta co ma japantoys - one sa lekko wygiete do przodu i powinna sie zmiescic.

Bayer
05-11-04, 11:54
Jakoś tak się zastanawiam, to np. wchodząc w zakręt mocno ile może sie powiedzmy buda zniekształcać ? niewiem 1 mm ? 2 mm ? róznica wysokości kielichów się zmieni...
Jakoś trochę mnie to dziwi.
Pozatym które rozpórki są lepsze z śrubą rzymską czy dedykowane pod konkretny samohód ?
i pytanko o rozpórke APF ?

ARTX
05-11-04, 12:12
Chyba nie jestem jedyny z takim wynalazkiem

mialem taka u siebie w poprzednim cifie, silnik taki jak twoj i jakos wlazla spokojnie - teraz jest na sprzedaz, przywioze ja jutro na dyno bo Bayer chcial zobaczyc.. a ona wlasnie jest APF

http://img121.exs.cx/img121/6953/artx5.jpg

hosi
05-11-04, 12:23
teraz jest na sprzedaz, przywioze ja jutro na dyno bo Bayer chcial zobaczyc.. a ona wlasnie jest APF


Elegancko! Gdzie ją kupiłeś? Rozumiem że Bayer bierze ją od ciebie?

Mystek
05-11-04, 13:26
ze sruba rzymska sa fajne bo se niby regulujesz ale slyszalem ze sie szybcie wyginaja czy nawet lamia bo to nie to samo co jeden sztywny element ...

Szymon Septic
05-11-04, 14:33
Jeszcze mam pytanie i ja czy przy zakupie rozporki nalezy sugerowac sie marka czy w tej branzy to raczej malo istotna rzecz...?? :roll:

Bayer
05-11-04, 16:44
A może ma ktoś założoną rozpórke w takim cifie jak ja mam ?
Jakiej firmy można dostać ? Szukam i wszędzie znajduje tylko do cifa po 91 roku.

bObOrObOl
05-11-04, 18:40
Podjedź do El-Tec'a, p. Wojtek na pewno coś ci wymyśli.

Wielki
05-11-04, 19:14
ja mam zalozoną tylko moja hondzia to model i-vt ...
wiec to tez co innego :?
jesli chodzi o firme to jacky z regulacją

ARTX
05-11-04, 19:45
rozporki to obojetnie jakie marki.. byle nie bylyby robione w szopie u p Henka :lol:

kto jest zainteresowany to jutro wezme ta ze zdjecia na dyno day wiec bedzie mozna przymierzyc i sprawdzic

Bayer
05-11-04, 19:57
Więc tak jak rozmawialiśmy, jutro postaram się być i jak coś zmieni właściciela ;)

Szymon Septic
05-11-04, 22:52
rozporki to obojetnie jakie marki.. byle nie bylyby robione w szopie u p Henka
Hmm konkretnie chodzi mi o rozporke jacky bo do mojego modelu na tuning.pl kosztuje 200zl z groszem(ze sruba rzymska).

Bayer
07-11-04, 17:35
Witam

No i już rozpórka założona.
NIewiem czy tak wiele daję bo mało jeździłem od tego czasu.
Narazie wielkiej różnicy nie zauważyłem, w sumie można powiedzieć żadnej. Może tylko świadomośc tego że ją mam ;) daję mi odczuć to tylko przy ostrym skręcie że auto mniej się przechyla.
Ale i tak zawsze lepiej że ona jest niż że jej nie ma ;).

Pozdrawiam

LIO
07-11-04, 19:30
no przy jezdzie na wprost to raczej nie odczujesz obecnosci rozpórki, ale wlasnie przy ostrym skrecie, zapobiega nadmiernemu wychylania sie auta.

rem36
07-11-04, 23:05
pamietajcie ze rozporka na gorze i na dole jest juz mocnym nie naturalnym usztywnieniem czesci samochodu co oznacza ze wszystkie dragania i odciazenia bedzie musiala przeniesc inna mniej sztywna czesc ( slupki podluznice progi itd) daltego stosowanie tak drastycznego usztywnienia wydaje mi sie bez sensu zwlaszcza w starszych samochodach. Rozporka tylko na gorze jest o wiele mniejszym usztywnieniem bo nie powoduje "zamkniecia" konstrukcji daltego tez efekt koncowy jest mniejszy ale i nagatywne skotki rowniez

Bayer
08-11-04, 01:00
Myśle że nie będzie źle, narazie nie zauważyłem złych objaw od niższego zawieszenia. Amorki mam narazie ustawione :
Przód ~ 60 %
Tył ~ 75 %

Ale już wiem że nie jest to dobre ustawienie i będę musiał się zebrać i to zmienić, ale to znów jakieś 5 h roboty bo niestety moje trzeba wyciągać całe z auta ;(.
Napewno teraz ustawie odwrotnie, twardszy przód a miększy tył.
Chyba że macie może już jakieś dobre podpowiedzi co do ustawienia.

