PDA

Zobacz pełną wersję : tarcze EBC



lyskacz84
21-11-07, 14:02
Witam

Od jakiegos czasu mam zalozone tarcze EBC TURBO GROVE i klocki EBC Green przod(dokladnie zrobilem na nich 4tys km), moj problem polega na tym ze podczas hamowania mam duze bicie na kierownicy, podejrzewam ze to wina tarcz (EBC podobno dobra firma a tarcze pogiely sie po 4tys km????), pytanie jest takie czy mozna sprobowac przetoczyc takie tarcze, sa przeciez prawie nowe, wiec chyba nie powinno byc jakis wielkich problemow. pytam bo zawsze bylem przeciwny takim eksperymentom a teraz bylbym sie w stanie na to zdecydowac bo wywalilem troche kasy na ten zestaw i nie usmiecha mi sie wymieniac wszystkiego od nowa, szczegolnie ze mialem teraz troche wydatlow rozrzad, swiece kable, zawieszenie obnizajace
Druga sprawa jest taka ze gdy zalozylem ten zestaw to nie bylo praktycznie zadnej poprawy przy hamowaniu w odniesieniu do serii, rowniez po kilkukrotnym hamowaniu z wiekszej predkosci caly ten zestaw nagrzewal sie mocno i przestawal hamowac jak zwykla seria, plyn oczywiscie tez byl wymieniony

Z gory dzieki za wszelka pomoc i podpowiedzi

Pozdr

jacek_bp
21-11-07, 15:46
Moze powodem Twoich problemow z hamulcami sa tloczki. Nie cofaja sie do konca i caly czas delikatnie tra Ci o tarcze. Ja tak mialem z jednej strony i podczas hamowania mialem wrazenie ze mam tarcze jak wachlarz.
Mam zalozony identyczny zestaw jak Twoj i musze stwierzdic ze jest wszystko w jak najlepszym pozadku. Hamowanie drastycznie sie poprawilo w porownaniu do serii, jezdze na nich drugi sezon i jestem zadowolony.

ECIpeci
21-11-07, 16:24
Takie objaw miałem też kiedyś ale winą były skorodowane od wewnątrz elastyczne przewody hamulcowe, rdza zmniejszyła otwór przewodu i płyn trzymał ciśnienie w wyniku czego też miałem krzywą tarcze. :/

piotrstrojek
21-11-07, 17:25
No to chyba jasna sprawa - podnieś samochód i kręć kołem - nie powinno być żadnych oporów przy obracaniu kołem - ewnetualnie niewielki. Jesli zauważysz że koło kręci się z oporem albo blokuje się w pewnych miejscach no to będziesz miał sprawę jasną czy tłoczki odbijają, a może przy okazji nieco się wyjaśni o co chodzi z tarczami.

Jakiś czas temu kupowałem szczęki w InterCarsie - zanabyłem Ferodo, załozyłem i wszystko niby było ok ale pewnego dnia pojechałem sobie na Ordona i przyciąłem na ręcznym - jakież było moje zdziwnienie gdy usłyszałem z tyłu jakies chrupnięcie a pedał hamulca wpadł do podłogi - mieszkam niedaleko i dojechałem bez przeszkód - zdejmuję bębny i co widzę z jdnej strony pospadały całkiem okładziny - odkleiły się wogule... nie wiedziałem czy to był mój błąd przy założeniu czy trefne szczęki więc sobie odpuściłem i nie reklamowałem... kupiłem inne i jest ok... także markowe (chyba) nie znaczy dobre...

lyskacz84
21-11-07, 20:41
no wiec podnioslem auto, kola kreca sie normalnie, nic ich nie blokuje wiec zaciski raczej odpadaja, wogole sciagnalem tarcze, klocki i wszystko przeczyscilem bo na tarczach na styku z piastami zebral sie jakis bialo rdzawy nalot, ale to nic nie dalo wiec po weekendzie chyba przetocze tarcze, chociaz slyszalem ze przy tarczach nacinanych nawiercanych moga byc z tym problemy
jakby ktos mial jeszcze jakies inne pomysly to pisac

patyk_lks
21-11-07, 23:01
tarcze mogą się również pogiąć od duzych luzow na maglownicy, drazkach, itd. Hamujesz i jest nierównomierny opór.

