PDA

Zobacz pełną wersję : DZIWNE ODPALANIE d13b2 POMOCY !!



Dj Kriss
22-11-07, 20:16
Witam , postaram sie opisać mój problem jaki mam w d13b2 noblesse 95 rok
A więc tak od miesiąca plus minus jakiś tydzień mniej czy więcej , mam problem z odpalaniem ,mrozy są jak na razie marne :kulk: -7 max no i problem tkwi w tym że :
Hania raz stoi pod gołym niebem a raz w garażu różnie bywa :oops: no i stoi sobie powiecmy noc wsiadamy do HANI kluczyk w stacyjkę przekręcamy i co się dzieje :
- zaczyna kręcic , kręci kręci nie umie zabrać kontrolki mi przygasają a później centralny zamek sam zamyka mi drzwi :evil: szok jak dla mnie no i odpala po 10 secundach +- , na ciepłym silniku nigdy mi się tak nie dzieje dopiero jak ochłodnie to czasami nie mówię że zawsze ale teraz prawie za każdym odpalaniem jak postoi dłużej niż 6 godzin takie coś się dzieje z strachu że pewnego razu wcale nie odpalę zrobiłem sam parę testów
- podłączyłem do aklumatora miernik (po 6 godzinach stania) stan aku naładowany
- podczas odpalania na mierniku ponad 14 V czyli ładuje
- aklumator sprawdziłem testerem takim co pokazuje poziom elektrolitu wszystko na OK
- 2 dni u elektryka samochodowego (warsztat) rozkręcony rozrusznik na części STAN JAK NOWY wszystko OK , dany aku NOWY wszystko ok ODPALANIE dalej to samo z kieszeni - 50 zł
- moje zdziwienie Tym większe gdy odbierałem samochód jak go odpaliłem to myślałem że mi rure wyrwie bo DYM BIAŁY że szok a obroty z kosmosu za niskie ;/ wogóle nie chciałem go odebrać z myślą że coś naknocili :bicz: rozgrzałem samochód wkręciłem na obroty no i jakoś już jeździ
- dalej mi to nie daje spokoju pojechałem do mechanika innego z wstępnej rozmowy doszliśmy do tego że mi ubywa płynu z chłodnicy co jakiś czas dolewam no i mechanik wyklucza zapłon stawia na uszczelkę pod silnikiem :kulk: jeszcze niby przy odpalaniu jak mi się tak zrobi mam sprawdzić czy świeca nie jest mokra :-| to niby pomoże stwierdzić to
w sumie nie wiem już co dalej robić przypadek naprawdę wydaje mi się dość dziwny CHŁOPAKI poratujcie może macie jakieś sugestie czekam na odpowiedzi , z góry dziex za pomoc . :alla:

skolopendra
22-11-07, 20:36
jak go odpaliłem to myślałem że mi rure wyrwie bo DYM BIAŁY że szok a obroty z kosmosu za niskie ;/
mi tak samo wygląda na to ze zalewa Ci cylindry płyn
.wiec uszczelka :/

Skoti
23-11-07, 09:31
Uszczelka pod głowicą do wymiany. A co do odpalania-wymieniałeś kable?

Dj Kriss
23-11-07, 17:18
Uszczelka pod głowicą do wymiany. A co do odpalania-wymieniałeś kable?

Kable nie ale minął jeden dzień autko stoi na dworze jak narazie znowu pali od pierwszego już sam nie wiem o co comone :( :bicie: :/ :(

ivan667
23-11-07, 17:56
moze t oblahostka ale warto wcisnac 2 razy pedal gazu przed zakreceniem (ssanie sie wlaczy) z tym duzo latwiej odpalic, ale oprocz tego to niepokojace co sie dzieje

hondzik
25-11-07, 14:33
Zanim się zabierzesz za uszczelkę pod głowicą, to warto chyba sprawdzić kompresję.

javor
25-11-07, 17:06
pisząc że kontrolki przygasają masz na myśli normalne przygasanie czy gasną prawie całkiem? jak całkiem to zprawdź klemy akumulatora kable i masy silnika.
a co do lania sie płynu do cylindrów to chyba wystarczy sprawdzić czy olej jest w dobrym stanie i czy go nie przybywa, no i czy na odpalonym silniku i odkręconym korku nie lecą bąbelki powietrza w zbiorniku wyrównawczym.
ponadto równie dobrze mogła ci paść jakaś uszczelka w gaźniku albo pompka paliwa i po kilku godzinach gaźnik jest pusty i trzeba długo kręcić aż się zaleje benzyną.
no i warto też sprawdzić kable zapłonowe i palez z kopułką bo jak siadają to właśnie najbardziej w wilgotne dni można to odczuć.

