PDA

Zobacz pełną wersję : Wykres trakcyjny, obliczenia trakcyjne 1.6VTI EK4



AuresR91
24-02-13, 10:28
Witam, potrzebuje szczegółowych danych pod Honda Civic 1.6VTI EK4 1996. Jestem w trakcie poszukiwania obliczeń trakcyjnych do mojej pracy, jeśli mielibyście co kolwiek to prosze o pomoc :) ja ze swojej strony znalazłem tyle co w książce serwisowej + jakieś pobieżne dane na necie

ma1ster
24-02-13, 10:52
mam jakieś wykresy, ale to odnośnie silnika i ewentualnie skrzyni, z trakcji nie mam nic, choć kiedyś na uczelni była robiona sztywność przechyłowa w moim ek4.

AuresR91
24-02-13, 11:08
o, no i git, wszystko sie przyda :)

AuresR91
24-02-13, 12:16
najciężej znaleźć:
Czas rozpędzania prze biegi
Pole powierzchni czołowej wg producenta
Promień dynamiczny wg producenta
Droga hamowania na zimno, (na ciepło) bez obciążenia i z obciążeniem Vp= 100km/h
Prędkość na biegu … przy ns = 1000 obr/min choć to akurat sa

ma1ster
24-02-13, 13:39
ja na dyplom zamontowałem do tego ek4 tempomat, co wywołało dość znaczny uśmiech u komisji :D:D, musiałem przeprowadzić kilka badań, na drodze i na hamowni, badania te dotyczą właśnie tempomatu, lecz z programu ac gaz synchro dowiesz się wszystkiego co potrzeba o spalinach, czasach wtrysku ogólnie o silniku przedstawione w czasie. Dodatkowo kilka plików z hamowni Super Flow Auto dyn 30, otwiera je program win dyn data.

zapomniałem dodać ze w programie AC gaz synchro zamiast sondy lambda 2 w oknie jest zapięty czujnik położenia przepustnicy, zwróć na to uwagę, bo na sondzie raczej napięcie 4V się nie może pojawić.

Jak byś chciał jakichś rad odnośnie tych wykresów to pytaj śmiało...