skolopendra
21-11-07, 23:20
Od jakiegos czasu mam zalozone tarcze EBC TURBO GROVE i klocki EBC Green przod

......zapewne takie z nich ebc jak z .......
małe chińskie ludziki je robiły na ukrainie ......... :hinczyk: :hinczyk:

Lcfr
21-11-07, 23:21
jak dla mnie cos tu jest nie tak...
albo przegrzałes porzadnie
albo moze masz zapieczone prowadnice
albo nie wiem...
dziwne zeby po 4tys km miec krzywe tarcze....

moze bicie jest z innego powodu niz tarcze?
niewywazone koła itp.?
luzy na srubach jarzma itp?

lyskacz84
21-11-07, 23:35
luzow w zawieszeniu, srubach nie ma - sprawdzone przez mechanika
opony dzis zalozone zimowki - wywazone
jak moge sprawdzic te prowadnice czy nie sa zapieczone??
bicie pojawilo sie jakis czas temu gdy w trakcie manewru wyprzedzania kilku aut z naprzeciwka z ulicy podporzadkowanej wyjechal mi jakis baran, wtedy ostre hamowanie (zablokowalo kola, mam odlaczony ABS) myslalem ze przytarlo opony i sa kwadratowe stad bicie ale po zmianie na zimowki jest to samo, a nawet jeszcze bardziej odczuwalne

Lcfr
21-11-07, 23:42
wyglada, ze tarcze przypalone... itp...
może sie odkształciły...
zbyt mocne hamwanie na niedotartych tarczach??????
z drugiej strony przez 4k juz sie powinno wszystko ułozyc...

lyskacz84
22-11-07, 09:49
co myslicie o probie przetoczenia ich??
czy ma to wogole jakis sens, czy po tygodniu znowu sie nie odksztalca??

s3kawek
22-11-07, 11:00
co myslicie o probie przetoczenia ich??
czy ma to wogole jakis sens, czy po tygodniu znowu sie nie odksztalca??

Sfalować można nawet nowe tarcze hamując przykładowo na mocno nagrzanych tarczach i kontakt z wodą np. wjeżdżając w kałużę.

Ściachać je trochę można ale to już nie będzie to w dodatku będzie bardziej podatna na falowanie niż do tej pory.

Nie napisałeś z jakiego źródła masz te tarcze ale może to jakaś podróbka i gną się bo zrobione są z "plasteliny".

lyskacz84
22-11-07, 11:40
tarcze napewno dostawaly w dupe, ale kontaktu z woda w tym czasie nie mialy napewno, a nabylem je na allegro od uzytkownika ''kwasu'', ktory udziela sie tu takze na forum

rafalb33
22-11-07, 14:00
A gwarancja takich zeczy nie obejmuje??Moze wadliwe jakies dostales? Takie zeczy sie zdazaja.

Napewno nie powinny sie pogiac po 4tys!! Bez przesady, hamulce sa po to by hamowac. Ja na oemach nie raz hamowalem z predkosci > 160 do 0 i nic sie nie pogielo.

lyskacz84
22-11-07, 14:18
kupilem je od uzytkownika kwasu ktory sprowadzil je z USA, zadnego dowodu zakupu nie posiadam, dzwonielem tez do EBC POLSKA ale oni reklamuja tylko towar zakupiony u nich

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2007 ]
tak jak mowilem minal weekend i dzis oddalem tarcze do przetoczenia, pokrzywiona byla jak sie okazalo tylko jedna tarcza, no ale przetoczyc trzeba bylo oczywiscie obie, zaplacilem 30zl i jak narazie wszystko jest ok mam nadzieje ze z czasem jak zaczne z nich naprawde korzystac (jak dostana w dupe) to znowu sie nie odksztalca
dzieki za wszelka pomoc i pozdr