PDA

Zobacz pełną wersję : nie moge wbić biegu



tymoteusz01
23-11-07, 08:33
Mamy taki problem, od kilku dni (od poczatku mrozów) nie mam mozliwosci ruszyc autem. nie moge wbic zadnego biegu tak jakby wszystko zamarzlo. pedal sprzegla czasem chodzi normalnie, czasem za pozno odbija. nie wiem co w takiej sytuacji robic? pomocy :hinczyk:

musze dodac ze po powiedzmy 30 minutach meczenia sie w garazu w koncu wbija mi sie drugi bieg a po kolejnych 30 min wchodza wszystkie, pedal sprzedgla caly czas nie chodzi jak nalezy (za pozno odbija) a biegi harcza.

Rikoo
23-11-07, 08:34
wydaje mi sie ze wysprzeglik sie popsul

tymoteusz01
23-11-07, 09:12
czy to powazne? jaka jest mniej wiecej cena naprawy? :(

mozes
23-11-07, 12:02
czy to powazne? jaka jest mniej wiecej cena naprawy? :(
Nowy wysprzęglik kosztuje chyba około 70pln no i płyn hamulocowy. Wymienić i po kłopocie. Jeżeli faktycznie to wina wysprzęglika.
Sprawdż ile masz płynu w zbiorniczku od sprzęgła. Jeżeli jest ok to poproś kolegę albo koleżankę no może byc tata, brat siostra ewentualnie mama nie ktoś z nich zasiądzie za sterami twojej furki i naciśnie sprzęgło a Ty podnieś maskę zdjemij (odsłoń) w miarę możliwości osłonę od wysprzęglika i zobacz czy podczas wciskania sprzęgła wysprzęglik chodzi czy nie.
pozdr

gruszkin
23-11-07, 13:16
pompa/wysprzeglik/płyn.

pompke mozesz za 15zł naprawic,wysprzęglik zalezy od stanu, ja powinienem w garażu mieć jeden wolny,moge oddac za 30+wysyłka. płyn no to wiadomo:).

Ja miałem podobnie i u mnie to była właśnie pompa i wysprzeglik-ale miałem dodatkowo luźny pedał co wskazywało na brak cisnienia w ukladzie.

tymoteusz01
23-11-07, 15:49
wysprzęglik zalezy od stanu, ja powinienem w garażu mieć jeden wolny,moge oddac za 30+wysyłka

sprawdze czy to wysprzeglik i dam Ci znac:)


dzieki wszystkim za odp