PDA

Zobacz pełną wersję : jakie części na remont d16 ?



motomaniak1988
25-02-13, 13:11
Siema chciałem się poradzić was jakich użyć czesi na remont mojego d16 chodzi mi głównie o panewki i pierścienie bo uszczelki uszczelniacze to rzecz oczywista :-P silnik robię pod siebie więc musi to być dobrze zrobione


noszę się też z zamiarem doprezenia silnika jak będę miał wszystko rozebrane więc potrzebuje dobrych części żeby to trochę pojezdzilo :-P
i jakich tłoków
najlepiej użyć ?
mam na myśli kilka firm z częściami takich jak npr
,acl,teikoku...
co byscie polecili !?

Pozdro :-)

a i jeszcze jedno czy przy odprężeniu tlokami jest sens planować dodatkowo głowice i o ile jak coś tak żeby nie przesadzić z CR ? :-)

Saiti
25-02-13, 13:29
pierścienie Teikoku Pistons. Panewki TAIHO. Szlif dołu, regeneracja stópek korbowodów, ułożyskowania osiowego wału.

Po co odprężasz? Turbo? Chcesz zakuć? Odprężać serię bez turbo? Do turbo? Jakie turbo? Kute części czy nie?

motomaniak1988
25-02-13, 13:43
bez zakuwania silnika żadne turbo czy kompressor mnie nie interesuje poprostu lekko dopreżyc motor. :-). żeby silnik był trochę zywszy i żeby to bardzo nie wpłynęło na jego trwałość :-)

Michał102
25-02-13, 14:18
noszę się też z zamiarem odprężenia silnika

poprostu lekko dopreżyc motor

No to w końcu odprężyć czy doprężyć :confused:

motomaniak1988
25-02-13, 15:16
Sory za błąd bo pisze z telefonu chodzi mi o doprezenie

motoboy
06-10-14, 22:00
Witam, chcę zadać jedynie jedno pytanie więc nie zakładam niepotrzebnie kolejnego tematu. Pacjent D16y7, uszczelka pod głowicą, silnik pozostaje seryjny, jedynie remont głowicy, pytanie jest takie, czy kupić nowe śruby do przykręcenia głowicy? Silnik raczej na 100% nigdy nie był rozbierany, mogę użyć oryginalne śruby ponownie? Napiszcie wskazówki, na co zwrócić uwagę przy remoncie. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

reaktor
07-10-14, 00:17
jak na taki cherlawy silniczek to sruby mozesz zostawić nowe sruby to wiecej kosztuja niz ten silnik:D

na co zwrocici uwage

żeby rozrzadu nie przestawić dokrecac i odkreca sruby wg manula kluczem z odpowiednim momentem splanowac głowice

daniel3808
07-10-14, 09:40
Ja doprężyłem tłokami od d13b2, mają grubsze pierścienie olejowe od pozostałych, pierścienie do nich trochę gorzej dostępne, ale takie miałem w domu więc zostały, pierścionki TP założyłem :)