PDA

Zobacz pełną wersję : Wariuje prędkościomierz w D15B2



drypaul
23-11-07, 18:24
Witam.
Mam problem z prędkościomierzem. Objawy są takie, że czasem działa prawidłowo (bardzo rzadko), czasem (też rzadko) pokazuje co mu się podoba, najczęściej 160 lub 180km/h, a czasem (prawie zawsze) stoi w miejscu na samym dole skali, nawet poniżej zera. Czasem też zdarzy mu się zrobić pełny obrót przez skalę :-)
Dodam, że obrotomierz i inne wskaźniki działają prawidłowo.
Czym to może być spowodowane? Mechanik mówi, że to wina jakiegoś czujnika przy skrzyni biegów i wymiana na inny (sprawny) by pomogła.
Czy to prawda?

PS. Prędkościomierz oczywiście elektroniczny, nie mechaniczny...

skolopendra
23-11-07, 18:36
Mechanik mówi, że to wina jakiegoś czujnika przy skrzyni biegów i wymiana na inny
jest to wielce prawdopodobne
ale wcześniej sprawdź kostki i połączenia może gdzieś styku nie ma

lyskacz84
26-11-07, 00:34
twoj mechanik ma racje, na 100% jest to czujnik predkosciomierza, tez to mialem, uzywke kupilem za 60zl + 20zl wymiana i wszystko jest juz ok, ale jak chcesz byc pewny to mozesz zrobic samodiagnostyke i jesli to czujnik to wykaze napewno (a opis jak sie to robi znajdziesz tu na forum, dodam ze jest to bardzo proste)

drypaul
26-11-07, 09:17
Dzięki wielkie. Poszukam w takim razie czujnika.

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 ]
Czujnik znalazłem na Allegro - czekam aż przyjedzie.
Mam jednak pewne wątpliwości. Na prędkościomierzu przy zerze jest taki mały wystający ogranicznik. Zapewne powinien on zatrzymywać wskazówkę, żeby nie schodziła poniżej zera.
A u mnie często schodzi ona niżej niż zero, a czasem robi pełny obrót przez tarczę.
Więc może nie jest to koniecznie wina czujnika, tylko może uszkodzony jest sam prędkościomierz?
Jeśli byłby winny czujnik, to wskazówka chyba i tak powinna zatrzymywać się na tym ograniczniku... :/
Może źle myślę...