PDA

Zobacz pełną wersję : Słodka zima-problem z uruchomieniem Civica



antiheros
24-02-13, 21:27
Witam.Jestem posiadaczem Hani szóstej generacji.Ostatnio mam z nią następujący problem:otóż podczas próby rozruchu odzywa się rozrusznik(kręci tak jak powinien)lecz samochód nie odpala.W zeszłą zimę miałem identyczny problem.Mechanik stwierdził,że przewody zapłonowe są uszkodzone a w skutek tego są zawilgocone i iskra nie przeskakuje między świecami.Mechanik usterkę naprawił poprzez wysuszenie przewodów.W tą zimę problem znów się pojawił.Od razu postanowiłem wymienić przewody zapłonowe,lecz to nic nie dało.Samochód kręci ale nie dochodzi do zapłonu(podczas przekręcenia kluczyka kontrolka i od check engine zapala się i gaśnie a przekaźnik ''cyka'' tak jak powinien.Paliwo dochodzi bo czuć.Słyszałem,że to może być wina aparatu zapłonowego.Proszę o pomoc.

Piterson
25-02-13, 12:09
Wymienić świece, przeczyścić/wymienić kopułkę, palec. To na początek:)

antiheros
25-02-13, 12:36
czy wymiana kopułki i palca może przyprawić jakiś problem,czy jako w miarę ogarnięty koleś sobie z tym poradzę:D?

pyrek
25-02-13, 13:08
Dasz radę, 20 min i zrobione.

vnv_nation
25-02-13, 13:33
Mechanik stwierdził,że przewody zapłonowe są uszkodzone a w skutek tego są zawilgocone i iskra nie przeskakuje między świecami.Mechanik usterkę naprawił poprzez wysuszenie przewodów


Na poczatek zmien mechanika bo rece opadaja...



czy wymiana kopułki i palca może przyprawić jakiś problem,czy jako w miarę ogarnięty koleś sobie z tym poradzę


Wymien kopulke palec i te nieszczesne kable jak jeszcze nie byly wymieniane. Robota prosta nieskomplikowana i zbytnio pobrudzic sie przy tym nie da :)

antiheros
25-02-13, 13:39
przewody zapłonowe już wymieniłem:) postanowiłem wziąć to w swoje ręce i nie latać z wszystkim do mechanika:) kopułkę i palec muszę zamówić.Jakie świece polecacie?Specyfikacja mojej Hani to:silnik 1.4i 75KM rocznik 97(grudzień-prawie 98! hehe)

birchie
25-02-13, 13:45
Jakie świece polecacie

NGK np. V-LINE NR14 6465

antiheros
03-03-13, 23:00
Witam.To znów ja.Wymieniłem świece i dalej nic.Paliwo dochodzi,iskra jest idealna.Nie wiem w czym tkwi sęk:(

wwljohn
04-03-13, 10:24
Masy? Bywało i tak jak są słabe...szczególnie te na silniku z tyłu, po stronie od pasażera, bodajrze przy termostacie. Efekt - albo przerywa, albo nie odpali. Wymień też masę między silnikiem a podłużnicą. Groszowe sprawy, a wiele daje. Jeśli to nie pomoże mierz komprechę, a nusz zawory albo co..

markotny
04-03-13, 15:10
A kopułkę wymieniłeś?? Mnie się to przytrafiło równo tydzień temu. Tak chechłałem, że prawie zachechłałem akumulator. Nawet pod starterem warsztatowym niechciał zapalić. Przyczyną była kopułka a konkretnie jebitne przebicia na niej, iskra była dosłownie wszędzie:). Nowa kopułka 53 zł - po wymianie odpalił od strzała.

antiheros
04-03-13, 15:55
jakim sposobem mogę sprawdzić czy to wina kopułki?tylko wymiana wchodzi w role?

markotny
04-03-13, 15:59
U mnie było widać jak iskry zapierniczają po kopułce na zewnątrz.

antiheros
04-03-13, 16:02
a czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić czy paliwo dostaje się do cylindra?chce wykluczyć imobilajzer:)

antiheros
04-03-13, 17:14
o to co już wykluczyłem:świece,przewody zapłonowe,imobilazjer...masy są w nie najlepszym stanie lecz wydaje mi się,że jeszcze ujdą.Na wszelki wypadek spróbuje podłączyć dodatkową masę.Kopułka nie wygląda na skatowaną i nie widzę nawet w zaciemnionym miejscu przeskakujących z niej iskier tak jak kolega Markotny wspominał:)

birchie
04-03-13, 17:49
Kopułka nie wygląda na skatowaną i nie widzę nawet w zaciemnionym miejscu przeskakujących z niej iskier tak jak kolega Markotny wspominał

Wystarczy,że jakąś drogą będzie dostawała się do środka wilgoć i już nie odpalisz... U mnei winna była delikatnie podwinięta uszczelka kopułki...

antiheros
04-03-13, 18:15
no póki co muszę wrzucić akumulator pod prostownik...po kilku dniach walki już wyzionął ducha:D jeżeli już mi się uda to zrobić to zainwestuję w płytę pod silnik,żeby chociaż trochę od wilgoci chronić elektrykę i całą resztę.

wwljohn
05-03-13, 11:52
zainwestuję w płytę pod silnik,żeby chociaż trochę od wilgoci chronić elektrykę i całą resztę.

Marudzisz ;] ..

