PDA

Zobacz pełną wersję : pasek rozrządu - krótkie pytanie



dyrdymal
22-11-07, 10:55
witam,
czy ktoś widział na własne oczy pasek do EJ9, D14Z2 MITSUBOSHI? Nie Tsubaki, ni inny - właśnie Mitsuboshi?

nelq
22-11-07, 11:10
Jeżeli chcodzi Ci o to jak wygląda logo czy coś takiego to ja mam pasek Mitsuboshi ale w EG4 D15B2

dyrdymal
22-11-07, 11:13
nie - chodzi o zakup. Człowiek który mi to sprzedał twierdzi że "dystrybutor nie przewiduje do mojego modelu paska mitsuboshi" - w co wierzyć mi sie nie chce...

edit:
miałem nie podawać danych, ale po tym (poniżej) mailu już nie mogę się powstrzymać.
Moja rada - dwa razy się zastanówcie przed zakupem u użytkownika JADARSJ (JADAR Hurtownia Motoryzacyjna).. Zamówiłem pasek Mitsuboshi (zresztą taki był oferowany i zdjęcie takowego widniało na aukcji). Dostałem coś innego. A oto odpowiedź sprzedawcy:


NIE ROZUMIEM PANA !

WSZYSTKIE CZĘŚCI ZOSTAŁY DOSTARCZONE ZGODNIE Z UMOWĄ ! DOCZEPIA SIĘ PAN SZCZEGÓŁÓW !

OTRZYMAŁ PAN ORYGINALNY JAPOŃSKI PASEK ROZRZĄDU ! ZMIENIŁA SIĘ TYLKO JEGO NAZWA !

Alchemiq
22-11-07, 11:55
nie ładnie, oj nieładnie...
jeśli nawet ten produkt ma dwie nazwy, to należy dostarczyć taki towar jaki się oferuje.. czyli Mitsubischi

a ton sprzedawcy.. nic dodać, nic ująć .. profesjonalizm nie jest mocną stroną tego pana ..

s3kawek
22-11-07, 12:06
nie - chodzi o zakup. Człowiek który mi to sprzedał twierdzi że "dystrybutor nie przewiduje do mojego modelu paska mitsuboshi" - w co wierzyć mi sie nie chce...

edit:
miałem nie podawać danych, ale po tym (poniżej) mailu już nie mogę się powstrzymać.
Moja rada - dwa razy się zastanówcie przed zakupem u użytkownika JADARSJ (JADAR Hurtownia Motoryzacyjna).. Zamówiłem pasek Mitsuboshi (zresztą taki był oferowany i zdjęcie takowego widniało na aukcji). Dostałem coś innego. A oto odpowiedź sprzedawcy:


NIE ROZUMIEM PANA !

WSZYSTKIE CZĘŚCI ZOSTAŁY DOSTARCZONE ZGODNIE Z UMOWĄ ! DOCZEPIA SIĘ PAN SZCZEGÓŁÓW !

OTRZYMAŁ PAN ORYGINALNY JAPOŃSKI PASEK ROZRZĄDU ! ZMIENIŁA SIĘ TYLKO JEGO NAZWA !


Uuuu ale pojechał. Aż się prosi żeby kupić od niego coś jeszcze i zapłacić rublami - nominał ten sam tylko nazwa pieniądza inna.
Moja rada - oddaj pasek, zażądaj wymiany lub zwrotu kasy. Towar jest niezgodny z umową wg Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

skolopendra
22-11-07, 16:00
OTRZYMAŁ PAN ORYGINALNY JAPOŃSKI PASEK ROZRZĄDU ! ZMIENIŁA SIĘ TYLKO JEGO NAZWA !

....................dobre ;)
........................................i zamiast hondy, kupił pan japońskie suzuki ;) :d

kamil_S_c
24-12-07, 11:36
Kiedys od tego kolesia kupilem pasek rozrzadu do tico , byl to pasek gates i po 10 tys km pękl i mialem koszty, wymiana glowicy itd.....prawdopodobnie byla to podrubka z tych falszywych gates..