Pati
08-11-04, 11:06
FF sie ustawia rowno twardo. przy FR albo AWD mozna kombinowac z rozna twardoscia i tak dalej...

GTBart
08-11-04, 11:12
a mnie sie wydaje ze przod powinien byc delikatnei twardszy, jakby nie patrzec tam jest silniczek! No ale jak zawsze moge sie mylic :grin:

ignac
08-11-04, 11:33
te rozporki co posiadamy w ofercie beda pasowaly do ciebie wiec jak co zapraszam do zakupow

boomer
08-11-04, 11:35
a mnie sie wydaje ze przod powinien byc delikatnei twardszy
Tyl tez musi byc twardy bo w ciasnym szybko pokonywanym zakrecie zobaczsz go obok siebie :)

Bayer
08-11-04, 12:02
Tak, tylko że przy tych ustawieniach to jazda z tyłu jest trudna do zniecienia, wydaje mi się jednak że trochę lepiej mieć przód twardszy, jadąc czuje poprostu każdą dziurke z tyłu.
Jadąc jakieś 120 km/h naszym nowym (w miarę nowym) mostem siekierkowskim czuje jakie ma fale poprzeczne ;).
Ale powiem że jestem zadowolny bo się trzyma super, naweet na moich zimóweczkach 165 ;). Na początku wymieniłem same sprężyki do normalnych amorów ( z tyłu już chyba nie żyły) i powiem że jest to bezsensu. Dopiero jak założyłem komplet to poczułem różnice jak ten samochód jeździ, ale cóż uczyłem się na swoich błędach.

GTBart
08-11-04, 17:26
Bayer, a ile dales za komplecik, (cio tam masz) bo mam taka samą bude jak ty i jestem ciekawy. Przymierzam sie do zmiany zawiechy i nie wiem cio wybrac, oczywiscie niestety pieniadze sa priorytetem!! :?

ARTX
08-11-04, 17:29
Bayer kupil odemnie sama gore - fest prais :D

SAJENS
08-11-04, 17:39
Panowie ja mam zlaozony zestaw rozporeczek na cale autko i pisalem tez w innych topicach ze po zalozeniu zestawu 4 rozporek autko w zakecie jezdzi jak gokardzik nie ma zludzenia ze autko sie wyslizguje.
Jak jechalem dosyc szybko i poczulem ze tylek wychodzi mi na zewnatrz to oznacza jedno ze na 100% idziesz slizgiem i trzeba ujac gazu a wczesniej takie same odczucie mialem w momecie jak wychylal sie samochod. Co jeszcze zniknelo po zalozeniu to kolysanie podczas nerwowych manewrow miedzy samochodami.
A to ze konstrukcja autka bardziej dziurki odbiera to prada bo jak teraz sie przejade po wroclawiu to mnie troszeczke k*****a bierze jak znowu zaczynaja mi latac plastiki.
(Jutro jad epo specjalny material ktorym sie wykleja wnetrze plasticzkow zeby nie stukaly. )
Ale ogolnie jak to niektorym mowilem efekt po zalozeniu 4 rozporek jest spory. Sa zdjecia kolega na spocie robil.
Pozdrawiam SAJENS

Bayer
08-11-04, 18:25
GTBart

Mam złożony komplecik KONI zółty, i springi Eibach Pro kit.
No i teraz dożuciłem rozpórkę. Cena.. hmm oczywiście była spora, ale ja to miałem można powiedzieć prawie 40 % taniej. Czy amorki około 1000 a sprężynki około 500. Wiec dla mnie rewelka. A tak poważnie to mam sklep gdzie normalnie można je kupić cos okolo 1550 zł (amorki).

killa_bee
19-02-05, 13:23
Ja ostatnio zainwestowałem w DROPZONE. Kupiłem i amortyzatory i sprężyny regulowane. Obniżyłem przód, tył trochę mniej. Wielkie mam plany, ale $ mało. No i czekam na przednią rozpórkę, bo już sam nie wiem czy zakładać wszystkie 4 :?

Nevada
19-02-05, 17:07
Jak jechalem dosyc szybko i poczulem ze tylek wychodzi mi na zewnatrz to oznacza jedno ze na 100% idziesz slizgiem i trzeba ujac gazuSAJENS

:shock: :shock: :shock:
w przednim napędzie przy utracie przyczepności tyłu ująć gaz?

Miałeś więcej szczęścia niż rozumu- to co napisałeś to najlepszy sposób na koncertowego dzwona- w takiej sytuacji jak opisałeś robi się dokładnie ODWROTNIE -gaz do dechy

Furious
19-02-05, 17:16
Jak jechalem dosyc szybko i poczulem ze tylek wychodzi mi na zewnatrz to oznacza jedno ze na 100% idziesz slizgiem i trzeba ujac gazuSAJENS

:shock: :shock: :shock:
w przednim napędzie przy utracie przyczepności tyłu ująć gaz?

