PDA

Zobacz pełną wersję : Civic dzisiaj prae razy nie odpalił



VOLUS
28-02-13, 19:06
Witam,dzisiaj mój civic(96 rok coupe) nie chciał odpalić pierwszy raz sie to zdarzyło jak go mam jeździłem cały dzień i było oki podjechałem do sklepu i po powrocie przekrecam kluczyk i zero reakcji nawet rozrusznik nie zakrecił i paliła sie kontrolka od imo razem z abs-em,po odłaczeniu aku na chwile odpaliłem auto bez problemu zgasiłem i znowu to samo czyli cisza plus kontrolki jak wcześniej,odłaczyłem znowu aku i odpalił,później sie przejechałem i auto już normalnie odpalało,wydaje sie że problem z immo tak? co można posprawdzac aby znowu coś takiegoo sie nie działo? acha zapomniałem dodac że mam lichy juz aku i czasami odpalam starterem....

piotreek23
28-02-13, 20:23
No to zacznij od wymiany akumulatora. U mnie też tak było jak akuś padał rozrusznik zero :) mimo że kontrolki się paliły.

wkostek
28-02-13, 20:37
Mi ten problem bardziej wygląda na tzw. zimny lut na przekaźniku pompy paliwa.

VOLUS
28-02-13, 20:44
No tak ale po tym jak odłaczyłem aku to autko odpaliło normalnie?

wkostek a gdzie jest ten przekaźnik? ale rozrusznik nic nie krecił tak jak by go nie było po przkreceniu kluczyka noi dodam że paliła sie kontrolka od immo

piotreek23
28-02-13, 21:42
Jakie masz napięcie na aku w stanie spoczynku. Może jest za niskie i poprostu elektronika wariuje. Zresztą IMMO odcina zapłon lub pompę paliwa a nie rozrusznik ( w każdym razie u mnie tak jest ;) ) ale widzę że jest taka możliwość.

sebastanlec
28-02-13, 22:25
a ja powiem ze to bedzie wina akumulatora, immo głupieje, sam robiłem przypadek zeby to obejsc i da sie i włąsnie immo odcinało rozrusznik, zero reakcji, u ciebie moze byc za słaby prąd i immo dostaje info ze ktos moze cos kombinowac bąz po prostu za mały prąd zeby immo odblokowac, ogólnie immi w autach blokuje 3 obwody tylko jest to róznie ale blokuje rozrusznik, iskre bądz pompe paliwa,
a jeszcze inaczej, sprawdz no ty dobrze połączenia akumulatora, klemy czy zasniedziałe i czy dokrecone

VOLUS
28-02-13, 22:28
Więc chyba bede musiał pomyslec o nowym aku acha i zauważyłem jeszcze dzisiaj że wolne obroty czasami sa za małe?

sebastanlec
28-02-13, 22:33
bo moze brakowac prądu z aku i bardziej jest obciązony alternator ale to nie koniecznie to, z obrotami jest róznie