GitZ
26-11-07, 09:16
Może kolega napisze dokładnie jak uruchamia silnik. Czy pompuje wcześniej gaz, czy uruchamia przy włączonych światłach itp.

Dj Kriss
26-11-07, 22:14
pisząc że kontrolki przygasają masz na myśli normalne przygasanie czy gasną prawie całkiem? jak całkiem to zprawdź klemy akumulatora kable i masy silnika.
a co do lania sie płynu do cylindrów to chyba wystarczy sprawdzić czy olej jest w dobrym stanie i czy go nie przybywa, no i czy na odpalonym silniku i odkręconym korku nie lecą bąbelki powietrza w zbiorniku wyrównawczym.
ponadto równie dobrze mogła ci paść jakaś uszczelka w gaźniku albo pompka paliwa i po kilku godzinach gaźnik jest pusty i trzeba długo kręcić aż się zaleje benzyną.
no i warto też sprawdzić kable zapłonowe i palez z kopułką bo jak siadają to właśnie najbardziej w wilgotne dni można to odczuć.

Witam
1. Kontrolki gasną prawie całe alarm tzn centralny zamek zamyka mi drzwi ale tylko jak jest minusowa temperatura !! :( odpalasz przydlawi go że nie umi zakręcić drzwi mi zamknie i po chwili odpala ale to jest aż bolesne :(
2. Olej wymieniony niecałe 3 tysiace temu ( stan igła ani mniej ani więcej )
3. Co do uszczelek nie sprawdzałem
4. Kable i kopułka też lukne
5. W d13b2 chyba nie ma pompy paliwa :( z tego co mi ktoś kiedyś gadał

Dzięki za sugestie muszę to wszystko przeglądnąć , ale już mnie to męczy troszkę bo boje się że pewnego dnia wogóle nie odpale. :djablek:

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2007 ]

Może kolega napisze dokładnie jak uruchamia silnik. Czy pompuje wcześniej gaz, czy uruchamia przy włączonych światłach itp.

Witka odpalanie silnika u mnie wygląda następująco :
Podchodze do Hani zawsze otwieram ją z pilota , wsiadam przykładam magiczny ołówek do mrugającego światełka przykładam 3 secundy mijają wkładam kluczyk raz próbuje odpalać z wcześniejszym tipowaniem gazu a raz bez ( bez znaczenia cały czas się robi to samo ) przekręcam kluczyk no i się zaczyna jazda :
- 1 kontrolki mi przygasną widać konkretny pobór prądu w czasie przygasanie jak gdyby nie umi zakręcić poprostu go chwyta !! zamkną mi się drzwi same od siebie z alarmu po chwili może z 5 secund później na jednym przekręceniu z bieda odpala obroty na 1,5 standartowo bo jest zimny gasisz odrazu powiecmy samochód i odpala za pierwszym .... :( :djablek:
Nie wiem o co comone !! rozrusznik już sprawdzony jest ELEKTRYK POWIEDZIAŁ że wyglądał jak prawie nowy lekko zabrudzony przeczyszczony i dalej to ssamo nie wiem jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to słucham :) :/ Pozdroo i dzięki za pomoc !!

