PDA

Zobacz pełną wersję : pedal hamulca leci na modre



arturbury
21-11-07, 17:45
Witam.

Jakis tydzien temu wymienialem plyn hamulcowy i co za tym idzie odpowietrzylem go. Wczoraj mocniej depnalem mojego cifa i zauwazylem ze pedal hamulca jest luzny. Niby hamuje, ale z poczatku jest sflaczaly :/

Dzis sprawdzilem czy nie ma wyciekow i nic nie zauwazylem. Ani kropelki. Odpowietrzylem raz jeszcze hamulce i czuje, ze znowu dzieje sie to samo.

Co to moze byc? :/

laciu
21-11-07, 17:50
mi to wyglada ba zle odpowietrzenie.... w civicu tego nigdy nmie robilem ale przy innych samochodach troche to trwalo... skoro wymieniles plyn a przed tem tego nie bylo to wychodzi na zle odpowieczenie... TO TYLKO MOJE PRZYPUSZCZENIA

arturbury
21-11-07, 18:22
Na 100% to nie wina zlego odpowietrzenia. po1.robilem to dwa razy, po2.drugi raz, dla pewnosci ze wszystko jest ok, robilem to z mechanikiem. To musi byc cos innego...

piotrstrojek
21-11-07, 19:05
Po pierwsze na zgaszonym silniku nacisnij ze 3 razy pedal hamulca - powinien sie zrobi c tak twardy ze bedziesz go mogl nacisnac maksymalnie na 3-4 cm... po prostu kolek...

Druga sprawa odpal samochod i podepcz znowu hamulec a potem odkrec pokrywke i zajrzyj do zbiorniczka plynu czy go nie ubywa albo czy nie ma bebelkow w nim...

Napisz jeszcze jak odpowietrzales (w jakiej kolejnosci bo to ma znaczenie)

arturbury
21-11-07, 20:04
Juz wczesniej tak zrobilem. Twardy jak kamien przy zgaszonym silniku, flak na odpalonym.

W zbiorniczku nic nie ubywa. Jest pelny. Zero babelkow.

Odpowietrzylem mysle prawidlowo. Od najdluzszego przewodu do najkrotszego (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe). Z reszta za drugim razem robil to mechanik wiec chyba wiedzial o co kaman :d

Lcfr
21-11-07, 20:31
moze uszczelki pompy albo wysprzęglika jak dostały nowego płynu zaczęły puszczac...

piotrstrojek
21-11-07, 20:34
Skoro robi się kołek to wydaje mi się że odpowietrzone są prawidłowo i można to wykluczyć.
Mi wpadał pedał do końca jak po wymianie tylnych bębnów ustawiłem rozpieraki na 0, ale była to kwestia pomachania pedałem dopóki samoregulator ich nie podkrecił...
Gdzieś na forum wyczytałem że około 1/3 skoku pedała jest jałowa - ale nie powiem Ci że tak jest na pewno... u mnie delikatnie musnę (czyli około1-2 cm) i już czuję że samochód zaczyna hamować...
Wiesz co mam dla Ciebie propozycję - przejedź się do jakiejś stacji diagnostycznej i nich Ci chłopy wezmą furę na rolki - myślę że nie zapłacisz za to jakichś wielkich pieniedzy a będziesz pewien czy heble Ci działają tak jak powinny czy nie... jesli będzie ok to możesz sobie podregulować sam pedał (analogicznie jak pedał sprzęgła) i powinno być lepiej - tzn. tak żeby Tobie się będzie podobało ;)

karpik85
22-11-07, 09:06
Odpowietrzylem mysle prawidlowo. Od najdluzszego przewodu do najkrotszego (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe). Z reszta za drugim razem robil to mechanik wiec chyba wiedzial o co kaman

W Civic jest układ dwuobwodowy, działający po przekątnej. W manualu jest napisane, zeby odpowietrzać tylny prawy, potem przedni lewy, następnie tylny lewy i przedni prawy. Taka jest kolejność, chociaż nie wydaje mi się, aby to tylko odpowietrzenie było powodem Twoich problemów.

s3kawek
22-11-07, 11:10
W Civic jest układ dwuobwodowy, działający po przekątnej. W manualu jest napisane, zeby odpowietrzać tylny prawy, potem przedni lewy, następnie tylny lewy i przedni prawy. Taka jest kolejność, chociaż nie wydaje mi się, aby to tylko odpowietrzenie było powodem Twoich problemów.

