PDA

Zobacz pełną wersję : rozrzad, zawory, zaplon, odma



Cywa
26-02-13, 21:02
Panowie, taka sprawa:

Mialem remont glowicy, sama glowica tego nie wymagala jednak musialem wymienic uszczelke pod glowica dlatego przy okazji zrobilem porzadek z glowica, byla robiona w profesjonalnym zakladzie, sprawdzona cisnieniowo, dotarte zawory, uszczelniacze osadzone oem i do tego uszczelka oem. Wszystko pieknie ladnie ale auto skladal pewien chałturnik i zejbal robote na wszystkie mozliwe sposoby, no ale nie o tym mialem.... Po "remoncie" zrobilem juz 2 tys km i zauwazylem 2 rzeczy, mianowicie auto pali wiecej paliwa w miescie zima nawet 12 litrow gdzie nigdy tyle mi zjadla, gora 10, w trasie bylo troche lepiej ale wyszlo 9 litrow, tez sporo za duzo, no i uwaga druga rzecz :) tak jak auto przed remontem z lekko wydmuchana uszczelka bralo litr od wymiany do wymiany to teraz bierze 1L ale na tysiac :) Auto nigdzie nie cieknie, nie zostawia plam, nie kopci na niebiesko, pod korkiem oleju tez nie ma zadnych osadow.... Teraz pytania:

1. Razem z kolega wywnioskowalismy ze wina duzeo spalania moze byc wina zle ustawionego wałka rozrzadu przez jegomoscia mechanika chałturnika, ew. do tego zle ustawiony zaplon, mam racje?
2. Kwestią magicznie znikajacego oleju w trybie super ekspres moze byc odma? Kolega mowil ze przy odmie powinna byc jakas siateczka co by skraplała olej, w d15b7 jest to w jakis sposob rozwiazane? Moze mechanik zapomnial tego złozyc? Dobrze kombinujemy?
3. Z racji w/w musze zdjac kopułke i wszystko samemu sprawdzic, dodatkowo po dotarciu przydalo by sie ustawic na nowo luzy zaworowe, moge prosic kogos o wartosci luzow zaworowych w d15b7 ?
4. Czy moze mnie ktos nakierowac w jaki sposob ustawia sie w hondzie walek rozrzadu? Gdzie są odpowiednie znaczniki?
5. J/w tylko pasek rozrzadu ?
5. Zaplon reguluje sie poprzez nachylenie aparatu zaplonowego, jak ustawic dobrze zaplon i gdzie sa znaczniki?

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam

piotreek23
26-02-13, 21:08
Co do spalania to sonda/sondy lambda do sprawdzenia. Jak podają wartości z kosmosu to check nie zawsze wyskoczy.

Cywa
26-02-13, 21:34
6. Jak je sprawdzic ? Musze koniecznie do jakiegos magika z magicznym komputerem ?

piotreek23
26-02-13, 22:43
Można pomierzyć woltomierzem. Użyj szukajki gdzieś na forum jest opis. Ewentualnie kupić nową ( np uniwersalną ) i podmienić.
W warsztacie u gazownika powinni mieć tester do sond lambda.
Zresztą sam zobacz temat niżej.
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?53364-Z%B3a-analiza-spalin&highlight=sprawdzenie+sondy+lambda

@Edyta.
Dobrze jest też zrobić samodiagnostykę :) i zobaczyć jakie błędy komp wypluje. Moim zdaniem na 80% masz uwaloną lambdę. (ale niech mądrzejsze głowy się wypowiedzą ;))

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?16251-jak-sprawdzi%E6-sonde

Cywa
26-02-13, 23:01
Auto chodzi idealnie rowno, nie muli nie szarpie, dlatego obstawiam ze sonda jest ok, checka tez nie ma

piotreek23
26-02-13, 23:03
Mówię sprawdź sondę i zrób samo diagnostykę. Check przy sondzie pali się tylko jak totalnie padła. Jak podaje złe napięcia to nie zapali się. Samo diagnostyka to podstawa bo mogą być jakieś błędy.
A typową usterką przy sondzie jest właśnie nagły wzrost spalania :) wachy.

Cywa
27-02-13, 18:47
Jezeli nikt nie potrafi odpowiedziec na reszte pytan to moze chociaz ktos mi odpowie na nr 2 ?

Michał102
27-02-13, 23:44
Co do zużycia paliwa - trza sprawdzić sondę i ustawić zapłon na lampie stroboskopowej.
Co do zużycia oleju - po remoncie i uszczelnieniu głowicy wysrały się pierścienie i olej tamtędy spiernicza. Jak masz sprawny katalizator możesz nie dostrzec dymienia.

Nigdy nie remontuje się samej góry lub samego dołu... zawsze robi się obie rzeczy na raz.

airman
27-02-13, 23:45
To jest D15B7? Po remoncie góry dół się pewnie zupełnie rozszczelnił. Przed odmę tyle nie zassie. Jak chcesz to odłącz wężyk odmy od ssaka i zaślep na jakiś czas króciec. :)

Zapłon można sprawdzić, grzebanie przy rozrządzie ma na to wpływ.

Luzy zaworowe: http://fotoporadnik.prv.pl/

Reszta pytań niszczy system :D Tyle czasu na forum i szukać nie umiesz? :) Ściągasz manuale i masz wszystko fachowo opisane.

Guscioren
28-02-13, 00:01
2. Kwestią magicznie znikajacego oleju w trybie super ekspres moze byc odma? Kolega mowil ze przy odmie powinna byc jakas siateczka co by skraplała olej, w d15b7 jest to w jakis sposob rozwiazane? Moze mechanik zapomnial tego złozyc? Dobrze kombinujemy?
Jestem niemal pewny tego że rozesrało Ci dół silnika.
Znam przypadki ze ktoś dolewa 1l na 1000km i nie puści dymka (katalizator) a za autem ***** równo olejem
Co do teorii odmy obiło mi się o uszy, że niby wywala olej odma jak jest za duże ciśnienie w głowicy :confused: ?

Michał102
28-02-13, 00:53
Pewniakiem wywaliło te pierścienie. Ja już nie jeden taki przypadek widziałem. Znajomi robili głowicę, bo im mechanicy nawciskali: "panie, rób pan uszczelniacze i będzie malina". Po zrobieniu głowicy zużycie oleju szło 2x w górę :/

Sam też się kiedyś dałem naciąć na taki manewr - wydałem kasę na zrobienie góry, a potem oleju musiałem dolewać litrami:(