Miałeś więcej szczęścia niż rozumu- to co napisałeś to najlepszy sposób na koncertowego dzwona- w takiej sytuacji jak opisałeś robi się dokładnie ODWROTNIE -gaz do dechy

Buehehe.. dokłanie, Nevada ma racje.
A działa to tak że:
Zakladamy ze tracisz przyczepność tylu, pewnym sposobem odzyskania przyczepnosci jest dociążenie tyłu samochodu, aby go dociązyć jest tylko jedna metoda, delikatnie dodac gazu.
W drugą strone podobnie, gdy tracimi przyczepność z przodu znaczy ze mamy dociazony tył wiec musimy przenieść siłe na przednie koła (dociązyć je) aby dociązyć przód trzeba puścic gaz.. badz leciutko depnąc na hamulec.
Troche fizyki i panowie sie gubia :twisted:

siemaR
19-02-05, 17:22
Sajens to kamikazze :D

Co jeszcze zniknelo po zalozeniu to kolysanie podczas nerwowych manewrow miedzy samochodami.
Nie szalej tak ziom, nerwowe manewry źle się kończą. sorki za OT, ale się uśmiałem jak wyobraziłem sobie te nerwowe manewry między samochodami z kołysaniem samochodu :lol:

SAJENS
19-02-05, 17:23
Nie chodzilo mi o ujecie gazu na pedale w momecie slizgu tylko o ujecie gazu czyli zwolnic i nie dochodzic do tej predkosci w luku jeszcze raz :). Moze zle sie wyrazilem, wiadoma sprawa ze jak slizg sie zaczyna to dodajemy gazu zeby autko wyciagac. Masz racje w momecie kiedy autko idzie slizgiem tylnymi kolami a my mamy naped przedni to gaz do dechy i ciagniemy :) :) :)

SAJENS

__________________________________________________ __________

Ale zobacz jak obrazowo napisalem odrazu sobie to wyobraziles :) HEHEHE
SAJENS

Octane
19-02-05, 19:09
killa_bee
Jak założysz Dropzony to opisz jakie masz odczucia z jazdy ok??

jinjet
20-02-05, 20:13
ja pojechalem po oslone pod silnik bo urwalem, ale cena 380zl mnie odstraszyla, kupilem rozpureczke na pocieszenie, mam nadzieje ze bedzie pasowala

3dan
09-05-07, 17:12
Witam mam prosbe do posiadaczy rozpurek w swoich civic-ach,kupilem rozpurke z civica 99r a moj jest z 97 nie ma w nim zadnych otworow do montazu tej rozpurki,jak mam ja zamontowac trzeba bedzie wiercic ?? jakby ktos mogl podeslac fotke zamontowanej rozpurki w samochodzie bylbym wdzieczny
Pozdro

paleta
22-05-07, 22:14
Hej Piszę tutaj w sprawie tej nieszczęsnej rozpórki do D15B2 :/ Czy ktoś kto ma takowe cudo może podać mi jakieś namiary gdzie można to dostać ?? jaka firma ?? strona www ?? cokolwiek ?? myślałem też o zrobieniu takiej we własnym zakresie ale potrzebowałbym konkretnych wymiarów Dzięki za każdą informację!!

Pozdrawiam Paleta !

Lipek
23-05-07, 16:02
Witam, u mnie wyglada to tak:

http://img129.imageshack.us/img129/2259/1002139ye0.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=1002139ye0.jpg)http://img239.imageshack.us/img239/4760/1002142ap8.th.jpg (http://img239.imageshack.us/my.php?image=1002142ap8.jpg)

bylo troche rzeźby przy śrubce od kolektora ssącego, która znajduje się pod rozpórką-dobrze wyregulujesz i bedzie ok. Ja kupilem ta rozporke na allegro-adres firmy, ktora to sprzedaje: www.mtuning.pl

Włóczykij
06-06-08, 13:14
temat obumarł. dużo pytań, dużo odpowiedzi ale swoich nie znalazłem. a jak ma się rozpórka do d13b2? możliwe jest wstawienie tak czegoś takiego? czy patelnia eliminuje takie podejście?

Homie
15-06-11, 22:29
Witam mam prosbe do posiadaczy rozpurek w swoich civic-ach,kupilem rozpurke z civica 99r a moj jest z 97 nie ma w nim zadnych otworow do montazu tej rozpurki,jak mam ja zamontowac trzeba bedzie wiercic ?? jakby ktos mogl podeslac fotke zamontowanej rozpurki w samochodzie bylbym wdzieczny
Pozdro
mam podobnie na dniach kupuje rozpórke z vti 5 gen'a i nie widzę żadnego punktu zaczepienia a z tego co mówi sprzedający na kielichy to nie wchodzi czyli rozumiem że trzeba wiercić czy po prostu kupić rozpórkę innej firmy?