Ubiegłeś mnie. A ja myślę że to właśnie to. W jakimś celu została ustalona taka a nie inna kolejność odpowietrzania.

Spike
22-11-07, 13:44
Witam.

Jakis tydzien temu wymienialem plyn hamulcowy i co za tym idzie odpowietrzylem go. Wczoraj mocniej depnalem mojego cifa i zauwazylem ze pedal hamulca jest luzny. Niby hamuje, ale z poczatku jest sflaczaly :/

Dzis sprawdzilem czy nie ma wyciekow i nic nie zauwazylem. Ani kropelki. Odpowietrzylem raz jeszcze hamulce i czuje, ze znowu dzieje sie to samo.

Co to moze byc? :/

ja mam podobnie. odpowietrzałem układ już ze 3 razy, wymieniłem pompę. Tarcze, klocki, okładziny z tyłu też ok i nic. Pedał jest miękki a odpowietrzałem zgodnie z kolejnością opisaną w SM. Serwo też sprawne, może to wina wyregulowania pedału, ale u mnie są jeszcze drgania na pedale hamulca. U mnie wygląda mi to na winę zacisku tyle że nie mam czasu się do tego ostatnio zabrać. Musisz to dobrze przemyśleć żeby nie wydać niepotrzebnie kasy wymieniając wszystko po kolei.

arturbury
23-11-07, 08:20
u mnie są jeszcze drgania na pedale hamulca. U mnie wygląda mi to na winę zacisku

Jezdzilem wczesniej Seatem Arosa i mialem podobny problem, ale to byla wina zle przetoczonych tarcz.

A co do mojego problemu, to gadalem z mechanikiem i powiedzial ze jesli nie ma zadnych wyciekow i uklad jest dobrze odpowietrzony to moze byc wina tylko pompy :/

Mam nadzieje ze jesli ja kupie to kasy na marne nie wydam...


jesli będzie ok to możesz sobie podregulować sam pedał (analogicznie jak pedał sprzęgła)

Tzn. jak?

piotrstrojek
23-11-07, 17:15
Tzn. jak?

Odsuwasz fotel kierowcy do końca, wkładasz łepetynę pod dechę i powinieneś zauważyć końcówki tłoczków, które są przymocowane do pedału - od tyłu jest nakrętka - luzujesz ją i kręcisz delikatnie końcówką tłoczka - pedał się opuści lub podniesie - po wykonaniu regulacji dokręcasz nakrętkę i gotowe :)

Przeczytałem to co napisałem i uznałem że nic bym z tego nie zrozumiał - więc poświęciłem się i wywaliłem moje dupsko na ten ziąb :P i strzeliłem Ci fotę poglądową... jakby jeszcze coś było nie jasne to pisz - zrobiłem zdjęcie sprzęgła bo ładniej wychodziło i było bardziej dostepne, ale mocowanie hamulca jest identyczne - tylko gorszy dostęp :d

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/951b6c43a76ae01d.html

arturbury
25-11-07, 09:22
Hehe!

Dzieki za poswiecenie stary :piwo2: Faktycznie, coraz zimniej sie robi :/ Musze dzisiaj pokombinowac, moze uda mi sie cos zrobic.

m@ciek
15-03-08, 22:01
chciałbym się dowiedzieć jak się sprawa zakończyła ??
mam podobny problem po odpowietrzeniu
kupiłem tarcze + kloce na przód odpowietrzyłem i wydaje mi się że pedał zbiera niżej niż wcześniej

plakon83
16-03-08, 14:12
Jedź na diagnoze, niech Ci sprawdzą hamulce na rolkach to będziesz wiedział, "wydaje mi się" jest mało diagnostyczne.