Romi
24-12-07, 11:46
a nie mozna isc do urtowni moto kupic pasek od normalnych ludzi a nie od jakiegos objazdowego biznesmana ?? zapewnie pasek od w/w handlowca byl o 15pln tańszy niz np w JC/Fota/IC :bicie:

Bodzlo
24-12-07, 11:52
nie - chodzi o zakup. Człowiek który mi to sprzedał twierdzi że "dystrybutor nie przewiduje do mojego modelu paska mitsuboshi" - w co wierzyć mi sie nie chce...

edit:
miałem nie podawać danych, ale po tym (poniżej) mailu już nie mogę się powstrzymać.
Moja rada - dwa razy się zastanówcie przed zakupem u użytkownika JADARSJ (JADAR Hurtownia Motoryzacyjna).. Zamówiłem pasek Mitsuboshi (zresztą taki był oferowany i zdjęcie takowego widniało na aukcji). Dostałem coś innego. A oto odpowiedź sprzedawcy:


NIE ROZUMIEM PANA !

WSZYSTKIE CZĘŚCI ZOSTAŁY DOSTARCZONE ZGODNIE Z UMOWĄ ! DOCZEPIA SIĘ PAN SZCZEGÓŁÓW !

OTRZYMAŁ PAN ORYGINALNY JAPOŃSKI PASEK ROZRZĄDU ! ZMIENIŁA SIĘ TYLKO JEGO NAZWA !



Własnie dlatego w pracy nie lubie jak klijent przychodzi z paskiem kupionym niewiadomo gdzie :/

civicmag2
25-12-07, 14:17
ja bym wiecej nic nie kupil od tego goscia.po 1-sze powinien poimformowac wczesniej o tym ze,zmienia sie nazwa.
OTRZYMAŁ PAN ORYGINALNY JAPOŃSKI PASEK ROZRZĄDU ! ZMIENIŁA SIĘ TYLKO JEGO NAZWA !
co za glupoty.
lepiej spr.w znanych firmach takich jak JC,fota :

lakoc
30-12-07, 21:26
wymienialem 2 miechy temu w swoim, kupowalem przez internet z intercarsu. jest wlasnie MITSUBOSHI ale produkcji singapurskiej.
lakoc

Toms
09-01-08, 20:37
koledzy w załączeniu foto, paski jakiego producenta markuje HONDA ..... JEST TO GATES !!!!!!!!!!! (zdjęcie z mojego byłego cifa 93, rozrząd był robiony w ASO z materiałami)

Opinie mechaników GATES na 100tys km a Mitsuboshi na 80tys km.

http://img142.imageshack.us/img142/1968/p9250366ug1.jpg

skolopendra
09-01-08, 20:53
JEST TO GATES

o ile sie nie mylę zawyczaj na pasku jest producent

kamil_S_c
10-01-08, 11:47
Moze mi ktos powiedziec ile kosztuje kompletny rozrzad w aso ?? do silnika B16A2 ??

Tzn pompa . pasek . rolka napinajaca i czy daja gwarancje jakby pekl albo mechanik cos sknocil ??

Lcfr
10-01-08, 12:30
koledzy w załączeniu foto, paski jakiego producenta markuje HONDA ..... JEST TO GATES !!!!!!!!!!! (zdjęcie z mojego byłego cifa 93, rozrząd był robiony w ASO z materiałami)

w amerykace mojego ojca, która teżmiała oryginał od kupna był tez założonony HONDA-GATES...


Moze mi ktos powiedziec ile kosztuje kompletny rozrzad w aso ?? do silnika B16A2 ??
Tzn pompa . pasek . rolka napinajaca i czy daja gwarancje jakby pekl albo mechanik cos sknocil ??
jak kiedys pytałem do seri "D" to krzyknęli 800zł - bez pompy na dodatek
wtedy zmieniłem u stratusa za 500
do "B" series może byc dożej choc niekoniecznie duzo drożej...

Toms
10-01-08, 13:13
skolopendra: przeciez masz logo Gates ( w elipsie ze znaczkiem R restricted) a obok PowerGrip HTD, więc nie wiem co jeszcze potrzeba :bicie: Kiknij na zdjęcie to się powiększy.

skolopendra
10-01-08, 14:09
masz logo Gates

faktycznie znaczek jakiś jest, ale odczytać nic sie na nim nie da wiec uwierzę Ci na słowo :d

czytałem kiedyś ze Gates -y są montowane oryginalnie tylko w anglikach ?