Najłatwiej i najtaniej pożyczyć kopułkę ;] .



masy są w nie najlepszym stanie lecz wydaje mi się,że jeszcze ujdą

Niech Ci się nie wydaje, tylko zmień. Poza tym mówiłem o cienkich masach w okolicy termostatu ( przykręcone do bloku od wszelakich czujników. Wyczyść je, to podstawa prawidłowego działania całego bałaganu)

A z tą kopułką.. zobacz ile żeś już czasu i pieniędzy zmarnował. Sprawa groszowa a ty jak koń pod górę. Więcej stracisz niż zyskasz z takim podejściem :) - choć powiem Ci że u mnie nie dość, że była pęknięta, to jeszcze utlenione piny a auto hulało i to już z turbo (tyle że szarpało i przerywało) :] .. Problemem były masy i...irydowe świece. Dla świętego spokoju zostało wymienione wszystko :] i problem na dłuugie lata zażegnany :)

markotny
05-03-13, 13:50
Problemem były masy i...irydowe świece

Że tak na sekundkę odbiegnę od tematu....mógłbyś rozwinąć myśl??

wwljohn
05-03-13, 19:43
Że tak na sekundkę odbiegnę od tematu....mógłbyś rozwinąć myśl??

Oczywiście. Do 0,5bar było idealnie. Świece Denso Iridium Power IK 20. Powyżej 0,5 bar jakoby zdmuchiwało iskrę. Teoretycznie można by sklepać elektrody. Idąc pełnym ogniem auto się krztusiło nieznacznie, ale jednak. Po rozmowie z innymi użytkownikami takowych wynalazków (np. co się nie często zdarza Renault Megane 1.8 turbo), na irydówkach występowały problemy przerywania, nawet znacznie bardziej odczuwalne niż u mnie. Obecne świece to NGK BKR7E-11 . Nawet hamburgery nie polecają irydówek do turbo. Tak samo szukałem przyczyny.. Najpierw masy. Co się poprawiło? Podczas jazdy raczej nic, ale gdy podłączaliśmy lapka z całym bałaganem do strojenia auto nie przygasało, co na fabrycznych, już wiekowych masach występowało. Idąc dalej zdjąłem kopułkę. Patrzę..zaśniedziałe piny. Zacząłem delikatnie czyścić papierem i pech chciał że kawałek się ukruszył. Auto jednak dalej jeździło poprawnie z takim samym efektem przerywania na "pełnym ogniu" powyżej 5000rpm. Wjechały przewody NGK niebieskie. Nadal to samo... Podmieniłem nawet kompa z auta które wiedziałem że jest ok (też zaturbione) przekładając moją kość. W końcu wykręciłem świece z tegoż zaturbionego auta i bingo :] .. Problem zniknął. Od tamtej pory żadnych wynalazków :) . Co prawda kopułkę zamówiłem razem z palcem nową, ale pęknięta i zaśniedziała nie powodowała problemów. Jednak dla pewności, skoro kolega ma ograniczony fundusz warto podmienić i się upewnić. 5 minut roboty, a szkoda kasy.

O masach z za termostatu wiem z innego przypadku, który miał podobnie. Autem szarpało, czasem nie chciało odpalić. Wystarczyło je wyczyścić.

Masa między podłużnicą a skrzynią - > bez niej nawet auto nie zapali :]

markotny
05-03-13, 20:13
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Apropo:


Najpierw masy. Co się poprawiło? Podczas jazdy raczej nic, ale gdy podłączaliśmy lapka z całym bałaganem do strojenia auto nie przygasało

Miałem dokładnie to samo. Po wyczyszczeniu mas jak ręką odjął :)

antiheros
11-03-13, 17:42
Otóż panowie usunąłem przyczynę zgonu Hani.Winowajcą był akumulator i klemy:) co prawa wydałem pieniądze na świece i przewody zapłonowe ale i tak miałem to w planach więc tak naprawdę stratny nie jestem:)Hania idzie jak burza:) po zimie końcówkę wydechu szlag mi trafił tj.rdzą najadła się i to do syta xD możecie polecić mi jakiś niedrogą ale zarazem przyzwoitą końcówkę basową?

wwljohn
11-03-13, 23:47
możecie polecić mi jakiś niedrogą ale zarazem przyzwoitą końcówkę basową?

Nie za dużo wymagasz? :P Nie ma takich :cool:

antiheros
12-03-13, 17:07
a co powiecie o firmie wm sports?czy ktoś miał okazje posłuchać wydechu tej firmy:P?

wwljohn
12-03-13, 17:09
wm sports

Jeśli nie chcesz słyszeć własnych myśli to bierz śmiało :)

birchie
12-03-13, 19:16
Jeśli nie chcesz słyszeć własnych myśli to bierz śmiało

To dobry patent na hasło reklamowe :D "Tłumiki WM- potrafią zagłuszyć nawet wyrzuty sumienia!" xD

antiheros
12-03-13, 21:54
hahaha:D w takim wypadku szukam dalej:D jeżeli macie coś sprawdzone to proszę o sugestie:D

wwljohn
13-03-13, 11:00
Każdy jeden twinloop. Żadna rynna nie zapewni fajnego brzmienia a jednocześnie nie będzie uciążliwa dla słuchu

antiheros
13-03-13, 13:34
a w jaki sposób taki twinloop znaleźć?:)gdzie szukać?

wwljohn
13-03-13, 14:02
myślę, że kolega Saiti coś poradzi w temacie skoro ma być tanio

antiheros
13-03-13, 14:33
yhym:D

markotny
13-03-13, 15:37
Ewentualnie Dj Hammer