Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : falowanie prędkościomierza, mrygające światła, nie odpala?



shoxer
24-02-13, 00:34
Witam,
mam dziwny problem:
Zaświeciła się diodka immobilizera, i od razu po tym zaczęły mrygać/przygasać rytmicznie światła.
Po paruset metrach dodatkowo zwariował prędkościomierz.
Auto zgasiłem i już nie odpaliło.
Przy przekręcaniu zapłonu nie świeci się "akumulator", rozrusznik kręci.

Zdarzyło mi się to drugi raz w ciągu miesiąca. Przy poprzedniej akcji pomogła wymiana immobilizera i komputera.
Czy to możliwe żeby znowu się cośtam popaliło w instalacji komp-immo?
Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

(Nie naprawiałem tego sam, oddałem do trójmiejskiego warsztatu, który tylko hondy 'robi' i oni też pierwszy raz spotkali się z takim dziwnym problemem.)

falek84
24-02-13, 19:39
wyglada mi to na zwarcie w instalacji prawdopodobnie w kostce pod kolektorem ssącym.
Sprawdź bezpieczniki z tego co pamietam to 15 lub 17 odpowiada za czujnik prędkości i za immobilajzer.

shoxer
24-02-13, 22:20
ooo :D rzeczywiście był to przepalony bezpiecznik nr 15 "Alternator, czujnik prędkości jazdy, wyświetlacz LED, urządzenie sterujące zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, lampka układu ładowania, TCM".
wymieniłem bezpiecznik , auto odpaliło ale po chwili ten sam problem czyli gdzieś jest zwarcie. Przynajmniej wiem, że to nie komputer ani immobilizer.

lukaszwwl
24-02-13, 23:05
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?18385-Problem-z-uruchomieniem-D14A3

przeczytaj ten temat, podobny problem

pzdr :)

shoxer
25-02-13, 09:11
Dzięki bardzo za czujność! Albo za słabo szukałem albo gdzieś mi ten temat umknął. W każdym razie mam nadzieję, że uda się problem zlikwidować bo wygląda identycznie :)