Gr00bY
10-01-08, 14:10
Honda na pierwszy montaż w zależności od silnika i rocznika produkcji montowała na pierwszy montaż paski Mitsuboshi, Unitta i Gates.

lakoc
10-01-08, 16:20
potwierdzam to co napisal kol. Gr00by chociaz bylem wczesniej przekonany ze pasek ktory wyjalem z mojego ej9 a byl montowany w japsach przez producenta bedzie mitsuboshi a jednak okazala sie to unitta.

http://img409.imageshack.us/img409/2225/s6301014yt3.th.jpg (http://img409.imageshack.us/my.php?image=s6301014yt3.jpg)

lakoc

kamil_S_c
10-01-08, 16:40
JA mam japonska wersje i mam pasek Unity.
Wie ktos na czym polega gwarancja na rozrzad w ASO ?? jesli mechanik cos zle zlozy lub z winy materialu peknie to pokrywaja koszty remontu ??

Lcfr
10-01-08, 20:31
JA mam japonska wersje i mam pasek Unity.
Wie ktos na czym polega gwarancja na rozrzad w ASO ?? jesli mechanik cos zle zlozy lub z winy materialu peknie to pokrywaja koszty remontu ??
ASO da Ci gwarancje jak u nich zrobisz wymiane i będą użyte ich części

marcov
10-01-08, 23:57
Kazda ASO jest ubezpieczona na wypadek takiego zdarzenia. Jesli sam dostarczaszmaterialy i serwis zgadza sie je zamontowac to w przypadku awarii wyremontuja auto z odszkodowania ( silnik do hondy dla nich kosztuje grosze wiec pewnie w takim przypdku nawetnie beda zglaszac szkody)

Lcfr
11-01-08, 00:02
Kazda ASO jest ubezpieczona na wypadek takiego zdarzenia. Jesli sam dostarczaszmaterialy i serwis zgadza sie je zamontowac to w przypadku awarii
jak sie zgodzi to nie da gwaracji....
da tylko wtedy gdy da "swoje" częśći
tak jest wg mnie-ale mogę sie mylić...(nie robie nic ostatnio w ASO) ;)

marcov
11-01-08, 00:05
Wiec moze inaczej. NIe bede poruszal kwestii prawnych jak to jest w przypadku montazu nie oryginalnych czesci w autoryzacji i z gwarancja na robote ale wiem ze jesli cokolwiek zlego by sie stalo po wymianie / naprawie to firma to wezmie to na siebie zeby nie stracic reputacji i czasu oraz pieniedzy na sprawy sadowe

Lcfr
11-01-08, 00:09
zeby nie stracic reputacji i czasu oraz pieniedzy na sprawy sadowe
akurat to to wg mnie mają w "nosie" :)

marcov
11-01-08, 00:14
z tego co wiem (a pracuje w ASO) to serwis naprawi to na swoj koszt. oczywiscie zdazaja sie seriwsy ktore raczej w dupie maja opinie uzytkownikow ale oni z czasem traca autoryzacje.

Moj szef postanowilby wytoczyc proces producentowi paska gdyby takowy sie zerwal i kasa za naprawe zwrocila by sie z naddatkiem

kamil_S_c
11-01-08, 10:33
A w jakim ASO pracujesz ??

Ja z opini uzytkownikow zdecydowany jestem na :

1.Dumnicki ASO
2.JKK
3.Auto Kopex

ktore ze slaska polecacie ? w kwocie 1 tys sie zmnieszcze ? ile kosztuje tam wymiana uszczelki pod miska olejowa ? Mozna negocjowac jakies znizki itd ?

rafalb33
11-01-08, 11:32
Auto kopexa raczej nie polecam. Znajomy robil u nich acorda kiedys i spartolili robote.
Bylem tam dwa razy kupic *******ki, to zakazdym razem musialem sam pokazywac na schemacie o co mi chodzi, bo pan nie umial znalesc np uszczelki pod przepustnice( chcial mi srzedac pod kolektor wydechowy).

rychupeja
07-06-14, 11:59
Panowie, nie chce zakładać nowego tematu, a internet podaje zupełnie rozbieżne wersje co do mojego pytania - a więc, co ile wymieniać pasek rozrządu? Mam civica 6 gen z silnikiem D16Y4, pasek+pompa wody wg. faktury z ASO był wymieniany przy 120tys. kilometrów oczywiscie na OEM, na dzień dzisiejszy jest tych tysiąców 175, jak myślicie z 10 tyś można zrobić na tym oemowym pasku czy szykować się do zmiany? Bo z tego co widze jedni mówią o zmianie po 50 tys. km a drudzy nawet o 100tys, mnie interesuje wasza opinia :)

bednar_ek35
07-06-14, 13:16
Oryginał powinien wytrzymać 100tyś,zamienniki ja osobiście wymienialem co 50tyś.