PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o zamiennikach z JC auto??



KluH
20-11-07, 19:20
witam, szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem.
Szykuje mi się mały remont i będę musiał wymienić kilka rzeczy min uszczelki - pod pokrywą zaworów i uszczelkę miski.
Słyszałem z różnych źródeł że nie poleca się zamienników z JC Auto ponieważ są bardzo słabej jakości.

Czy to prawda?

coś w tym musi być bo oryginalna uszczelka kosztuje ponad/prawie 100zł a zamiennik z JC 20zł. hmm...
Na zakończenie tak ogólnie zapytam co sądzicie o częściach/zamiennikach z JC ??


-peace-

skolopendra
20-11-07, 19:22
Czy to prawda?

tak prawda

ceelx
20-11-07, 19:27
jezeli zamienniki to moim zdaniem z uszczelek tylko elring

Lcfr
20-11-07, 20:02
witam, szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem.
Szykuje mi się mały remont i będę musiał wymienić kilka rzeczy min uszczelki - pod pokrywą zaworów i uszczelkę miski.
Słyszałem z różnych źródeł że nie poleca się zamienników z JC Auto ponieważ są bardzo słabej jakości.

Czy to prawda?

coś w tym musi być bo oryginalna uszczelka kosztuje ponad/prawie 100zł a zamiennik z JC 20zł. hmm...
Na zakończenie tak ogólnie zapytam co sądzicie o częściach/zamiennikach z JC ??


-peace-

wpisz uszczelka miski/pokrywy zaworów
znajdsziesz ze tutaj generalnie wieksosc poleca oryginały....
ale temat jest tak obfity ze jak sam poszukasz toznajdziesz odpowiedz...


a JC jak dla mnie to szału nie robi
kupuje tam czego nie mam szansy dostac gdzie indziej=desperacja...

tomi
20-11-07, 20:12
jakosc niektorych czesci szczegolnie wyprodukowanych w chinach a pozniej firmowanych logo Jc, bywa zenujaca...

Furious
20-11-07, 20:14
z logo JC brac nic nie mozna... ale oni sprzedaja tez sprzety innych firm wiec takowe jak najbardziej u nich biore

patyk_lks
20-11-07, 22:33
Tak jak powiedzial Furious. Nie polecam produktów firmy JC jednak posiada również wiele innych japońskich marek takich jak 555 czy Yamato. Mają przystępne ceny i duży wybór. Zawsze warto sprawdzić co Ci chcą wepchnąć bo często mówią po prostu"japoński zamiennik"...czemuś takiemu nie można ufać:) Jeżeli chodzi o uszczelki to jakby nie było ktoś musi je robić dla Hondy..dlatego wydaje mi się, że jakieś firmy na pewno mają podobną klasę i nie trzeba zdawać się tylko i wyłącznie na oem. Reasumując... bierz z JC sprawdzone marki:) tak samo jak z intercars czy fota.

Lcfr
20-11-07, 22:56
Reasumując... bierz z JC sprawdzone marki:) tak samo jak z intercars czy fota.

czyli czytac forum..
wtedy bedzie wiadomo jakie firmy sa "do przyjęcia".......

llukas
21-11-07, 00:04
Witam. A tak wogóle to Intecars wykupił akcje JC. A co do części to tak jak to bywa niektóre są dobrej jakości lub gorszej.Wybór nalezy do nas ;] ;) i od tego ile mamy w portfelu.
Pozdrawiam
Łukasz

shantillas
21-11-07, 21:01
Z czesciami z firmy JC jest roznie, ja biore tylko te sprawdzone. A produktow sygnowanych ich logiem omijam szerokim lukiem.
Oprocz polecanych firm 555 czy Yamato jest rowniez NOK (jak juz kots pisal oryginal na pierwszy montaz). Jesli chodzi o niego to tulejki do zawiasiu sa naprawde ok. Ost. u siebie wymienialem tulejki na dolnym przednim wachaczu (4 szt) i male cukierki z tylu i w porownaniu do starych zamiennikow z JC jakie poprzedni wlasciciel tam wlozyl 20tys km temu to niebo a ziemia. Jakosc zastosowanej gumy byla naprawde o niebo lepsza.

Dzisiaj z serwisu Hondy odebralem uszczelniacz walu do D15b7 dla qpety kumpla i na czesci w pieknym opakowaniu Hondy siedzi oring z logiem NOK'ku :D (jak ktos chce moge przeslac fotki dla potomnych) i naprawde na pierwszy rzut oka jest spora roznica pomiedzy orginalem a zamiennikiem z JC za 12zl bodajze firmy THC.

Aha z NOK'a nie polecam sworzni, poprzedni z zewnatrz wygladal jak nowy ale w srodku byl caly zgnity i zardzewialy !!! Mam nadzieje ze 555 dluzej posmiga :)

Lcfr
21-11-07, 21:30
Dzisiaj z serwisu Hondy odebralem uszczelniacz walu do D15b7 dla qpety kumpla i na czesci w pieknym opakowaniu Hondy siedzi oring z logiem NOK'ku :D (jak ktos chce moge przeslac fotki dla potomnych) i naprawde na pierwszy rzut oka jest spora roznica pomiedzy orginalem a zamiennikiem z JC za 12zl bodajze firmy THC.


dokładnie...
jak sie nie ma NOKa to lepiej załozyc stary oryginał (jak nie ciekł) niz zamiennik w tym wypadku (wałek rozrządu)

KluH
21-11-07, 23:18
dzięki za odpowiedzi :piwo2:

agent_lol
22-11-07, 00:54
racja, jezli kupujesz w jc coś w stulu paska rozrządu ( np mitsuboshi) czy napinacza (np koyo o ile sie nie myle ) to jest wszystko ok ,ale kupilem uszczelniacze pod swiece i uszczelke pod dekiel do d14a4 (sygnowane logiem jc auto ) i lipa- saczą sie juz po 5 tyś km :/

Paris
22-11-07, 09:13
Ja się trochę podepnę pod temat choć nie do końca chce sie spytać o częsci JC. Interesuje mnie różnica między zwykłym orginalnym uzywanym błotnikiem za 200 zł a czymś takim serwowanym na allegro nowym: http://allegro.pl/item267207098_blotnik_przedni_le_pr_honda_civic_96 _98_wawa_nowy.html

troszeczke szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Czy ktoś moze takowy błotnik posiada?

Lcfr
22-11-07, 17:13
są rózne wykonania
czasem sie trafi, ze zamiennik blacharski jest całkiem całkiem
a czasem taki ze porazka
dlatego wiekszosc szuka uzywek w dobrym stanie

tomcyk
23-11-07, 17:24
z logo JC brac nic nie mozna... ale oni sprzedaja tez sprzety innych firm wiec takowe jak najbardziej u nich biore

:aloha: :aloha: :aloha:

nic dodac nic ujac,

albo dodam jeszce tylko ze takie fanty jak filtry oleju paliwa, powietrza czy uszczelki pod pokrywe zaworow, kupowalem jednak oryginalne w aso