javor
27-11-07, 10:06
no to jeżeli przy tym rozrusznik kręci słabo / wolno to naewno masz niedobór prądu
rozkręć klemy akumulatora i wyczyść w miejscach styku z akumulatorem i kablami i porządnie skręć,
zobacz czy masz wszystkie masy do silnika podłączone i czy miejsca ich styku nie są przerdzewiałe,

jeśli jednak rozrusznik kręci dobrze i szybko to jakieś inne elementy mogą powodować spięcie lub podwyższony pobór prądu ale wątpie skoro po odpaleniu jest ok

lub jeśli rozrusznik ma chcwilowe przycinki i kręci nierówno a rzeczywiście jest sprawdzony i dobry to może coś go blokować np na kole zamachowym ale w to też wątpie

sprawdź i przeczyść dokładnie połączenia akumulatora (tylko troche mnie dziwi że byłes u mechanika i tego nie sprawdził? )

Dj Kriss
27-11-07, 23:32
no to jeżeli przy tym rozrusznik kręci słabo / wolno to naewno masz niedobór prądu
rozkręć klemy akumulatora i wyczyść w miejscach styku z akumulatorem i kablami i porządnie skręć,
zobacz czy masz wszystkie masy do silnika podłączone i czy miejsca ich styku nie są przerdzewiałe,

jeśli jednak rozrusznik kręci dobrze i szybko to jakieś inne elementy mogą powodować spięcie lub podwyższony pobór prądu ale wątpie skoro po odpaleniu jest ok

lub jeśli rozrusznik ma chcwilowe przycinki i kręci nierówno a rzeczywiście jest sprawdzony i dobry to może coś go blokować np na kole zamachowym ale w to też wątpie

sprawdź i przeczyść dokładnie połączenia akumulatora (tylko troche mnie dziwi że byłes u mechanika i tego nie sprawdził? )

Klimy przeczyszczone papierem sciernym lekuckim;) klimy nasmarowane wazelinką :)
Oddaje samochód za pare dni do innego elektryka :)
Zobaczymy :( :djablek: Dziękuje za odpowiedzi i pomoc!! :brawo3: :hinczyk:

Skoti
28-11-07, 09:10
Sprawdz akumulator. Może już pada. Pompa paliwa umiejscowiona jest na bloku silnika

Dj Kriss
28-11-07, 16:56
Sprawdz akumulator. Może już pada. Pompa paliwa umiejscowiona jest na bloku silnika


No nowym aku robi się to samo :/
Co do pompy :speszony: moja nie wiedza sorrki

rostor
05-12-07, 12:25
mam ten sam problem od kilku dni hania nie chce mi odpalac niewiem o co chodzi wymienilem wszystko i nic ale podejrzewam alternator bo jak nie wciskam gazu (silnik odpalony) to swiatla przygasaja czy to moze byc od tego??

GitZ
06-12-07, 09:09
Witka odpalanie silnika u mnie wygląda następująco :
Podchodze do Hani zawsze otwieram ją z pilota , wsiadam przykładam magiczny ołówek do mrugającego światełka przykładam 3 secundy mijają wkładam kluczyk raz próbuje odpalać z wcześniejszym tipowaniem gazu a raz bez ( bez znaczenia cały czas się robi to samo ) przekręcam kluczyk no i się zaczyna jazda :
- 1 kontrolki mi przygasną widać konkretny pobór prądu w czasie przygasanie jak gdyby nie umi zakręcić poprostu go chwyta !! zamkną mi się drzwi same od siebie z alarmu po chwili może z 5 secund później na jednym przekręceniu z bieda odpala obroty na 1,5 standartowo bo jest zimny gasisz odrazu powiecmy samochód i odpala za pierwszym .... :( :djablek:
Nie wiem o co comone !! rozrusznik już sprawdzony jest ELEKTRYK POWIEDZIAŁ że wyglądał jak prawie nowy lekko zabrudzony przeczyszczony i dalej to ssamo nie wiem jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to słucham :) :/ Pozdroo i dzięki za pomoc !!

Elektrykę chłopaki już chyba odrzucili, ale myślę jeszcze o jednym. Czy zapalasz przy włączonych światłach, czy nie. Mnie na kursie prawa jazdy uczyli żeby zapalać auto przy wyłączonych wszystkich możliwych urządzeniach, światłach, dmuchawie itp, bo wszystkie one pożerają prąd i jest go mniej żeby przekręcić silnik. Pewnie to i tak nie to, ale jak piszesz że kontrolki przygasają to wolałem się zapytać.